Strona główna

Aktualności

Międzynarodowe Targi Budowlane TARBUD

Dnia 22 marca 2013 roku klasy technikum budowlanego pod opieką pań Ireny Kołcz i Beaty Jakimiuk odwiedziły Międzynarodowe  Targi Budowlane TARBUD   Przez   trzy dni Hala Stulecia  zgromadziła setki producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz przedstawicieli instytucji  finansujących budownictwo.

 

Więcej:

   

Rusz się człowieku na wiosnę

21 marca  2013 roku uczniowie naszej szkoły witali. Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Rusz się człowieku na wiosnę"  W tym dniu swoje podwoje otwarły 3 sale kinowe gdzie  młodzież mogła obejrzeć interesujące  filmy w gwiazdorskiej obsadzie. Chętni do wysiłku fizycznego wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej halowej oraz piłki siatkowej oraz w tenisie stołowym.. Inni wyciskali siódme poty na siłowni,  a przedstawiciele poszczególnych klas o zacięciu informatycznym puszczali wodze fantazji by stworzyć niezwykłe filmiki o szkole i swojej klasie. Przygotowane prezentacje będzie oceniało fachowe jury uczniowsko - nauczycielskie.

Więcej:

   

Panowie pamiętali o kobietach w dniu ich święta

Marek Cichowski przewodniczący Samorządu Uczniowskiego nie zapomniał  o żadnej z Pań w dniu ich święta.

Więcej:

   

Wystawa fotograficzna Wiem ja unikać zakażenia HIV

Od marca w holu szkoły można obejrzeć prace fotograficzne, które nasi młodzi artyści wykonali na Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Wiem jak unikać zakażenia HIV". To wielki sukces dwa pierwsze miejsce wygrały prace naszych uczniów. Nagrody te potwierdziły, że pasja fotograficzna to nie tylko hobby. Młodzi fotograficy powoli wkraczają w sferę profesjonalizmu choć jeszcze daleka droga do perfekcjonizmu w tej dziedzinie.

 

Więcej:

   

OGLĄDAJCIE PROGRAM O NASZEJ SZKOLE

TELEWIZJA  OPOLE  - 21 LUTY 2013  O GODZINIE 18.0O

ORAZ

NA STRONIE TELEWIZJI OPOLE  ONLINE  O GODZINIE  18.30

 

Relacja z programu na stronie

http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/jak-dobrze-ksztalcic/10171557

 

 

   

Mobilny symulator w ZSB

Dnia 18 luitego 2013 roku do ZSB przyjechał samochód będący mobilnym symulatorem jazdy samochodem ciężarowym i autobusem. W ramach projektu "Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej" uczniowie klas technikum pojazdów samochodowych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku mechanik pojazdiów samochodowych  mogli  poczuć się jak rasowi truckerzy.

Więcej:

   

Dzisiaj żegnamy wieloletniego pedagoga ZSB

 

 

 

 

 

 

Dnia 13 lutego 2013 odeszła pani  Irena Bednarz  wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu

Uczyła wiele pokoleń uczniów tej szkoły niemal od początku jej istnienia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się przy ul. Starobrzeskiej w Brzegu  dnia 18 lutego 2013 roku o godzinie 12.00


   

Spotkanie klasowe w kręgielni

Klasa  4 Technikum budowlanego od momentu pojawienia się  w naszej szkole dała się poznać od jak najlepszej strony.  Od początku włączała się w prace na rzecz ZSB. Jej najbardziej aktywni uczniowie  działali w SU, uczestniczyli w olimpiadach, konkursach, szkolnych przedstawieniach teatralnych, jasełkach, byli członkami wolontariatu,Klubu Ekologicznego, wspomagali swoimi talentami artystycznymi bibliotekę szkolną. Nie ma imprezy, w której nie brali by udziału. Ludzie orkiestra to najlepsze określenie  ich aktywności.

W piątkowe popołudnie, by uczcić zbliżający się nieuchronnie moment zakończenia 4 letniej  nauki , cała klasa spotkała się  w brzeskiej kręgielni.

