Strona główna Wolontariat

Wolontariat

Warning: getimagesize(joomla/images/stories/II%20Zjazd%20Szkolnych%20K%C3%B3%C5%82%20Caritas.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

,, WARTO POMAGAĆ TO NIC NIE BOLI "

Jak ten czas szybko leci , minęło już  5 ładnych ,intensywnych lat pracy na rzecz potrzebujących w Szkolnym Kole Caritas. Dla wielu już absolwentów to jest czas wspomnień ,uśmiechu, wzruszeń i zadumy. Przez ten czas nasi wolontariusze swoje serce i wolny czas poświęcali na wielu obszarach szkolnego i lokalnego środowiska. Zbiórki żywności , odzieży, Św. Mikołaj w BCM , Domu Dziecka i ZSS Brzeg . Współpraca z Caritas Brzeg  i Dar Szpiku, BCM , schroniskiem św. Brata Alberta , Hospicjum Domowym  dla Dzieci we Wrocławiu , kolejne edycje Dnia Dawców Szpiku Kostnego , uczestnictwo w kolejnych edycjach konkursu ,, 8 wspaniałych " , zresztą z sukcesem i wiele innych pięknych inicjatyw przysporzyło nam dużo ciepłych chwil i radości. Z tej okazji wszystkim wolontariuszom naszej szkoły życzę dużych serc , uśmiechu , spełnienia w życiu osobistym i szkolnym.

 

                                                     z pozdrowieniem opiekun SKC

                                                                  Tomasz Wypych 

 

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/DSCN3987.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Nowi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

Witamy nowe wolontariuszki w naszym kole. 

 

Do grona wolontariuszy przyłączyły się:

 

Klaudia Getko, Angelika Lewinska, Kamila Łaskarzewska, Natali Grochowska, Ewa Sokołowska ,Anna Zarzycka , Magda Capenko, Nikola Wojtarowicz.

 

Życzę wielkiego serca  i radości z pracy na rzecz drugiego człówieka.   Warto pomagać to nic nie boli.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 Tomasz Wypych 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/justyna.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Pomagamy Justynie

 Nasza szkoła włączyła się z akcję pomocy Justynie Podgórskiej ,Brzeżance walczacej z chorobą nowotworową.Wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili kwestę wśród uczniów ,z której dochód został przekazany na na konto fundacji pomagającej Justynie. Dziękuję wszystkim ,którzy włączyli się do akcji . Szczególne podziękowania  dla kandydatek do szkolnego wolontariatu, których zaangażowanie pomogło zrealizować akcję.

Do grona wolontariuszy przystąpiły : Klaudia Getko,Angelika Lewińska, Kamila Łaskarzewska, Natalia Grabowska, Ewa Sokołowska, Anna Zarzycka, Magda Capenko, Nikola Wojtarowicz.

 

                                                                                        opiekun SKC Tomasz Wypych 

   

8 Wspanialych

Dnia 3 marca 2014. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyły się eliminacje XV Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wolontariusze Szkolnego Kola Caritas Zespolu Szkół Budowlanyh zostali wyróżnieni za działalność wolontaryjną w kategorii grup wolontariuszy.

   

Skład Szkolnego Koła Caritas

  

Agnieszka Grązka IV rok w SKC Anita Skotnicka  IV rok w SKC
Patrycja Lichwa IVrok w SKC Ewelina Rozkowińska IV rok w SKC
Sylwia Aleksandrowicz IV rok w SKC Karolina Kądziel  II rok w SKC
Katarzyna Maliborska  II rok w SKC Patrycja Kozłowska  II rok w SKC
Ewelina Gruszczyńska  I rok w SKC Martyna Czajkowska  I rok w SKC
Martyna Czajkowska  I rok w SKC Marta Listowska  I rok w SKC
Marta Listowska  I rok w SKC Anna Ryłko I rok w SKC
Sandra Głowińska I rok w SKC Monika Rosińska (uczennica ZSE) I rok w SKC
Marek Wilk  II rok w SKC Marcin Jakus  IV rok w SKC
Damian Talar  I rok w SKC Maximilian Eisele I rok w SKC
   
Sklad Zarządu  Agnieszka Grązka
  Karolina Kądziel
  Sandra Głowińska
  Marek Wil
  Jan Chołoniewski

 

 

    

    

 

    

                      .                                           .                                                                  .                     

