Strona główna

Aktualności

Naukę czas zacząć....

Naukę czas zacząć....Dnia 1 września  w promieniach ciepłego jesiennego słońca młodzież wszystkich klas spotkała się  na dziedzińcu ZSB  by  uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. W obecności sztandaru odśpiewano hymn Polski. Rozpoczęcia roku dokonała pani dyrektor Monika Jurek. Gościem honorowym był Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu Michał  Siek.

Więcej:

   

Wakacyjny obóz naukowy w Lidzbarku Warmińskim

Uczestnicy programu Szkoła kluczowych Kompetencji z klasy I TBR w czasie wakacji uczestniczyli w wakacyjnym obozie naukowym w Lidzbarku. Podnosili swoje umiejętności z matematyki. Oto , co pisze o nim jedna z uczestniczek :

Więcej:

   

Podręczniiki dla klas I do technikum na rok szkolny 2011/2012

 

Wykaz podręczników  znajduje się  bibliotece szkolnej

   

Nareszcie wakacje!!!

Ostatni dzień w szkole jak zawsze był bardzo uroczysty. Cała społeczność  ZSB spotkała się na boisku szkolnym by wspólnie pożegnać rok szkolny 2010/2011.

Po wprowadzeniu  sztandaru , odśpiewaniu hymnu narodowego  z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz wychowawców klas najlepsi uczniowie, sportowcy, uczestnicy projektu unijnego, najlepszy czytelnik roku  otrzymali nagrody książkowe, certyfikaty i statuetki jako podziękowanie za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły. Uroczyście powołano też nowy poczet sztandarowy wręczając jego członkom  ceremoniał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2011/2012  otrzymała najlepsza uczennica ZSB   Ewelina Oliwa z klasy  już 3 TBR

Więcej:

   

„Uprawiać sport to radość, Zwyciężać to zaszczyt”

10 czerwca 2011 roku w Auli I LO w Brzegu spotkali się sportowcy brzeskich szkół ponadgimnazjalnych by z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty przy Staroście Powiatu Brzeskiego Mieczysława Gieży oraz wicestarosty Ryszarda Jończyka odebrać statuetki ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego za tegoroczne osiągnięcia sportowe. Dla Zespołu Szkół Budowlanych rok ten był bardzo obfity w sukcesy.

Więcej:

   

Świadectwa rozdane

Dnia 10 czerwca świadectwa ukończenia nauki otrzymali uczniowie klas zawodowych -3A, 2b, 3 cf, 2 hd, 3 wg.W sali gimnastycznej żegnali ich dyrekcja szkoły, wicestarosta Powiatu Brzeskiego, przedstawiciele firmy  Marko, rodzice i grono pedagogiczne.

Więcej:

   

Certyfikaty rozdane

Zakończył się kolejny realizowany w naszej szkole program unijny „ Nakręć się na przyszłość” Współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego służył podniesieniu atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. W Zespole Szkół Budowlanych koordynatorem projektu była pani Arleta Włodarczyk a realizowali go nauczyciele przedmiotów zawodowych, językowcy, pedagog szkolny oraz matematycy.

Więcej:

   

20 lat Georgianum

Nie do wiary…., ale młodzież brzeskich szkół 03 czerwca 2011 roku już po raz dwudziesty brała udział w święcie patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu Księcia Jerzego II Piasta. Wtedy na początku lat 90. XX wieku zastanawialiśmy się, w jaki sposób popularyzować wśród młodzieży patrona szkoły, w tym historię miasta, regionu.

Więcej:

   

Wizyta w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu

Dnia 27 maja 2011 roku klasy  logistyczne wraz z opiekunami  panem Andrzejem Pawlicki,  Beatą Łukaszewicz oraz  Wiesławą Szczepaniak odwiedziły Wyższą Szkołę Zarządzania i  Administracji  w Opolu. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole "Nakręć się na przyszłość"

 

Więcej:

   

Było ok!

Dnia 26 maja 2011 klasa 3 g wraz z wychowawcą panią Bożeną Bastą oraz Wiesławą Szczepaniak wyjechali na ostatnią  wycieczkę szkolną. 10 czerwca młodzież ta pożegna mury naszej szkoły by rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Więcej:

   

"Nakręć się na przyszłość" wizyta na Targach Techniki Motoryzacyjnej

Dnia 13 maja 2011 w ramach realizacji projektu unijnego „Nakręć się na przyszłość” uczniowie klas  II i III technikum pojazdów samochodowego pod opieką pana Romana Zięby, Mariana Mudrego i Tomasza Wypycha  pojechali na Polskie Targi Techniki Motoryzacyjnej .

