Strona główna Gorące tematy

Szkolenie z firmą Atlas: Systemy dociepleń budynków

W ramach  zajęć praktycznych uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego w  dniu 15 marca uczestniczyli w szkoleniu “Systemy dociepleń budynków” zorganizowanym przez firmę Atlas. W części teoretycznej omówione zostały: przepisy budowlane dotyczące współczynników przenikania ciepła, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe stosowane w nowoczesnym budownictwie, jak również szeroki asortyment materiałów budowlanych oferowanych przez firmę Atlas. Żadna teoria nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będzie poparta praktyką. O tym przekonali się uczniowie, podczas własnoręcznie wykonywanych prac dociepleniowych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia, obsługa sprzętu i narzędzia, jakimi się posługiwali, stosowanie się do zaleceń producenta, dokładność w detalach w przyszłości dadzą efekty w postaci prawidłowo wykonanych prac, które zadowolą inspektorów nadzoru, inwestorów jak i ich samych. W części praktycznej, poza omówieniem zasad przyklejania płyt styropianowych i ich kołkowania, pan Rafał Toppich – przedstawiciel techniczny firmy Atlas pokazał ciekawe możliwości stosowania tynków m.in. tynk imitujący drewno bądź cegłę. 

 


 

               

   

Spotkanie z Wyższą Szkołą Logistyki z Wrocławia

Dnia 14 marca 2018 r. uczniowie klas IITL, IIITL, IVTL i IVTRS wzięli udział w spotkaniu promocyjnym, które zorganizowały Panie z Biura Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach studiowania na uczelniach wyższych, przywilejach bycia studentem, a także uczestniczyli w grach logistycznych. 

 


 

      

   

Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów z Zespołu Szkół Budowlanych do Częstochowy. Duchowe przygotowanie do dorosłego życia. 

 


 

   

Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Dziewcząt i Chłopców

Z początkiem marca odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Dziewcząt i Chłopców w Oleśnie.  Na zawody przyjechała młodzież ze wszystkich hufców pracy na Opolszczyźnie. Udział wzięło 9 drużyn chłopców oraz 7 drużyn dziewcząt. Zespoły grały w systemie każdy z każdym. Naszą reprezentację prezentowali uczniowie klasy I branżowej oraz II zawodowej. W ogólnej klasyfikacji i po wszystkich rozegranych meczach  nasze dziewczęta zajęły V miejsce, a drużyna chłopców zdobyła II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!

             

   

Dzień Kobiet

Z okazji  Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia! 

 


 

 

   

Informacja dotycząca Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - Państwo Emeryci

Treść ogłoszenia: 

   

Szkolenie z firmą Atlas: Tarasy i balkony - Profesjonalne rozwiązania systemowe

Dnia 6 marca 2018 roku w pracowni budowlanej odbyło się szkolenie z zaprzyjaźnioną firmą Atlas, które poprowadził p. Rafał Toppich. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi technologii wykonywania tarasów i balkonów oraz rozwiązaniami materiałowymi proponowanymi przez ATLAS.  W części praktycznej uczniowie angażowani byli do poszczególnych robót, w trakcie zajęć przeprowadzane były quizy z drobnymi upominkami( długopisy, czapeczki, metrówki). Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, a panująca atmosfera była bardzo przyjacielska. 

 


 

                

   

„Podążanie ścieżką kariery” – spotkanie młodzieży z doradcą zawodowym

Dnia 05.03.2018 uczestnicy Grupy Wychowawczej Brzeg uczęszczających do klas drugich zawodowych wzięli udział w zajęciach z doradcami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzegu OHP.  Panie, Dorota Wiewióra oraz Patrycja Hyla, poinformowały młodzież o możliwości indywidualnego skorzystania z  pomocy w  Punkcie Pośrednictwa Pracy w Brzegu oraz z  Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzegu, które reprezentują i udzielają wszelkiej pomocy w zakresie działania w/w instytucji.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z rynkiem pracy (zawodami, kursami zawodowymi). Młodzież dowiedziała się jak może pokierować własną ścieżką kariery. Prowadzące zwróciły uwagę uczestnikom jak ważny jest własny rozwój w celu polepszania swoich predyspozycji do przyszłej pracy.

 


 

      

   

Informacja dotycząca Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

 Treść ogłoszenia:

      

   

I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska już za nami!

