Strona główna

Aktualności

Bitwa na Głosy - kibicujemy Damianowi

Gratulujemy Zwycięstwa drużynie  Kamila Bednarka,  w której śpiewał nasz uczeń

Damian Zając 

Ogłoszenie  wyników

What  A wonderful World

Chan Chan

Nie dokazuj miła nie dokazuj

Roxanne - The Police

California Dreamin

All Star

Don`t Speak

Wonderwall

I Chase the Devil

Earth Song

With you or without you

Anioły

Co mi Panie dasz

 

 

 

 

 

 

   

Konstytucvja 3 Maja 1791

Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r.

PREAMBUŁA

 

W imię Boga, w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August [1] z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernichowski, wraz ze Stanami Skonfederowanymi, w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.

Więcej:

   

Drugie miejsce w Turnieju to jest coś...

II miejsce  drużyny Zespołu Szkól Budowlanych

w   finale Wojewódzkim XVI Ogólnopolskiego  Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

 

 

Dnia 21 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Nysie  odbył się  finał Wojewódzki  XVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w, którym startowały 3 -osobowe drużyny reprezentujące szkoły  ponadgimnazjalne z województwa opolskiego.

Naszą szkołę   / jedyną z powiatu brzeskiego / reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum pojazdów samochodowych  - Wojciech Witowski- kapitan drużyny, Mateusz Święcicki, Adam Wujek. Opiekunem drużyny był mgr inż. Roman Zięba.

 

 

Więcej:

   

Światowy Dzień Ziemi - Sesja Ekologiczna

Święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) obchodzi Dzień Ziemi w dniu równonocy wiosennej (20/21 marca), jednak bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest 22 kwietnia.

Więcej:

   

Czasami wołam w niebo

 

Czasami wołam w niebo:

Dlaczego ja? Dlaczego właśnie ja?

I jest w tym tak wiele bólu,

żalu i potępienia samego siebie

za słabość tej rozpaczy.

Za niemożność bycia silną.

Człowiek, który ujrzał śmierć

.

Więcej:

   

Było nam bardzo miło gościć Gimnazjalistów wraz z opiekunami

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

 

Dnia 21 marca nasza szkoła otwarła swoje podwoje dla uczniów klas III gimnazjum. Było nam bardzo miło gościć młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi oraz Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu.

W ramach wizyty Goście obejrzeli gabinety, gdzie kształcą się logistycy, technicy pojazdów samochodowych oraz  pracownię do praktycnzej nauki zawodu  dla  technikum renowacji, przy ulicy Kamiennej 1. Tam też zobaczyli nowo otwartą dla naszej młodzieży siłownię. Na zewnątrz wzięli udział w diagnostyce samochodu czyli rozpoznawania wszystkich obowiązujących świateł. Następnie udaliśmy się do głównego budynku przy Kamiennej 3. Na chwilkę zajrzeliśmy na lekcję  klasy technikum budownictwa.

Więcej:

   

Wizyta w Fabryce Toyota Motor Industries

W dniu 20 marca 2012 r. 22 uczniów z klasy II i III Technikum pojazdów samochodowych i dwóch opiekunów  odbyło wizytę studyjną w Fabryce Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach. Uczniowie i opiekunowie  zapoznali się z  produkcją nowoczesnych silników spalinowych do samochodów osobowych; przygotowaniem produkcji, pracą odlewni, linią obróbczą, linią montażową, kontrolą jakości wykonania , kulturą techniczną wykonania, parkiem maszynowym.

To co charakterystyczne dla jelczańskiej fabrykę to fakt, iż silniki Diesla w powstają tutaj w niemal pełnym procesie produkcji.

 

Więcej:

   

Dzień Logistyka

 

Jak co roku w ZSB organizowany jest Dzień Logistyka. Uczestniczą w nim klasy technikum logistycznego. W tym roku  pan Andrzej Pawlicki zorganizował wyjazd klasy 2 TL i 4 TL do Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Dnia 19 marca grupa logistyków, pod opieką Bogusławy Kopczyńskiej, Wiesławy Szczepaniak i Andrzeja Pawlickiego dotarła do tejże uczelni.

Więcej:

   

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -

Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet

 

autor Ryszard Przymus

Więcej:

   

Ślę do Ciebie walentynkę, lubię Ciebie odrobinkę

Jak co roku 14 lutego  w dniu Walentynek  na holu szkoły pojawiła się  skrzynka  dla zakochanych. Od rana można było przekazywać walentynkowe życzenia, które  specjalny szkolny  kurier  roznosił po klasach. To  radosne święto obchodzone jest w Polsce od niedawna chociaż  dzieje św. Walentego sięgają III wieku.

Więcej:

   

To było ważne spotkanie

Dnia 10 lutego 2012 roku  na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Beaty Łukaszewicz do młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych przyjechali znani psycholodzy specjalizujący się w pracy z młodymi ludźmi - Małgorzata Ohme  oraz Michał Pozdał.

 

Więcej:

   

Poloneza czas zacząć...

