Strona główna

Aktualności

Szkolenie z firmą Atlas: Systemy dociepleń budynków

W ramach  zajęć praktycznych uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego w  dniu 15 marca uczestniczyli w szkoleniu “Systemy dociepleń budynków” zorganizowanym przez firmę Atlas. W części teoretycznej omówione zostały: przepisy budowlane dotyczące współczynników przenikania ciepła, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe stosowane w nowoczesnym budownictwie, jak również szeroki asortyment materiałów budowlanych oferowanych przez firmę Atlas. Żadna teoria nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będzie poparta praktyką. O tym przekonali się uczniowie, podczas własnoręcznie wykonywanych prac dociepleniowych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia, obsługa sprzętu i narzędzia, jakimi się posługiwali, stosowanie się do zaleceń producenta, dokładność w detalach w przyszłości dadzą efekty w postaci prawidłowo wykonanych prac, które zadowolą inspektorów nadzoru, inwestorów jak i ich samych. W części praktycznej, poza omówieniem zasad przyklejania płyt styropianowych i ich kołkowania, pan Rafał Toppich – przedstawiciel techniczny firmy Atlas pokazał ciekawe możliwości stosowania tynków m.in. tynk imitujący drewno bądź cegłę. 

 


 

               

   

Spotkanie z Wyższą Szkołą Logistyki z Wrocławia

Dnia 14 marca 2018 r. uczniowie klas IITL, IIITL, IVTL i IVTRS wzięli udział w spotkaniu promocyjnym, które zorganizowały Panie z Biura Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach studiowania na uczelniach wyższych, przywilejach bycia studentem, a także uczestniczyli w grach logistycznych. 

 


 

      

   

Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów z Zespołu Szkół Budowlanych do Częstochowy. Duchowe przygotowanie do dorosłego życia. 

 


 

   

Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Dziewcząt i Chłopców

Z początkiem marca odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Dziewcząt i Chłopców w Oleśnie.  Na zawody przyjechała młodzież ze wszystkich hufców pracy na Opolszczyźnie. Udział wzięło 9 drużyn chłopców oraz 7 drużyn dziewcząt. Zespoły grały w systemie każdy z każdym. Naszą reprezentację prezentowali uczniowie klasy I branżowej oraz II zawodowej. W ogólnej klasyfikacji i po wszystkich rozegranych meczach  nasze dziewczęta zajęły V miejsce, a drużyna chłopców zdobyła II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!

             

   

Dzień Kobiet

Z okazji  Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia! 

 


 

 

   

Informacja dotycząca Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - Państwo Emeryci

Treść ogłoszenia: 

   

Szkolenie z firmą Atlas: Tarasy i balkony - Profesjonalne rozwiązania systemowe

Dnia 6 marca 2018 roku w pracowni budowlanej odbyło się szkolenie z zaprzyjaźnioną firmą Atlas, które poprowadził p. Rafał Toppich. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi technologii wykonywania tarasów i balkonów oraz rozwiązaniami materiałowymi proponowanymi przez ATLAS.  W części praktycznej uczniowie angażowani byli do poszczególnych robót, w trakcie zajęć przeprowadzane były quizy z drobnymi upominkami( długopisy, czapeczki, metrówki). Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, a panująca atmosfera była bardzo przyjacielska. 

 


 

                

   

„Podążanie ścieżką kariery” – spotkanie młodzieży z doradcą zawodowym

Dnia 05.03.2018 uczestnicy Grupy Wychowawczej Brzeg uczęszczających do klas drugich zawodowych wzięli udział w zajęciach z doradcami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzegu OHP.  Panie, Dorota Wiewióra oraz Patrycja Hyla, poinformowały młodzież o możliwości indywidualnego skorzystania z  pomocy w  Punkcie Pośrednictwa Pracy w Brzegu oraz z  Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzegu, które reprezentują i udzielają wszelkiej pomocy w zakresie działania w/w instytucji.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z rynkiem pracy (zawodami, kursami zawodowymi). Młodzież dowiedziała się jak może pokierować własną ścieżką kariery. Prowadzące zwróciły uwagę uczestnikom jak ważny jest własny rozwój w celu polepszania swoich predyspozycji do przyszłej pracy.

