Strona główna Archiwum - starsze

Archiwum - starsze

HIT WŚRÓD ZAWODÓW

 

 

 

 

 

Zagramy w półfinale wojewódzkim. Dnia 18 lutego 2010 roku w Hali Sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 dziewczęta brzeskich szkół walczyły dzielnie w halowych rozgrywkach piłki nożnej. Gra była zacięta,  każda z drużyn  bardzo chciała wygrać a kibice podgrzewali atmosferę. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w  eliminacjach Mistrzostw Miasta Brzegu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt co zapewniło nam udział w dalszych rozgrywkach w Grodkowie a tam  I pozycja na liście zagwarantowała udział dalszych rozgrywkach. Opieunem dziewcząt jest pani Marta Rabenda

 

Fotograficzna relacja z Jasełek jakie nasza młodzież przygotowała pod kierunkiem katechetów pani Iwony Strony-Muszczyńskiej oraz pana Tomasza Wypycha w dniu 22 grudnia 2009 roku.

Grudzień to miesiąc zaplanowany pod kątem ochrony zwierząt przed zimą

W związku z tym zorganizowano akcję pod hasłem:

„POMÓŻMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

 

Już po raz XV dniał 27 listopada 2009 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy BHP w rolnictwie  zorganizowany przez PIP - Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu przy współpracy opolskiego  KRUS-u , Kuratorium Oświaty, OODR w Łosiowie, Opolskiej Izby Rolniczej , Komendy Straży Pożarnej w Opolu i Komendy Policji w Opolu. Organizatorzy z Zespołu Szkół Rolniczych w Grodkowie przed  współzawodnictwem przygotowali dla uczestników  pokaz ratownictwa  medycznego , prezentację maszyn rolniczych oraz wystawę prac rysunkowych związanych z zagrożeniami  w  rolnictwie

Zło, które ludzie czynią,

Żyje po ich śmierci

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 1 grudnia na całym świecie obchodzony był Dzień Walki z AIDS i HIV. Nasza młodzież również włączyła się w te obchody. Pod opieką pani Elżbiety Francuz 3 grudnia w auli ZSB zorganizowano apel mający uświadomić koleżankom i kolegom zagrożenia wynikające z tej choroby oraz uwrażliwić młodzież na potrzeby akceptacji przez osoby zarażone.

Ten dzień był niezwykły dla młodzieży naszej szkoły działającej w Szkolnym Kole Wolontariatu „Caritas” i jego opiekuna, dla organizatorów Kampanii Edukacyjno-Profilaktycznej obchodzonej  w tym roku pod hasłem „Spójrz trzeźwo na swoją przyszłość” oraz dla całej społeczności naszej szkoły.

Do ZSB dotarł już św. Mikołaj - Wiktor Miga,  ze swoimi pomocnikami, których na ten moment  oddelegowano z góry i z dołu. Zawitały więc Anielice - Ania Sarna, Justyna Perzyńska i Ania Pietrzyk, Elfka - Klaudia Rusnarczyk oraz Diabły - Agnieszka Witek, Adrian Aleksandrowicz. Od rana Mikołaj rozdawał  rózgi, dla przypomnienia tego co wymaga kary oraz słodkie pierniczki  w nagrodę za wszystko co było dobre. Każdy z nauczycieli  losował z elfickiej czapki myśl na rok 2010 zaczerpniętą z mądrości świata. Niemal wszyscy  przyjmowali mikołajową ekipę z sympatią o czym świadczą poniższe zdjęcia.

Kocham Cię moja Ojczyzno

Za to, że Polską się zowiesz

Za twoje pola i lasy

Kocham Cię po wszystkie czasy

                         Maria Kazimiera Sarnacka

 

Na niezwykłą lekcję historii do BCK dnia 26 listopada 2009 roku   zaprosiły dzieci i młodzież z Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego, Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 3, Zespołu Szkól Budowlanych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz zespól „Inwencja” z Klubu Garnizonowego.Mieszkańcy Brzegu, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy, którzy zdecydowali się na spędzenie czwartkowego wieczoru mieli okazję prześledzenia ważnych wydarzeń  z dziejów naszego narodu.

Zebrała się nasza gromada,
gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.
Która pierwsza za mąż wyjdzie?
I do której szczęście przyjdzie?
Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A która swą miłość odnajdzie?
Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
Ale na wyniki jeszcze poczekamy.