Strona główna

Aktualności

Savoire vivre - konkurs

W styczniu 2011  roku w auli naszej szkoły odbył się  konkurs  savoir-vivre.  Jak co roku organizowany jest przez panią Bożenę Bastę dla klas maturalnych.

Więcej:

   

Droga do świętości -beatyfikacja Jana Pawła II

 

Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba!


Dnia 1 maja 2011 roku cała Polska radowała  się z wyniesienia na ołtarze  polskiego papieża Jana Pawła II. My również  uczciliśmy naszego rodaka zapraszając mieszkańców Brzegu i okolic na program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Budowlanych pod kierunkiem Iwony Strony-Muszczyńskiej, Anny Krupy, Wiesławy Szczepaniak oraz absolwentki ZSB Malwiny Dobrzańskiej.

Więcej:

   

Jesteście ludźmi przyszłości - najgorszą rzeczą jest nie robić nic

 

Dobrych ludzi nikt nie zapomina.

Sofokles

 

Dzień 29 kwietnia 2011 roku dla uczniów klas 4 technikum logistycznego, budowlanego oraz samochodowego był dniem szczególnym. W sali Pinotiego na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Absolwenci odbierali świadectwa ukończenia szkoły z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz swoich wychowawców pań Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk, Katarzyny  Surdyki i Anny Rymarczuk. Gośćmi honorowymi, którzy zaszczycili naszą uroczystość  swoją obecnością byli - wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, radny Paweł Ciszewski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Linkowska oraz szanowni rodzice absolwentów.

Więcej:

   

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim  w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Więcej:

   

II miejsce w Finale Wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Dnia 09 kwietnia 2011 r., w Zespole Szkół w Polanowicach k/Byczyny odbył się Turniej Motoryzacyjny. Organizatorami był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu,  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja, Kuratorium Oświaty oraz z Zespół  Szkół z POlanowic

Więcej:

   

Warszatty Szkoła Kluczowych Kompetencji

W ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji dnia 8 kwietnia 2011 uczniowie klas  I  technikum logistycznego, budowlanego i samochodowego uczestniczyli w  warsztatach, które odbywały się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Zajęcia prowadzili doświadczeni wykładowcy - prof  dr hab. inż Edward Osada, mgr Anna Kosińska,Grzegorz Sokołowski, Maria Pająk, Joanna Stefańska

Więcej:

   

Ziemia woła S.O.S.

W ramach realizacji projektu "Szanuj to, co trwa dłużej niż ludzie" w szkole 01 kwietnia 2011r. została przeprowadzona sesja ekologiczna. Wzięły w niej udział klasy: I TBR,II TL, III TBR, IV TBR, I TS, III TS, II b. Spotkanie poświęcone było podstawowym problemom ochrony środowiska w Polsce i na świecie. Młodzież swoim wystąpieniem chciała ostrzec wszystkich przed skutkami bezmyślności człowieka. Program, który przygotowała młodzież to "wołanie" o powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą

Więcej:

   

Dzień Logistyka

Już po raz drugi w Zespole Szkół Budowlanych zorganizowano Dzień Logistyka. Uczestnikami  byli uczniowie klas technikum logistycznego oraz technikum samochodowego ponieważ tematem  tego dnia był transport jako czynnik wspomagający działania logistyczne.

25 marzec uczestnicy  sesji zebrali się w auli ZSB.  Organizator pan Andrzej Pawlicki omówił program  tego dnia wprowadzając młodzież w tematykę tegorocznego spotkania.

Więcej:

   

Europejskie powitanie wiosny

21 marca uczniowie klas I w naszej szkole powitali Wiosnę po europejsku. Jak co roku losowano kraj należący do Unii Europejskiej by zaprezentować go  społeczności uczniowskiej oraz Jury. Bohaterami tego roku były Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Grecja, Francja, Holandia i  Włochy. Na sali gimnastycznej gdzie odbywała się impreza  panowała radosna atmosfera. Wszystkie klasy biorące udział  - Technikum samochodowe, logistyczne, budowlane oraz klasy zasadniczej szkoły zawodowej A/c , W/G,  K/L oraz  E wiele tygodni szykowały się do tego występu by jak najlepiej  zaprezentować wylosowane państwo i  zdobyć jak największą ilość punktów

Więcej:

   

Szkoła OdkrywcówTalentów

Dnia 21 marca 2011 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu odbyła się niezwykła uroczystość.  W obecności przedstawiciela Opolskiego Kuratorium Oświaty starszego wizytatora  pani Wiesławy Kostrzewy-Andros  odsłonięto okolicznościową tablicę informującąo nadaniu ZSB tytułu Szkoły Odkrywców Talentów. Tym większy to zaszczyt, że jesteśmy jedyną szkołą w powiecie spośród 16 w województwie opolskim, która otrzymała ten tytuł. MEN przyznaje go tym szkołom, które prowadzą dodatkowe zajęcia z młodzieżą, rozwijając jej uzdolnienia i odnosząc na tym polu sukcesy.

Więcej:

   

Ustny egzamin maturalny w roku szkolnym 2010/2011

Wykaz ustnych egzaminów maturalnych  z języka niemieckiego, angielskiego i polskiego w roku szkolnym 2010/2011


Data  06 maja ( piątek) 2011 język niemiecki Sala nr 32

PZE : mgr B. Basta, mgr A.Poczerwska,

9.00 - Plewak Agnieszka Natalia

9.20 - Kułakowska Wioletta Grażyna

9.40 Szukała Rafał

 

PZE mgr K.Niedźwiedź, mgr A.Poczerwska

10.00 - Kroczak Aleksandra Małgorzata

10.20 - Gacek Mateusz

 

Dalsze informacje i egzaminach po wciśnięciu opcji WIĘCEJ...

