Strona główna

Aktualności

„Młodzi Was potrzebują. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie " bł. Jan Paweł II

 

„Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze

Podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy.

Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,

a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.

Ty zaś szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tej prześwietnej

Instytucji Oświatowej i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.”

 

Tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marek Cichowski oraz jego zastępca Renata Półtorak w imieniu wszystkich basałyków ZSB wyrażali wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia.

Więcej:

   

XI Dzień Papieski Jan Paweł II Człowiek Modlitwy

Dni Papieskie w naszej szkole obchodzone są od jedenastu lat bardzo uroczyście. W tym roku nie mogło być inaczej. Obchody tego dnia upłynęły pod hasłem Jan Paweł II Człowiek Modlitwy.

Jego celem było rozbudzenie w młodych ludziach ducha modlitwy co stanowi wypełnienie papieskiego testamentu. Po raz pierwszy możemy modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Umiłowanie modlitwy było widoczne u Ojca świętego w każdym momencie jego życia.

Więcej:

   

Spotkanie ze Smokiem

W piękny, słoneczny dzień 26 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. do Krakowa. Był to wyjazd  bezpłatny dzięki środkom pozyskanym przez przez panią pedagoga Beatę Łukaszewicz  w ramach Gminnego Projektu Profilaktyki.

Więcej:

   

Zasłużone zwycięstwo po traz 9

To już po raz 17 uczniowie brzeskich szkół brali udział w Memoriale Anny Lityńskiej. Sportową rywalizacją uczczono pamięć nauczyciela ZSE. W biegach przełajowych , które odbyły się dnia 5 października w Parku Nadodrzańskim nasi zawodnicy po raz 9  okazali się najlepsi.

 

Więcej:

   

NIesamowita wycieczka

Dnia 30 września uczestnicy Szkolnego Konkursu Fotograficznego  "Brzeg w obiektywie" oraz  artyści występujący w spektaklu słowno muzycznym z okazji XI Dnia Papieskiego   odwiedzili miasto Wrocław. W programie wycieczki było obejrzenie  wystawy fotograficznej "Ty i Ja"    Te dwa słowa przekazują ważną ideę – możliwości spotkania się pomimo różnic czy ograniczeń. "Ty i ja" to  tytuł wystawy poświęconej integracji,  Wystawa została przygotowana przez Fundację "Promyk Słońca". Autorami zdjęć są Justyna Kołodziej, Artur Zdanewicz, Patrycja Darian i Sylwia Waczko.

 

Więcej:

   

Dzień Chłopaka w ZSB

Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

Więcej:

   

Lasy to życie chrońmy je

Lasy to życie chrońmy je to hasło tegorocznej akcji sprzątania świata. Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli  udział w akcji porządkowania terenów szkolnych i tych wyznaczonych na terenie miasta by uświadomić młodzieży jak trudno jest zebrać  śmieci, butelki, plastiki tak lekkomyślnie wyrzucane na ulicę, place zabaw czy trawniki.

Więcej:

   

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Dnia 7 września 2011 uczniowie klasy 2 technikum samochodowego uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji Edycja 2.

 

Więcej:

   

Naukę czas zacząć....

Naukę czas zacząć....Dnia 1 września  w promieniach ciepłego jesiennego słońca młodzież wszystkich klas spotkała się  na dziedzińcu ZSB  by  uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. W obecności sztandaru odśpiewano hymn Polski. Rozpoczęcia roku dokonała pani dyrektor Monika Jurek. Gościem honorowym był Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu Michał  Siek.

Więcej:

   

Wakacyjny obóz naukowy w Lidzbarku Warmińskim

Uczestnicy programu Szkoła kluczowych Kompetencji z klasy I TBR w czasie wakacji uczestniczyli w wakacyjnym obozie naukowym w Lidzbarku. Podnosili swoje umiejętności z matematyki. Oto , co pisze o nim jedna z uczestniczek :

Więcej:

   

Podręczniiki dla klas I do technikum na rok szkolny 2011/2012

 

Wykaz podręczników  znajduje się  bibliotece szkolnej

   

Nareszcie wakacje!!!