Więcej:

   

O Brzeskie Pióro 2011

Dnia 11 maja 2011 na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu spotkali si,ę finaliści Konkursu Literackiego  "O Brzeskie Pióro 2011" zorganizowanego przez Klub Literacki "Brzeg" przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Brzegu. Szacowne Jury w składzie  Renata Blicharz, Krzysztof Konarski, Zbigniew Kresowaty, Paweł Kozerski i Roman Więczaszek  spośród wielu zgłoszeń wybrali najlepsze  prace w kategorii wiersz oraz utwór prozatorski.

Więcej:

   

Savoire vivre - konkurs

W styczniu 2011  roku w auli naszej szkoły odbył się  konkurs  savoir-vivre.  Jak co roku organizowany jest przez panią Bożenę Bastę dla klas maturalnych.

Więcej:

   

Droga do świętości -beatyfikacja Jana Pawła II

 

Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba!


Dnia 1 maja 2011 roku cała Polska radowała  się z wyniesienia na ołtarze  polskiego papieża Jana Pawła II. My również  uczciliśmy naszego rodaka zapraszając mieszkańców Brzegu i okolic na program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Budowlanych pod kierunkiem Iwony Strony-Muszczyńskiej, Anny Krupy, Wiesławy Szczepaniak oraz absolwentki ZSB Malwiny Dobrzańskiej.

Więcej:

   

Jesteście ludźmi przyszłości - najgorszą rzeczą jest nie robić nic

 

Dobrych ludzi nikt nie zapomina.

Sofokles

 

Dzień 29 kwietnia 2011 roku dla uczniów klas 4 technikum logistycznego, budowlanego oraz samochodowego był dniem szczególnym. W sali Pinotiego na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Absolwenci odbierali świadectwa ukończenia szkoły z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz swoich wychowawców pań Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk, Katarzyny  Surdyki i Anny Rymarczuk. Gośćmi honorowymi, którzy zaszczycili naszą uroczystość  swoją obecnością byli - wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, radny Paweł Ciszewski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Linkowska oraz szanowni rodzice absolwentów.

Więcej:

   

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim  w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Więcej:

   

II miejsce w Finale Wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Dnia 09 kwietnia 2011 r., w Zespole Szkół w Polanowicach k/Byczyny odbył się Turniej Motoryzacyjny. Organizatorami był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu,  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja, Kuratorium Oświaty oraz z Zespół  Szkół z POlanowic

Więcej:

   

Warszatty Szkoła Kluczowych Kompetencji

W ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji dnia 8 kwietnia 2011 uczniowie klas  I  technikum logistycznego, budowlanego i samochodowego uczestniczyli w  warsztatach, które odbywały się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Zajęcia prowadzili doświadczeni wykładowcy - prof  dr hab. inż Edward Osada, mgr Anna Kosińska,Grzegorz Sokołowski, Maria Pająk, Joanna Stefańska

Więcej:

   

Ziemia woła S.O.S.

W ramach realizacji projektu "Szanuj to, co trwa dłużej niż ludzie" w szkole 01 kwietnia 2011r. została przeprowadzona sesja ekologiczna. Wzięły w niej udział klasy: I TBR,II TL, III TBR, IV TBR, I TS, III TS, II b. Spotkanie poświęcone było podstawowym problemom ochrony środowiska w Polsce i na świecie. Młodzież swoim wystąpieniem chciała ostrzec wszystkich przed skutkami bezmyślności człowieka. Program, który przygotowała młodzież to "wołanie" o powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą

Więcej:

   

Dzień Logistyka

Już po raz drugi w Zespole Szkół Budowlanych zorganizowano Dzień Logistyka. Uczestnikami  byli uczniowie klas technikum logistycznego oraz technikum samochodowego ponieważ tematem  tego dnia był transport jako czynnik wspomagający działania logistyczne.

25 marzec uczestnicy  sesji zebrali się w auli ZSB.  Organizator pan Andrzej Pawlicki omówił program  tego dnia wprowadzając młodzież w tematykę tegorocznego spotkania.

Więcej:

   

Strona 31 z 32