 

   

IV DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Dnia  06.10.2013 roku wolontariusze SKC spotkali się na dorocznym  zjeździe , w tym roku miejscem spotkania był Ostrów Tumski we Wrocławiu. W naszym spotkaniu udział wzięły koła wolontaryjne zrzeszone  przy Caritas  Archidiecezji Wrocławskiej.

Więcej:

   

Przytul Psisko

 

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Więcej:

   

Akcja dawca szpiku trwa nadal

Akcja "Bądź dawcą szpiku "  rozpoczęta w Zespole Szkół Budowlanych dnia  30 listopada  przez Szkolne Koło Caritas pod  opieką pana Tomasza Wypycha nabiera rozpędu.

Więcej:

   

I Ty możesz uratować komuś życie

Dnia 30 listopada  członkowie Szkolnego Koła Caritas  po opieką pana Tomasza Wypycha zorganizowali spotkanie informujące o zasadach oddawania szpiku szczegółowo wyjaśniając w jaki sposób można uratować życie wielu, w  tak prosty sposób.

 

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/dscn7648.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Rajd Dobrych Serc

Rajd Dobrych Serc, czyli serc zaangażowanych w niesienie pomocy innym, odbył się w sobotę, 27.10.2012 r. w Sulistrowiczkach u podnóża Ślęży. Wzięło w nim udział prawie 90 osób, które rozgrzewały atmosferę, gdy za oknami pojawił się pierwszy w tym roku śnieg.

Więcej:

   

Szkolne Koło Caritas już w akcji

W nowym roku szkolnym wolontariusze szkolnego koła Caritas  rozpoczęli już swoją działalność. Przeprowadzili sprzedaż wypieków , z których dochód przeznaczony został na zakup żywności dla podopiecznych SKC. Natomiast 28-29 września współuczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności organizowanej przez Polski Bank Żywności.

Więcej:

   

Świąteczna zbiórka żywności

Szkolne Koło "Caritas" w dniach od 2 - 4 grudnia 2011 zaangażowało się w akcję "Świąteczna Zbiórka Żywności" organizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności. Do banku  dotarło  591 kg  żywności, którą przekazano organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci.

   

Plan pracy Szkolnego Koła "Caritas" na rok 2011/2012

Plan pracy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2011/12


  1. Nabór uczniów do pracy w wolontariacie ( aktualnie 16 osób)

    Więcej:

   

Aktualny skład Szkolnego Koła ":Caritas"

LP

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

ROK PRZYSTĄPIENIA

1

Maja Wiśniewska

2 Tbr

2011/12

2

Marcin Jakus

2 TL

2011/12

3

Anna Bider

2 SP

2011/12

4

PATRYCJA LICHWA

2TL

2010/11

5

ANITA SKOTNICKA

2TL

2010/11

6

AGNIESZKA GRĄZKA

2TL

2010/11

7

PIOTR MIARKA

2 AC

2009/10

8

KLAUDIA RUSNARCZYK

3 TBR

2009/10

9

MARCIN MAŁECKI

3 TBR

2009/10

10

WOJCIECH BINEK

3 TS

2009/10

11

MACIEL ORŁOWSKI

3TS

2009/10

12

Artur Mucha

3 AC

2009/10

13

AGNIESZKA WITEK

3WG

2009/10

14

EMILIA SZYMANIAK

3 WG

2009/10

15
DANIEL KAFEL
SYMPATYK
16
WIKTOR MIGA
SYMPATYK

   

II Zjazd Szkolnych Kół "Caritas"

Już po raz drugi uczniowie Szkolnego Koła "Caritas" wraz z opiekunem Tomaszem Wypychem pojechali na Zjazd Szkolnych Kół  Archidiecezji Wrocławskiej. Tym razem odbył się  we Wrocławiu dnia 28 maja 2011 roku.