Ostatni dzień w szkole jak zawsze był bardzo uroczysty. Cała społeczność  ZSB spotkała się na boisku szkolnym by wspólnie pożegnać rok szkolny 2010/2011.

Po wprowadzeniu  sztandaru , odśpiewaniu hymnu narodowego  z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz wychowawców klas najlepsi uczniowie, sportowcy, uczestnicy projektu unijnego, najlepszy czytelnik roku  otrzymali nagrody książkowe, certyfikaty i statuetki jako podziękowanie za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły. Uroczyście powołano też nowy poczet sztandarowy wręczając jego członkom  ceremoniał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2011/2012  otrzymała najlepsza uczennica ZSB   Ewelina Oliwa z klasy  już 3 TBR

Więcej:

   

„Uprawiać sport to radość, Zwyciężać to zaszczyt”

10 czerwca 2011 roku w Auli I LO w Brzegu spotkali się sportowcy brzeskich szkół ponadgimnazjalnych by z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty przy Staroście Powiatu Brzeskiego Mieczysława Gieży oraz wicestarosty Ryszarda Jończyka odebrać statuetki ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego za tegoroczne osiągnięcia sportowe. Dla Zespołu Szkół Budowlanych rok ten był bardzo obfity w sukcesy.

Więcej:

   

Świadectwa rozdane

Dnia 10 czerwca świadectwa ukończenia nauki otrzymali uczniowie klas zawodowych -3A, 2b, 3 cf, 2 hd, 3 wg.W sali gimnastycznej żegnali ich dyrekcja szkoły, wicestarosta Powiatu Brzeskiego, przedstawiciele firmy  Marko, rodzice i grono pedagogiczne.

Więcej:

   

Certyfikaty rozdane

Zakończył się kolejny realizowany w naszej szkole program unijny „ Nakręć się na przyszłość” Współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego służył podniesieniu atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. W Zespole Szkół Budowlanych koordynatorem projektu była pani Arleta Włodarczyk a realizowali go nauczyciele przedmiotów zawodowych, językowcy, pedagog szkolny oraz matematycy.

Więcej:

   

20 lat Georgianum

Nie do wiary…., ale młodzież brzeskich szkół 03 czerwca 2011 roku już po raz dwudziesty brała udział w święcie patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu Księcia Jerzego II Piasta. Wtedy na początku lat 90. XX wieku zastanawialiśmy się, w jaki sposób popularyzować wśród młodzieży patrona szkoły, w tym historię miasta, regionu.

Więcej:

   

Wizyta w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu

Dnia 27 maja 2011 roku klasy  logistyczne wraz z opiekunami  panem Andrzejem Pawlicki,  Beatą Łukaszewicz oraz  Wiesławą Szczepaniak odwiedziły Wyższą Szkołę Zarządzania i  Administracji  w Opolu. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole "Nakręć się na przyszłość"

 

Więcej:

   

Było ok!

Dnia 26 maja 2011 klasa 3 g wraz z wychowawcą panią Bożeną Bastą oraz Wiesławą Szczepaniak wyjechali na ostatnią  wycieczkę szkolną. 10 czerwca młodzież ta pożegna mury naszej szkoły by rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Więcej:

   

"Nakręć się na przyszłość" wizyta na Targach Techniki Motoryzacyjnej

Dnia 13 maja 2011 w ramach realizacji projektu unijnego „Nakręć się na przyszłość” uczniowie klas  II i III technikum pojazdów samochodowego pod opieką pana Romana Zięby, Mariana Mudrego i Tomasza Wypycha  pojechali na Polskie Targi Techniki Motoryzacyjnej .

Więcej:

   

O Brzeskie Pióro 2011

Dnia 11 maja 2011 na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu spotkali si,ę finaliści Konkursu Literackiego  "O Brzeskie Pióro 2011" zorganizowanego przez Klub Literacki "Brzeg" przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Brzegu. Szacowne Jury w składzie  Renata Blicharz, Krzysztof Konarski, Zbigniew Kresowaty, Paweł Kozerski i Roman Więczaszek  spośród wielu zgłoszeń wybrali najlepsze  prace w kategorii wiersz oraz utwór prozatorski.

Więcej:

   

Strona 30 z 32