Strona główna

Aktualności

Zrób test na HIV

Po raz kolejny młodzież brzeskich szkół ponadgimnazjalnych spotkała się by  obejrzeć program artystyczny przygotowany przez koleżanki i kolegów w ramach podsumowania Powiatowej Kampanii związanej z profilaktyka HIV i AIDS. Scena Brzeskiego Centrum Kultury w dniu 1 grudnia 2011 roku stała się miejscem, z którego padły ważne dla młodych ludzi słowa stanowiące tegoroczne hasło kampanii "Zrób test na HIV". To najprostszy sposób na spokój ducha, jeżeli masz wątpliwości w naszych zagrożonych chorobą czasach. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani pedagog Beata Łukaszewicz .Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych reprezentowała grupa artystyczna, która pod opieką pani Iwony Strony-Muszczyńskiej przygotowała spektakl rąk pt." Życie".

 

Więcej:

   

Fides et Patria

25 listopada 2011 w Klubie Wojskowym w Brzegu odbył się  VIII Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka "Fides et Patria".

Patronatem przedsięwzięcie objęli: marszałek województwa opolskiego, starosta powiatu brzeskiego, burmistrz miasta Brzeg i  dowódca 1 Pułku Saperów. Zaproszonych gości, recytatorów i ich opiekunów powitała kierownik  klubu Jana Koronkiewicz Wśród nich byli m.in.: dowódca 1 Pułku Saperów pułkownik Jan Pajestka , zastępca szefa Sekcji Wychowawczej kapitan Marek Niziołek , kombatant porucznik Władysław Miciak i ksiądz prałat Boleszław Robaczek. Zgodnie z tradycją uroczystego otwarcia poprzez zapalenie symbolicznej świecy dokonał dowódca 1 Pułku Saperów pułkownik Jan Pajestka. Sylwetkę księdza Zbigniewa przybliżył występującym uczestnikom ksiądz kapelan Grzegorz  Krupski.

Jury w składzie: przewodniczący Krystian Ławreniuk,
Anna Glińska, Sławomir Fąfara ksiądz major oceniało kunszt recytatorski 55 wykonawców z Brzegu, powiatu brzeskiego, Grodkowa, Oławy i Gliwic.

 

Więcej:

   

Barwna "Mandarynka"

Uwrażliwienie na piękno przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych to cele realizowane przez Szkolny Klub Ekologiczny działający w naszej szkole pod opieką pani Elżbiety Salak.

Więcej:

   

NIezwykłe spotkanie

„Wspomnień czar

będzie nas wiódł w życia gwar”


Z entuzjazmem dla polskiej kultury spotkaliśmy się w ZSB w Brzegu „ Serca nasze pulsują rytmem umiłowania domu rodzinnego i Ojczyzny”. Ta wspaniała atmosfera daje nam szansę na dalszą wspólnotę treści i na codzienną nadzieję – bez konfliktu pokoleń”  Te piękne słowa wpisali nasi Goście Elżbieta Kosińska, Marian Kosiński i Eugeniusz Elenowski do kroniki dziękując za wspólne spotkanie, które odbyło się dnia 15 listopada 2011 z okazji obchodów 90 rocznicy powstań śląskich. Uczniowie zapoznali się z dziejami zrywu narodowego Ślązaków, dzięki któremu znaczna część Górnego Śląska została przyłączona do niepodległej już Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej:

   

Obchody Odzyskania Niepodległości Polski

W Zespole Szkół Budowlanych obchody  rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęto  dnia 10 listopada  apelem przygotowanym przez  klasę 1 TBR  ( Aleksandra Sulikowska, Dagmara Sieńko, Adriana Wolańska, Karolina Kądziel, Jan Chołoniewski, Damian Dumański, Dariusz Wereszczyński )pod kierunkiem pana Tomasza Starzyńskiego. Dnia 11 listopada uczniowie brzeskich szkół ponadgimnazjalnych  oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego po raz pierwszy uczestniczyli w Brzeskim Biegu Niepodległości by na sportowo uczcić tak ważne w historii Polski wydarzenie. Bieg zgromadził wielu chętnych, pogoda zapraszała do wspólnego świętowania.

 

Więcej:

   

STOP- cyberprzemocy

W ramach  Szkolnych Dni Profilaktyki  w Zespole Szkół Budowlanych odbył się spektakl "Wyjść poza schemat"

Więcej:

   

Otrzęsiny klas I

Dnia 24 października uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. "Wsparcie na starcie" pod takim hasłem nasze miłe "Kociaki" rywalizowały ze sobą w różnych zabawnych konkurencjach. Przez kilka tygodni wraz z wychowawcami przygotowywali się do zadań, które opracowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie Agnieszka Pietraszek i Marta Rabenda. Całość imprezy, wykazując się ogromnym poczuciem humoru, prowadzili Renata Półtorak i Mateusz Podgórski a w skład Jury weszli panie wicedyrektor Sylwia Jamka, pedagog Beata Łukaszewicz oraz bibliotekarz Wiesława Szczepaniak. Społeczność uczniowską w jury reprezentowali Marta Kownacka oraz przewodniczący SU Marek Cichowski.

 

Więcej:

   

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Brzegu

Dnia 17 października 2011  po raz kolejny  nasza szkoła zorganizowała wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Brzegu. Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość głosowania na swoich kandydatów. W Skład komisji weszli -  przewodnicząca  Patrycja Lubczyńska, członkowie Magdalena Grzybowska i Mateusz Jańczyk.

 

Więcej:

   

„Młodzi Was potrzebują. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie " bł. Jan Paweł II

 

„Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze

Podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy.

Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,

a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.

Ty zaś szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tej prześwietnej

Instytucji Oświatowej i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.”

 

Tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marek Cichowski oraz jego zastępca Renata Półtorak w imieniu wszystkich basałyków ZSB wyrażali wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia.

Więcej:

   

XI Dzień Papieski Jan Paweł II Człowiek Modlitwy

Dni Papieskie w naszej szkole obchodzone są od jedenastu lat bardzo uroczyście. W tym roku nie mogło być inaczej. Obchody tego dnia upłynęły pod hasłem Jan Paweł II Człowiek Modlitwy.

Jego celem było rozbudzenie w młodych ludziach ducha modlitwy co stanowi wypełnienie papieskiego testamentu. Po raz pierwszy możemy modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Umiłowanie modlitwy było widoczne u Ojca świętego w każdym momencie jego życia.

Więcej:

   

Spotkanie ze Smokiem

W piękny, słoneczny dzień 26 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. do Krakowa. Był to wyjazd  bezpłatny dzięki środkom pozyskanym przez przez panią pedagoga Beatę Łukaszewicz  w ramach Gminnego Projektu Profilaktyki.

Więcej:

   

Zasłużone zwycięstwo po traz 9

To już po raz 17 uczniowie brzeskich szkół brali udział w Memoriale Anny Lityńskiej. Sportową rywalizacją uczczono pamięć nauczyciela ZSE. W biegach przełajowych , które odbyły się dnia 5 października w Parku Nadodrzańskim nasi zawodnicy po raz 9  okazali się najlepsi.

 

Więcej:

   

NIesamowita wycieczka

Dnia 30 września uczestnicy Szkolnego Konkursu Fotograficznego  "Brzeg w obiektywie" oraz  artyści występujący w spektaklu słowno muzycznym z okazji XI Dnia Papieskiego   odwiedzili miasto Wrocław. W programie wycieczki było obejrzenie  wystawy fotograficznej "Ty i Ja"    Te dwa słowa przekazują ważną ideę – możliwości spotkania się pomimo różnic czy ograniczeń. "Ty i ja" to  tytuł wystawy poświęconej integracji,  Wystawa została przygotowana przez Fundację "Promyk Słońca". Autorami zdjęć są Justyna Kołodziej, Artur Zdanewicz, Patrycja Darian i Sylwia Waczko.

 

Więcej:

   

Dzień Chłopaka w ZSB

Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

Więcej:

   

Lasy to życie chrońmy je

Lasy to życie chrońmy je to hasło tegorocznej akcji sprzątania świata. Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli  udział w akcji porządkowania terenów szkolnych i tych wyznaczonych na terenie miasta by uświadomić młodzieży jak trudno jest zebrać  śmieci, butelki, plastiki tak lekkomyślnie wyrzucane na ulicę, place zabaw czy trawniki.

Więcej:

   

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Dnia 7 września 2011 uczniowie klasy 2 technikum samochodowego uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji Edycja 2.

 

Więcej:

   

Naukę czas zacząć....

Naukę czas zacząć....Dnia 1 września  w promieniach ciepłego jesiennego słońca młodzież wszystkich klas spotkała się  na dziedzińcu ZSB  by  uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. W obecności sztandaru odśpiewano hymn Polski. Rozpoczęcia roku dokonała pani dyrektor Monika Jurek. Gościem honorowym był Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu Michał  Siek.

Więcej:

   

Wakacyjny obóz naukowy w Lidzbarku Warmińskim

Uczestnicy programu Szkoła kluczowych Kompetencji z klasy I TBR w czasie wakacji uczestniczyli w wakacyjnym obozie naukowym w Lidzbarku. Podnosili swoje umiejętności z matematyki. Oto , co pisze o nim jedna z uczestniczek :

Więcej:

   

Podręczniiki dla klas I do technikum na rok szkolny 2011/2012

 

Wykaz podręczników  znajduje się  bibliotece szkolnej

   

Nareszcie wakacje!!!

Ostatni dzień w szkole jak zawsze był bardzo uroczysty. Cała społeczność  ZSB spotkała się na boisku szkolnym by wspólnie pożegnać rok szkolny 2010/2011.

Po wprowadzeniu  sztandaru , odśpiewaniu hymnu narodowego  z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz wychowawców klas najlepsi uczniowie, sportowcy, uczestnicy projektu unijnego, najlepszy czytelnik roku  otrzymali nagrody książkowe, certyfikaty i statuetki jako podziękowanie za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły. Uroczyście powołano też nowy poczet sztandarowy wręczając jego członkom  ceremoniał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2011/2012  otrzymała najlepsza uczennica ZSB   Ewelina Oliwa z klasy  już 3 TBR

Więcej:

   

Strona 33 z 35