 

Więcej:

   

Jeśli masz serce otwarte na bycie przy drugim człowieku

W dniu 05 listopada uczestniczyliśmy w konferencji naukowej pt; „Idea wolontariatu w kształtowaniu społeczności lokalnej”. Miejscem konferencji była Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu. Mogliśmy posłuchać doświadczeń innych osób i grup zajmujących się wolontariatem oraz wpływu ich działań na społeczeństwo zwłaszcza na  rodzinę. Samo znaczenie słowa wolontariat ( łac. Voluntas)-wola, moja wola określa bezinteresowne działanie wynikające z woli człowieka gotowego do działania. Wolontariusz to człowiek szlachetny, wielkiego serca i godny, człowiek towarzyszący.Jeśli masz serce otwarte na "bycie" przy drugim człowieku to zapraszam do działania, do dzielenia się sobą  w szkolnym kole wolotariuszy "Caritas"\

Z pozdrowieniem Tomasz Wypych

Więcej:

   

Podaruj dzieciom uśmiech

Każda aktywność młodzieży, która służy drugiemu człowiekowi jest  w naszej szkole popierana i doceniania. Członkowie działającego u nas Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas”  zaangażowali się w akcję z okazji  dnia Św. Mikołaja. Na miesiąc przed tym dniem zorganizowano  zbiórkę zabawek  i bajek dla dzieci.

Więcej:

   

Było bardzo wesoło

 

Fotograficzna relacja z wizyty św. Mikołaja u dzieci, dla których członkowie wolontariatu i społeczność uczniowska naszej szkoły zbierała zabawki, bajki, gry i przybory szkolne by sprawić w ten niezwykły czas przedświąteczny radość .

Więcej:

   

Bez miłości grosz jest szorstki"Bez miłości grosz jest szorstki,

strawa podana niesmaczna,

opieka najlepsza niemiła."


Św. Brat Albert

Więcej:

   

I Zjazd Szkolnych Kół Caritas

 

08 maja 2010 uczniowie z Szkolnego Koła Caritas przy ZSB w Brzegu uczestniczyli w I Zjeździe Szkolnych Kół Caritas naszej Archidiecezji.

 

Więcej:

   

Festyn z okazji Dnia Dziecka

 

01 czerwca jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Dziecka. W tym roku wolontairusze zaangażowali się w pomoc  podczas organizacji festynu w Zespole Szkół Specjalnych.

Więcej:

   

Wolontariusze we Wrocławiu

11 czerwca na zakończenie roku szkolnego wolontariusze SKC oraz sympatycy naszego  koła  mieli możliwość zwiedzenia Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu .

W seminarium Duchownym każdy z nas uczestniczył w eucharystii, chętni zwiedzili katedrę oraz siedzibę Caritasu.

Więcej:

   

Zjazd Zarządów Szkolnych Kół Caritas w Trzebnicy

W dniach 9-10 października 2010 w Trzebnicy odbyło się spotkanie zarządów szkolnych kół caritas archidiecezji wrocławskiej.

Więcej:

   

Czy kiedykolwiek mijając ich obok…

Czy kiedykolwiek mijając ich obok kiwając głową,

Wbijając w obojętność, która tak chodzi za tobą

Myślałeś nad ich historią, nad tym kto kim był i czemu tak?

Nie jeden z nich ze łzą

patrzy na marzenia, które odleciały jak ptak

odrobina wyrozumiałości wzruszy ich do samych kości

więc odstaw litry złości na rzecz uprzejmości

wbrew wszelkim oczekiwaniom to też są ludzie

i często to nie jest ich wina, że żyją w brudzie

być może dom z rodziną

wydarł mu ogień siłą

lub stało się coś o czym nie masz pojęcia

a jemu nawet nie zostały stare zdjęcia

Więcej: