Strona główna

Aktualności

Panowie z ZSB nie zapomnieli o Święcie Swoich Pań i Koleżanek

Już od rana pod okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego pani Beaty Jakimiuk i Ireny Kołcz uczniowie klasy 4 TBR Dawid Drożdżak, Damian Kałuski, Piotr Gieża i Marcin Małecki przygotowywali repertuar muzyczny aby umilić wszystkim dziewczętom naszej szkoły długą przerwę

Więcej:

   

Szkolny konkurs polonistyczny

Dnia 16 marca 2011 odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny. Uczniowie klas I i II mogli przekonać się czy potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną. Pani mgr Renata Jabłońska-Denes przygotowała  16 pytań, w których należało skreślać błędne formy, poprawiać zdania i wyrazy a wszystko po to by sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zgłosiło się 17 uczestników.

Więcej:

   

Koncert Charytatywny

Dnia 30 stycznia 2011 roku w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego odbył się już VII Charytatywny Koncert Pieśni Bożonarodzeniowych "Światło nadziei dla Afryki"

Więcej:

   

Bal, którego się nie zapomni

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkól Budowlanych w Brzegu swoją Studniówkę zaplanowali w eleganckim Hotelu Oławian. W piątkowy wieczór bawili się do samego rana przy muzyce zespołu Fenix. Imprezę uroczyście otwarła pani dyrektor Monika Jurek życząc młodzieży wspaniałej zabawy a uczniowie tradycyjnie zatańczyli staropolskiego poloneza. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla pań wychowawczyń Katarzyny Surdyki, Anny Rymarczuk i Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk oraz pani pedagog Beaty Łukaszewicz. W stylowej sali przy okrągłych stołach wzmacniano swoje siły by doskonale bawić się na parkiecie. Wszyscy bawili się do końca

Więcej:

   

Jasełka pełne mocy...

Tradycje jasełek sięgają czasów średniowiecza kiedy to w 1223 roku święty Franciszek z Asyżu po raz pierwszy przygotował inscenizację wydarzeń z Betlejem. Mimo upływu tak wielu stuleci wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w każdej niemal szkole i parafii przygotowywana jest historia narodzin Boga w ubogiej betlejemskiej szopce. W naszej szkole również kultywowane są tradycje jasełek. Ich twórcą jest jak co roku nasza katechetka pani Iwona Strona-Muszczyńska a pomocą służyły jej Wiesława Szczepaniak, Marta Rabenda i Agnieszka Pietraszek. Każdego roku przedstawienia zaskakują nowymi elementami i inną koncepcją mimo, że treść pozostaje nie zmieniona.

 

Więcej:

   

A ja wierzę w świętego Mikołaja...

Ileż radości może sprawić drobiazg dany od serca, czyjaś pamięć, której nie da się przeliczyć na pieniądze. Tradycje wizyty św. Mikołaja kultywowane są w naszej szkole od bardzo dawna. I nie chodzi tylko o ekipę mikołajową, która odwiedza wszystkie klasy i nauczycieli ale o coroczną wizytę na Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala i na innych oddziałach tam gdzie leżą dzieci te najmłodsze i te trochę starsze.

Więcej:

   

Rocznica Odzyskania Niepodległości

To już 92  lata minęły od dnia kiedy Polacy odzyskali niepodległość. To co dzisiaj wydaje się normalnością - niepodległy kra i  swoboda mówienia po polsku, nie zawsze było nam dane. Kraj podzielony między 3 zaborców, tajne komplety, strach i terror, wywózki na Sybir, pełne więzienia i brak nadziei na wolność stanowi już tylko historię ale pamięć o niej to jeden z najważniejszych elementów edukacji patriotycznej.

Każdego roku w naszej szkole uroczyście świętujemy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym roku apel przygotowała młodzież  z klasy 3 technikum logistycznego pod opieką swojego wychowawcy pana Andrzeja Pawlickiego.

Więcej:

   

Andrzejkowe wróżenie

30 listopada w dniu imienin Andrzeja młodzież działająca w Samorządzie Uczniowskim przygotowała dla społeczności uczniowskiej budowlanki dzień magii i wróżb. Wszyscy wiedzieli, że wróżbici i wróżbitki świetnie bajerują . Aula rozbrzmiewała śmiechem, w powietrzu unosił się zapach topionego wosku. Przebijano serca z imionami, wyciągano spod filiżanek małżeńskie gadżety, próbowano wyjaśniać co oznaczają przelane przez klucz woskowe odlewy. Dzień ten nawiązywał do andrzejkowych wróżb, z czasów kiedy wierzono, że której panny but znajdzie się na progu ta pierwsza wyjdzie za mąż.

Więcej:

   

Jesteśmy razem - piknik integracyjny klas I

Od rana 8 listopada w Zespole Szkół Budowlanych rozpoczął się Piknik integracyjny dla klas pierwszych " Jesteśmy razem". Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej by zaprezentować talenty, umiejętności, poczucie humoru i zgranie klasy.Pierwszoklasiści poddani byli wielu próbom odwagi, zręczności i mądrości. Była to okazja do dobrej zabawy, poznania się i integracji. Szacowne jury w składzie pani wicedyrektor Sylwia Jamka, pani pedagog Beata Łukaszewicz, przewodnicząca szkoły Justyna Perzyńska oraz jej zastępca Marcin Małecki oceniali prezentacje, pozostałe konkurencje liczone na czas kontrolowali prowadzący Klaudia Rusnarczyk oraz Dawid Drożdżak.

Więcej:

   

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Zajęcia kół naukowych SKK 2 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu – 9.11.2010.W ramach realizacji programu Szkoła Kluczowych Kompetencji koła naukowe uczniów uczestniczących w tym programie wzięły udział w ciekawych zajęciach w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W naszej szkole są cztery dziesięcioosobowe grupy takich uczniów z klas 1 TBR, 1TL,1TS i 2 TL odpowiednio w kompetencjach matematycznych, IT, językowych i kształcących przedsiębiorczość.

Więcej:

   

Strona 35 z 35