 


 

      

   

Informacja dotycząca Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

 Treść ogłoszenia:

      

   

I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska już za nami!

28 lutego na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu odbyła się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska, której pomysłodawczynią oraz organizatorem była Sandra Ledwig – nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich w ZSB.
Do rywalizacji zgłosiło się 24 młodych fryzjerów z: Zespołu Szkół Mechanicznych z Głubczyc, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II ze Zdzieszowic, Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy z Olesna, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 z Namysłowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica z Opola, Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich z Krapkowic, Zespołu Szkół Technicznych z Nysy oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Księcia Jerzego II Piasta z Brzegu.

Relacja z wydarzenia:

           

 

Więcej:

   

Wojewódzki Konkurs Informatyczny w OWK OHP

Dnia 01.03.2018 uczennica klasy II ZA Sandra Kamińska wzięła udział w konkursie informatycznym organizowanym przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP w Opolu. Konkurs składał się z dwóch  części: teoretycznej oraz praktycznej.

W konkursie wzięło udział czternastu uczestników ze wszystkich opolskich hufców pracy. Dużym zaskoczeniem była obecność Sandry, gdyż była jedyną dziewczyną biorącą udział w konkursie. W części teoretycznej zajęła III miejsce, pośród tak licznej grupy wykazała się znakomitą wiedzą teoretyczną. W kolejnym etapie nasza uczennica zaprezentowała prezentację pt. „Anoreksja-część mojego życia” oraz dodatkową pracę na temat 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obrona wypadła bardzo dobrze, jednak przeciwnicy okazali się na tym etapie nieco lepsi.

Sandra Kamińska pozytywnie podeszła do konkursu, zdobyła nowe doświadczenie oraz nową wiedzę. I jak sama mówi z chęcią weźmie udział w konkursie za rok.

Gratulujemy Sandrze, życząc kolejnych sukcesów.

 


 

   

   

„Każdy w sobie artystę ma” – zajęcia w Galerii BCK

W dniu 27 lutego br. młodzież pod opieką wychowawców wyszła do Galerii BCK na wystawę Habitaty. Habitaty, wg słownika PWN, to środowisko w którym osobnik danego gatunku znajduje najdogodniejsze warunki do życia. Twórczość Joanny Pałys i Weroniki Lucińskiej koncentruje się właśnie na przedstawianiu otoczenia: pani Weronika koncentruje się na świecie natury a pani Joanna na urbanistycznych krajobrazach. Zestawienie ich twórczości w całość tworzy habitat ludzki łączący środowisko naturalne ze środowiskiem miejskim.
Młodzież nie tylko obcowała ze sztuką , ale również został podjęty dialog na temat odczuć własnych i potrzeby tworzenia człowieka na przestrzeni wieków. Był też mini wykład o rozwoju malarstwa na przestrzeni wieków zachęcający młodzież do zainteresowania się sztuką. Zajęcia miały także drugą część: odkrywania artysty w sobie. Młodzież otrzymała kartki oraz ołówki i mogła stworzyć własny świat albo skopiować pracę bądź element pracy, która do nich najbardziej przemówiła.
Rysowanie może być wspaniałą przygodą, która nie tylko rozwija wyobraźnię, ale daje też możliwość koncentracji i pobycia człowiekowi samemu z sobą. Jest jedną z twórczych form spędzania wolnego czasu.
Wszystkich zachęcamy do spędzenia chwili z ołówkiem i kartką.

 


 

      

   

Spotkanie członków hufcowego koła PCK

Dnia 27.02.2018 odbyło się spotkanie członków koła PCK Grupy-Wychowawczej Brzeg. Spotkanie miało na celu uzgodnienie planu inicjatyw, które będą realizowane w miesiącu marcu br. Po długich dyskusjach i wielu pomysłach uczestnicy ustalili, ze rozpoczną działalność wolontariacką na rzecz chorych dzieci z Oddziału Dziecięcego w Brzeskim Centrum Medycznym w Brzegu oraz będą zbierać pieniądze w ramach „Gorączki Złota”, jak również podejmą się kwesty ulicznej na rzecz ubogich rodzin. Młodzież stworzyła konspekty zajęć dla dzieci z Oddziału Dziecięcego w Brzegu, które obejmują wiele kreatywnych zabaw mających na celu wspólną zabawę oraz rozwijanie wyobraźni. Zajęcia będą popularyzowały także piosenkę oraz literaturę dziecięcą. Młodzież ujęła w planach cotygodniowe warsztaty na rzecz chorych dzieci.