Więcej:

   

Nowe kierunki w ZSB

ABSOLWENCI   ZASADNICZYCH SZKÓŁ  ZAWODOWYCH

ZAPRASZAMY DO KONTYNUACJI  NAUKI

TECHNIKUM  UZUPEŁNIAJĄCE NR 3  DLA DOROSŁYCH

3 letni cykl nauki  w zawodach na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej

- technik budownictwa

- technik pojazdów samochodowychIII UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

2 letni cykl kształcenia szkoła na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej

   

Panowie z ZSB nie zapomnieli o Święcie Swoich Pań i Koleżanek

Już od rana pod okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego pani Beaty Jakimiuk i Ireny Kołcz uczniowie klasy 4 TBR Dawid Drożdżak, Damian Kałuski, Piotr Gieża i Marcin Małecki przygotowywali repertuar muzyczny aby umilić wszystkim dziewczętom naszej szkoły długą przerwę

Więcej:

   

Szkolny konkurs polonistyczny

Dnia 16 marca 2011 odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny. Uczniowie klas I i II mogli przekonać się czy potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną. Pani mgr Renata Jabłońska-Denes przygotowała  16 pytań, w których należało skreślać błędne formy, poprawiać zdania i wyrazy a wszystko po to by sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zgłosiło się 17 uczestników.

Więcej:

   

Koncert Charytatywny

Dnia 30 stycznia 2011 roku w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego odbył się już VII Charytatywny Koncert Pieśni Bożonarodzeniowych "Światło nadziei dla Afryki"

Więcej:

   

Bal, którego się nie zapomni

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkól Budowlanych w Brzegu swoją Studniówkę zaplanowali w eleganckim Hotelu Oławian. W piątkowy wieczór bawili się do samego rana przy muzyce zespołu Fenix. Imprezę uroczyście otwarła pani dyrektor Monika Jurek życząc młodzieży wspaniałej zabawy a uczniowie tradycyjnie zatańczyli staropolskiego poloneza. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla pań wychowawczyń Katarzyny Surdyki, Anny Rymarczuk i Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk oraz pani pedagog Beaty Łukaszewicz. W stylowej sali przy okrągłych stołach wzmacniano swoje siły by doskonale bawić się na parkiecie. Wszyscy bawili się do końca

Więcej:

   

Jasełka pełne mocy...

Tradycje jasełek sięgają czasów średniowiecza kiedy to w 1223 roku święty Franciszek z Asyżu po raz pierwszy przygotował inscenizację wydarzeń z Betlejem. Mimo upływu tak wielu stuleci wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w każdej niemal szkole i parafii przygotowywana jest historia narodzin Boga w ubogiej betlejemskiej szopce. W naszej szkole również kultywowane są tradycje jasełek. Ich twórcą jest jak co roku nasza katechetka pani Iwona Strona-Muszczyńska a pomocą służyły jej Wiesława Szczepaniak, Marta Rabenda i Agnieszka Pietraszek. Każdego roku przedstawienia zaskakują nowymi elementami i inną koncepcją mimo, że treść pozostaje nie zmieniona.

 

Więcej:

   

A ja wierzę w świętego Mikołaja...

Ileż radości może sprawić drobiazg dany od serca, czyjaś pamięć, której nie da się przeliczyć na pieniądze. Tradycje wizyty św. Mikołaja kultywowane są w naszej szkole od bardzo dawna. I nie chodzi tylko o ekipę mikołajową, która odwiedza wszystkie klasy i nauczycieli ale o coroczną wizytę na Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala i na innych oddziałach tam gdzie leżą dzieci te najmłodsze i te trochę starsze.

Więcej:

   

Rocznica Odzyskania Niepodległości

To już 92  lata minęły od dnia kiedy Polacy odzyskali niepodległość. To co dzisiaj wydaje się normalnością - niepodległy kra i  swoboda mówienia po polsku, nie zawsze było nam dane. Kraj podzielony między 3 zaborców, tajne komplety, strach i terror, wywózki na Sybir, pełne więzienia i brak nadziei na wolność stanowi już tylko historię ale pamięć o niej to jeden z najważniejszych elementów edukacji patriotycznej.

Każdego roku w naszej szkole uroczyście świętujemy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym roku apel przygotowała młodzież  z klasy 3 technikum logistycznego pod opieką swojego wychowawcy pana Andrzeja Pawlickiego.

Więcej:

   

Andrzejkowe wróżenie

30 listopada w dniu imienin Andrzeja młodzież działająca w Samorządzie Uczniowskim przygotowała dla społeczności uczniowskiej budowlanki dzień magii i wróżb. Wszyscy wiedzieli, że wróżbici i wróżbitki świetnie bajerują . Aula rozbrzmiewała śmiechem, w powietrzu unosił się zapach topionego wosku. Przebijano serca z imionami, wyciągano spod filiżanek małżeńskie gadżety, próbowano wyjaśniać co oznaczają przelane przez klucz woskowe odlewy. Dzień ten nawiązywał do andrzejkowych wróżb, z czasów kiedy wierzono, że której panny but znajdzie się na progu ta pierwsza wyjdzie za mąż.

Więcej:

   

Strona 33 z 34