 

Więcej:

   

II Polonez Maturzystów

Po raz drugi w tym roku na Placu Polonii Amerykańskiej brzescy maturzysći zatańczyli tradycyjny pierwszy taniec każdej studniówki - polonez. Organizatorem z ramienia szkoły ponadgimnazjalnej był Zespół Szkół Budowlanych. Nasze panie od fitnessu  Marta Rabenda oraz Agata Scąber opracowały układ choreograficzny i jako tancerze  wraz z partnerami  panami  Marianem Mudrym i Romanem Ziębą.  prowadziły całość imprezy.

Więcej:

   

Logistycy zgłębiają tajniki funkcjonowania banku

Dnia 24 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie uczniów klas technikum logistycznego z przedstawicielami banku PKO S.A. - Panią Katarzyną Jasińską i Panem Rafałem Smogur.

Więcej:

   

Nigdy Cię nie zapomnimy

 

 

       „Nigdy nie zapomnimy  dni spędzonych z Tobą

 

         zostaniesz w naszych sercach bardzo ważną osobą”

 

 

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość

o śmierci  naszej uczennicy i koleżanki

 

śp. Adriany  Wolańskiej

 

wyrazy współczucia

 

 

Rodzinie

 

składają

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz  uczniowie

Zespołu Szkół  Budowlanych w Brzegu

 

 

 

 

 

 

   

Akcja Bądź dawcą szpiku trwa nadal

Akcja "Bądź dawcą szpiku "  rozpoczęta w Zespole Szkół Budowlanych dnia  30 listopada  przez Szkolne Koło Caritas pod  opieką pana Tomasza Wypycha nabiera rozpędu.

Więcej:

   

Wiem jak unikać zakażenia HIV

Nasi młodzi fotograficy  potwierdzili, że radzą sobie z każdym wyzwaniem.

W konkursie  fotograficznym organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Brzegu  poświęconym HIV nasza młodzież zdobyła  I i II miejsce.

Więcej:

   

Świąt wypełnionych radością i miłością

   

Narodziłem się nagi. mówi Bóg abyś Ty potrafił wyrzec się samego siebie

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły- czas magiczny,  czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na cud narodzin powtarzany każdego roku.

 

Więcej:

   

Rozwój wewnętrzny Klucz do sukcesu

   

Mikołaj zawsze mile widziany.

 

Od wielu lat  uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych  zbierają pluszowe maskotki by w dniu 6 grudnia odwiedzić  Dziecięcy Oddział brzeskiego szpitala.   Tradycje mikołajowych odwiedzin sięgają   czasów klas liceum profilowanego o specjalności opiekunka-dziecięca. To wtedy  powstało Szkolne Koło działające na zasadach wolontariatu.  Klas liceum już nie ma ale idea  bezinteresownego dzielenia się nie tylko rzeczami materialnymi, ale przede wszystkim swoim wolny czasem pozostała..

Stąd bierze się  nasza coroczna wizyta u małych pacjentów.

Więcej:

   

Taneczne mikołajki w ZSB

To już po raz drugi  w dniu 6 grudnia   mikołajowa  ekipa  zaprosiła uczniów ZSB do wspólnego tańca. Do  znanej piosenki  zespołu  Wham!  Last Christmas wiekowy Mikołaj oraz jego pomocnicy  rozgrzewali    tańcem młodzież naszej szkoły .  Opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Marta Rabenda oraz Agata Scąber opracowały  stronę choreograficzną pokazu  tańcząc  z  zespołem.

Więcej:

   

W tej walce nie jesteś sam

I Ty  możesz uratować komuś życie

 

Dnia 30 listopada  członkowie Szkolnego Koła Caritas  po opieką pana Tomasza Wypycha i patronatem Drużyny Szpiku zorganizowali spotkanie informujące o zasadach oddawania szpiku szczegółowo wyjaśniając w jaki sposób można uratować życie wielu, w  tak prosty sposób.\ Młodzież obejrzała teledysk promujący  tą ogólnopolską akcję oraz  dzieje Oli, która dzięki dawcom szpiku żyje. Pan Tomasz  wraz z wolontariuszami zaprosił wszystkich chętnych do Drużyny Szpiku, Bycia Dawcą  oraz do podjęcia świadomej derklaracji dawcy organółw.

Więcej:

   

Psychoedukacja nt. problematyki HIV i AIDS ciągle potrzebna !

Kolejny raz w Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego Piasta w Brzegu podjęta została problematyka związana z zakażeniami HIV i chorobą AIDS.

Więcej:

   

Strona 30 z 35