Nie sposób stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza studniówka. Być może jej pierwowzorów można by się doszukać w jakichś żakowskich zwyczajach, jednak w formie tanecznej zabawy poprzedzającej maturę nie mogła zaistnieć wcześniej, niż po 1812 roku. Dlaczego za okres ten przyjęto sto dni?
Być może okres trzech miesięcy został uznany za wystarczający na powtórzenie i doszlifowanie przyswojonych wiadomości, być może czas wyznaczyło europejskie zamiłowanie do okrągłych liczb, że setny dzień przed egzaminem uznano za ostatni dzień młodzieńczej wolności i ostatniej zabawy pod kuratelą dorosłych.
Stąd nazwa - studniówka.

Więcej:

   

Próba generalna przed Balem Studniówkowym

Szczęśliwy 13 stycznia  i piątek  2012 roku - to niemal początek ferii zimowych, a dla maturzystów to  także dzień "generalnej próby przed Balem Studniówkowym". ' O godzinie 12.00 na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu odbył się po raz pierwszy wspólny polonez maturzystów brzeskich szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej:

   

Świąteczna zbiórka żywności

Szkolne Koło "Caritas" w dniach od 2 - 4 grudnia 2011 zaangażowało się w akcję "Świąteczna Zbiórka Żywności" organizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności. Do banku  dotarło  591 kg  żywności, którą przekazano organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci.

   

Jasełka jakich jeszcze nie było

Od wielu lat w grudniu młodzież Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu , dla całej społeczności szkoły oraz zaproszonych Gości – nauczycieli emerytów , prezentuje bożonarodzeniowe przedstawienie.

W tym roku tematem przewodnim było przybliżenie widzom tradycji żydowskiego święta Szabat naszych „starszych braci w wierze” jak mówił bł. Jan Paweł II oraz polskiej współczesnej wieczerzy wigilijnej .

Tłem dla całego spektaklu było graffiti wykonane przez studenta Sebastiana, który zgodził się podjąć tego zadania i namalować nam na folii Jerozolimę oraz współczesne osiedle. Bardzo serdecznie dziękujemy mu za bezinteresowną pomoc

Najważniejszym i obchodzonym najczęściej, bo co tydzień świętem jest Szabat.Nie jest to zwykły dzień odpoczynku, ale właśnie dzień, który się święci, czyli wyróżnia i oddziela od reszty dni tygodnia. Jest on poświęcony duchowości, modlitwie, radości, byciu razem z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej:

   

Wigilia Samorządu Uczniowskiego

Aby tradycji stało się za dość na dzień przed świąteczną przerwą członkowie Samorządu Uczniowskiego spotkali się w auli  z dyrekcją szkoły - panią Moniką Jurek, Sylwią Jamką i Januszek Kowalskim,  swoimi opiekunkami panią Agnieszką Pietraszek i Martą Rabendą by wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia, pośpiewać kolędy. Na tę uroczystość zaproszono także katechetkę Iwonę Stronę - Muszczyńską,  panią pedagog Beatę Łukaszewicz oraz szkolnego fotografa by uwiecznił  spotkanie panią Wiesławę Szczepaniak.

Więcej:

   

Radosny taniec

Dnia 19 grudnia na długiej przerwie główny hall ZSB opanowały  szkolne pomocnice  Mikołaja, które do piosenki świątecznej "All  I want for Christmas" śpiewanej przez Mariah Carey odtańczyły  radosny taniec wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

Więcej:

   

Wspólne kolędowanie

18 grudnia przed Brzeskim Centrum Kultury spotkała się młodzież brzeskich szkół ponadgimnazjalnych - Zespołu Szkół Budowlanych, I  i II Liceum Ogólnokształcącego,  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1,  Zespołu Szkół Specjalnych oraz chóry z Parafii p.w. św. Mikołaja  i  Grodkowa  by wspólnie z  mieszkańcami Brzegu  śpiewać kolędy. Polskie Święta Bożego Narodzenia to kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania. Zaproszono na nie także Pawła Kukiza. Imprezie patronował Starosta Powiatu Brzeskiego.

Młodzież Zespołu Szkół Budowlanych pod opieką pań Iwony Strony-Muszczyńskiej oraz Marty Rabendy przygotowała 2 piękne utwory.

Więcej:

   

Ulubieniec nie tylko dzieci

Na dzień 6 grudnia  czekają nie tylko dzieci. Św. Mikołaj jest ulubieńcem większości z nas. Ileż radości sprawia drobny prezent otrzymany  w tym właśnie dniu. Dlatego  w każdej szkole  tradycja wizyty w klasach  tego świętego jest  kultywowana i oczekiwana. Św. Mikołaj  dotarł do wszystkich  klas, obdarowywał słodyczami i zapowiadał swoją wizytę w roku następnym jeżeli na to zasłużymy.

Więcej:

   

Ty też możesz pomóc – możesz podarować komuś życie

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Ta niezwykła, nieodpłatna działalność milionów ludzi na świecie zasługuje na najwyższe uznanie i podziw. Tak wielu młodych ludzi świadomie, dobrowolnie i bezinteresownie angażuje się w pracę na rzecz innych. W naszej szkole tego właśnie dnia Szkolne Koło „Caritas” wraz z jego opiekunem panem Tomaszem Wypychem przygotowało program poświęcony idei Wolontariatu, tolerancji oraz akcji zostań dawcą szpiku kostnego.

Więcej:

   

Strona 32 z 35