 


 

   

Dzień kariery

Karierę zawodową trzeba planować wcześnie, dlatego młodzież z dwóch klas VII PSP 3 odwiedziła w ramach Dnia Kariery Zespół Szkół Budowlanych. Uczniowie chcieli zobaczyć czego można się w naszej szkole nauczyć, jak wyglądają zajęcia w pracowniach. Zostali tam oprowadzeni przez nauczycieli i uczniów kierunków technikum budowlanego i technikum pojazdów samochodowych oraz ucznia technikum renowacji architektury. Zobaczyli jak odbywają się praktyczne lekcje z przedmiotów zawodowych, zademonstrowano działanie różnych specjalistycznych urządzeń. Mamy nadzieję, że wszystko się podobało. Tym bardziej, że całość była zorganizowana przez naszych niezastąpionych logistyków, którzy z  wielkim zaangażowaniem zajęli się grupą młodszych kolegów oraz zademonstrowali swoje umiejętności z przygotowania wojskowego. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem szkolnego doradcy zawodowego :).

 


 

           

   

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach kampanii odbywającej się w dniach 15.02.2018 i 19.02.2018 wyświetlono film i prezentację na temat  – cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, praw autorskich i ochrony danych osobowych. Przeprowadzono także prelekcję dla wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich tj. technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej - prowadził ją p. D. Nowacki. Oplakatowaniem szkoły materiałami edukacyjnymi oraz przeprowadzeniem ankiety on-line dla nauczycieli i uczniów na temat „Bezpieczeństwa w internecie” zajął się P. Dereń. Całość wydarzenie sfilmowała i sfotografowała p. K. Sternal.

Ponadto można zgłaszać do p. T Starzyńskiego i przedstawiać prace konkursowe w formie plakatu na temat „Bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych”. Najlepsze plakaty  zostaną zaprezentowane, a ich autorzy nagrodzeni.

Niebawem zostaną również rozdystrybuowane wśród uczniów  materiały z Polskiego Centrum  Programu Safer Internet. 

 


 

Kliknij na przycisk Youtube, by obejrzeć film.

 

    

   

I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska

28 lutego na terenie naszej szkoły odbędzie się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska. Impreza skierowana jest do adeptów fryzjerstwa ze szkół zawodowych oraz techników z całego województwa fryzjerskiego. W przerwach konkursu odbędą się pokazy barberskie. Olimpiada ma na celu promowanie zawodu fryzjera i rozwijanie umiejętności oraz wyobraźni wśród uczniów. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody oraz świetną zabawę :) 

 


 

   

Za 100 dni matura

Studniówka w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. 

 


 

   

Szkolenie z firmą SENTECH

 

W dniu 5 lutego 2018 r. uczniowie z klasy I, II,III Technikum pojazdów samochodowych oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w naszej szkole w szkoleniu z firmą SENTECH producentem elementów układów zapłonowych. Tematem szkolenia był: Układ zapłonowy, elementy składowe, diagnostyka oraz nowe rozwiązania techniczne w przewodach i cewkach zapłonowych.

 

Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w szkoleniu. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat układów zapłonowych, dzięki czemu poszerzyliśmy dotychczasową wiedzę.

 

 


 

 

   

Opolski Przegląd Muzyczny

Paulina Nawrot i Damian Lis to uczniowie naszej szkoły, których pasją jest śpiew. Swoje umiejętności wokalne mieli oni okazje zaprezentować podczas Opolskiego Przeglądu Muzycznego pn. "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne". Gratulujemy talentu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!  

 


 

      

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/christmas.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

   

Strona 1 z 35