Strona główna

Aktualności

Masz bajki w domu przekaż dla małych pacjentów

Zbieramy  bajki i maskotki  dla małych pacjentów z brzeskiego szpitala

Uczniowie ZSB włączcie się do akcji

książeczki  i maskotki dla dzieci  zbieramy w bibliotece szkolnej.

Więcej:

   

Konkurs krasomówczy w Toruniu

W dniach 16 – 18 listopada 2012 roku tym razem w Toruniu odbywał się XXXVII Ogólnopolski finał Konkursu Krasomówczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Więcej:

   

RZUĆ PALENIE 15 LISTOPADA

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

 

O tym, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu, wiedzą nawet dzieci. Na wszystkich paczkach minister zdrowia informuje, że każdy wypalony papieros skraca życie – zarówno osoby palącej, jak i niepalącej. Jak skutecznie przekonać innych do zerwania z tym śmiercionośnym nałogiem? Najważniejsze, aby palacz sam naprawdę chciał pozbyć się uzależnienia, wtedy sukces jest już blisko.

Więcej:

   

Rocznica Odzyskania Niepodległości Polski

Ach jakże mi nie mówić o tych dniach radości

O tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze
szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności
Kiedyśmy pełną piersią pili to powietrze,
nocą w ciemnych alejach stłoczeni szpalerem
czekając, aż zapłonie świt nad Belwederem.
Jakże ciebie przywitać radosna swobodo!
I czym uczcić najpiękniej? Chyba tym uśmiechem,
I młodzieńczej poezji burzliwą urodą,
co szła śpiewem przez miasto i wróciła echem.

 

 

Antoni Słonimski

Więcej:

   

To był niezwykły piątek...

Dla uczniów klas pierwszych to był niezwykły piątek. Członkowie Samnorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań Marty Rabendy i Agaty Scąber zorganizowali  sympatyczne spotkanie integracyjne dla  klas pierwszych pod nazwą  Wsparcie na Starcie.Całość imprezy prowadzili Dagmara Sieńko i Mateusz Podgórski panując nad całością spotkania a było ono bardzo energetyczne i radosne. W jury zasiadali pani Sylwia Jamka, Beata Łukaszewicz, Krystyna Sternal oraz przedstawiciel klas starszych Bartosz Malarz. Oceniano wiele konkurencji artystycznych i sportowych. Wszystko utrzymane w konwencji zabawy i dobrego żartu.

 

 

Więcej:

   

Rajd Dobrych Serc

Rajd Dobrych Serc, czyli serc zaangażowanych w niesienie pomocy innym, odbył się w sobotę, 27.10.2012 r. w Sulistrowiczkach u podnóża Ślęży. Wzięło w nim udział prawie 90 osób, które rozgrzewały atmosferę, gdy za oknami pojawił się pierwszy w tym roku śnieg,

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/EDUAKCJA.png) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Dzień Edukacji Narodowej

"Wykształcenie to dobro,

którego nic nie jest w stanie zastąpić"

 

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, której pomysłodawcą był król Stanisław August Poniatowski   Co roku obchodzimy je 14 października  w dniu, który  popularnie zwany  jest  Dniem Nauczyciela.

 

Więcej:

   

Ślubuję sumiennmie wypełniać obowiązki ucznia

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym  uczniowie klas I swoje ślubowanie  złożyli w  Dniu Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się 12 października  w sali gimnastycznej specjalnie na ten dzień przygotowanej przez młodzież z SU.

Więcej:

   

Ewelina Oliwa wygrała XLI Ogólnopolski Konkurs Krasonmówczy

Nasza  utalentowana uczennica z klasy 4 TBR Ewelina Oliwa zajęła I miejsce w XLI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym młodzieży szkół ponadgimnazalnych  na etapie wojewódzkim. Odbywał się on dnia 6 października w Brzeskim Klubie Garnizonowym a organizowało go PTTK Ziemi Brzeskiej. Spośród wielu uczestników szacowne Jury wybrało Ewelinę Oliwę  przyznając Jej najwyższe I miejsce

Więcej:

   

Już po wyborach Samorządu Uczniowskiego

Dnia 19 września 2012 odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Młodzież   ZSB  wybrała na rok szkolny 2012/2013  Marka Cichowskiego z klasy 3 TL czyli będzie on tą  szczytną funkcję pełnił po raz drugi.

Więcej:

   

Szkolne Koło Caritas w akcji

W nowym roku szkolnym wolontariusze szkolnego koła Caritas  rozpoczęli już swoją działalność. Przeprowadzili sprzedaż wypieków , z których dochód przeznaczony został na zakup żywności dla podopiecznych SKC. Natomiast 28-29 września współuczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności organizowanej przez Polski Bank Żywności.

Więcej:

   

Nowy rok szkolny rozpoczęty....

Dnia 3 września o godzinie 9.00 uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu zebrali się na boisku szkoły by  uroczyście rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2012/2013. Jak nakazuje tradycja polskiej szkoły uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz hymnu narodowego. Pani dyrektor Monika Jurek  serdecznie  powitała uczniów klas pierwszych oraz starsze roczniki,  przedstawiając dyrekcję ZSB, nowych nauczycieli oraz  pedagoga szkolnego

 

Więcej:

   

Dziękujemy Eli Puszczewicz-Salak za wspólne lata pracy...

A przecież jutro się spotkamy tutaj znów.
No, jeśli nawet trochę pada, to niech pada!
I tak się trudno rozstać...

 

 

Tak śpiewała Krystyna Prońko i mimo, że są to słowa piosenki niezwykle pasują do  pożegnania naszej sympatycznej koleżanki- już emerytki Eli Puszczewicz-Salak.

Więcej:

   

Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013

Wykaz podręczników  dla klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej na rok szkolny 2012/2013
ściągnij plik worda

   

Wakacje.......

29 czerwiec  to chyba najbardziej  radosny dzień  w szkole. Uczniowie na 2 miesiące rozstają się z obowiązkami szkolnymi. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 obwieścił ostatni dzwonek. Na boisku, w gorący słoneczny piątek,  zebrała się młodzież ZSB, rodzice,  dyrekcja, nauczyciele  oraz zaproszeni goście. Z rąk  pani dyrektor Moniki Jurek  oraz wychowawców  uczniowie  najbardziej pracowici, systematyczni, z najwyższą średnią otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe i dyplomy.

Po raz kolejny  Ewelina Oliwa z klasy już 4 TBR   otrzyma Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

Więcej:

   

Brzeskie impresje

„Brzeskie impresje” to niezwykła wystawa zdjęć młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych. Powstała jako efekt szkolnego konkursu fotograficznego, którego tematem był Brzeg w obiektywie. Zadaniem młodzieży było wykonanie zdjęć odzwierciedlających ich indywidualne spojrzenie na miasto, na ludzi i na przyrodę. Spośród wielu prac artystka fotografik Iwona Wojtycza-Fronckiewicz wybrała te najbardziej interesujące udzielając wszelkiej pomocy w profesjonalnym przygotowaniu tej wystawy. Nie bez powodu nadano nam tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

Więcej:

   

Szczęśliwej drogi już czas...

Ostatni dzień w szkole jak zawsze był bardzo uroczysty. Dnia 15 czerwca uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej odebrali, z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz swoich wychowawców,  upragnione świadectwa ukończenia nauki kończąc swoją edukację w naszej szkole.  Czekają ich jeszcze  ważne  egzaminy nadające im  kwalifikacje zawodowe a pozytywne wyniki potwierdzą umiejętności i właściwe przygotowanie do wybranego przez siebie zawodu.

Tytuł tegorocznego najlepszego absolwenta   uzyskała Kamila Kompanicka. Znaczącą grupę nagrodzonych  stanowili wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Młodzież ostatnich klas ZSZ otrzymali także dyplomy uczestnictwa w projekcie unijnym - certyfikaty zostaną  wręczone na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Więcej:

   

Deszczowe Georgianum

W skąpany deszczem poranek 01 czerwca 2012 r. bramy Zamku Piastów Śląskich stały otworem przed uczestnikami Georgianum – święta patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Zmagania uczniów szkół średnich wyzwoliły wiele emocji i to nie tylko z powodu dość wyrównanej rywalizacji pomiędzy uczniami biorącymi udział w różnorodnych konkurencjach. Dużym wyzwaniem dla organizatorów okazała się pogoda, która tym razem nie była łaskawa dla uczestników imprezy. W tegorocznej rywalizacji brali udział uczniowie z 4. brzeskich szkół ponadgimna-zjalnych - I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego , Zespołu Szkół Ekonomicz-nych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta .

Więcej:

   

Szkolny Turniej Motoryzacyjny

Dnia 18 maja w  Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu odbył  się Szkolny Turniej Motoryzacyjny. Uczestnikami  była młodzież  klas technikum  pojazdów samochodowych  oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Trzy osobowe  zespoły rywalizowały  ze sobą w 6  konkurencjach;

-  testy z przepisów ruchu drogowego,

-  testy z historii motoryzacji,

-  budowa   pojazdów,

-  udzielanie pierwszej pomocy,

-  zespołowe działania ratownicze,

-  obsługa pojazdu samochodowego.

Więcej:

   

To już jest koniec.... nauki dla absolwentów

27 Kwietnia 2012 roku  uczniowie   4 klas Technikum nr 3  otrzymali świadectwa ukończenia nauki. W tej ważnej dla absolwentów uroczystości wzięli udział nie tylko rodzice, wychowawcy i nauczyciele ale także -   dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji  dr Jadwiga Ratajczyk, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Michał Siek, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Barbara Mrowiec oraz przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Linkowska. Świadectwa ukończenia technikum budowlanego, logistycznego oraz samochodowego wręczała pani dyrektor Monika Jurek wraz z wychowawcami Elżbietą Puszczewicz-Salak, Renatą Jabłońską-Denes oraz Andrzejem Pawlicki.

Więcej:

   

Strona 31 z 35