28 lutego na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu odbyła się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska, której pomysłodawczynią oraz organizatorem była Sandra Ledwig – nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich w ZSB.
Do rywalizacji zgłosiło się 24 młodych fryzjerów z: Zespołu Szkół Mechanicznych z Głubczyc, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II ze Zdzieszowic, Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy z Olesna, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 z Namysłowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica z Opola, Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich z Krapkowic, Zespołu Szkół Technicznych z Nysy oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Księcia Jerzego II Piasta z Brzegu.

Relacja z wydarzenia:

           

 

Więcej:

   

Wojewódzki Konkurs Informatyczny w OWK OHP

Dnia 01.03.2018 uczennica klasy II ZA Sandra Kamińska wzięła udział w konkursie informatycznym organizowanym przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP w Opolu. Konkurs składał się z dwóch  części: teoretycznej oraz praktycznej.

W konkursie wzięło udział czternastu uczestników ze wszystkich opolskich hufców pracy. Dużym zaskoczeniem była obecność Sandry, gdyż była jedyną dziewczyną biorącą udział w konkursie. W części teoretycznej zajęła III miejsce, pośród tak licznej grupy wykazała się znakomitą wiedzą teoretyczną. W kolejnym etapie nasza uczennica zaprezentowała prezentację pt. „Anoreksja-część mojego życia” oraz dodatkową pracę na temat 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obrona wypadła bardzo dobrze, jednak przeciwnicy okazali się na tym etapie nieco lepsi.

Sandra Kamińska pozytywnie podeszła do konkursu, zdobyła nowe doświadczenie oraz nową wiedzę. I jak sama mówi z chęcią weźmie udział w konkursie za rok.

Gratulujemy Sandrze, życząc kolejnych sukcesów.

 


 

   

   

„Każdy w sobie artystę ma” – zajęcia w Galerii BCK

W dniu 27 lutego br. młodzież pod opieką wychowawców wyszła do Galerii BCK na wystawę Habitaty. Habitaty, wg słownika PWN, to środowisko w którym osobnik danego gatunku znajduje najdogodniejsze warunki do życia. Twórczość Joanny Pałys i Weroniki Lucińskiej koncentruje się właśnie na przedstawianiu otoczenia: pani Weronika koncentruje się na świecie natury a pani Joanna na urbanistycznych krajobrazach. Zestawienie ich twórczości w całość tworzy habitat ludzki łączący środowisko naturalne ze środowiskiem miejskim.
Młodzież nie tylko obcowała ze sztuką , ale również został podjęty dialog na temat odczuć własnych i potrzeby tworzenia człowieka na przestrzeni wieków. Był też mini wykład o rozwoju malarstwa na przestrzeni wieków zachęcający młodzież do zainteresowania się sztuką. Zajęcia miały także drugą część: odkrywania artysty w sobie. Młodzież otrzymała kartki oraz ołówki i mogła stworzyć własny świat albo skopiować pracę bądź element pracy, która do nich najbardziej przemówiła.
Rysowanie może być wspaniałą przygodą, która nie tylko rozwija wyobraźnię, ale daje też możliwość koncentracji i pobycia człowiekowi samemu z sobą. Jest jedną z twórczych form spędzania wolnego czasu.
Wszystkich zachęcamy do spędzenia chwili z ołówkiem i kartką.

 


 

      

   

Spotkanie członków hufcowego koła PCK

Dnia 27.02.2018 odbyło się spotkanie członków koła PCK Grupy-Wychowawczej Brzeg. Spotkanie miało na celu uzgodnienie planu inicjatyw, które będą realizowane w miesiącu marcu br. Po długich dyskusjach i wielu pomysłach uczestnicy ustalili, ze rozpoczną działalność wolontariacką na rzecz chorych dzieci z Oddziału Dziecięcego w Brzeskim Centrum Medycznym w Brzegu oraz będą zbierać pieniądze w ramach „Gorączki Złota”, jak również podejmą się kwesty ulicznej na rzecz ubogich rodzin. Młodzież stworzyła konspekty zajęć dla dzieci z Oddziału Dziecięcego w Brzegu, które obejmują wiele kreatywnych zabaw mających na celu wspólną zabawę oraz rozwijanie wyobraźni. Zajęcia będą popularyzowały także piosenkę oraz literaturę dziecięcą. Młodzież ujęła w planach cotygodniowe warsztaty na rzecz chorych dzieci.

 


 

   

Dzień kariery

Karierę zawodową trzeba planować wcześnie, dlatego młodzież z dwóch klas VII PSP 3 odwiedziła w ramach Dnia Kariery Zespół Szkół Budowlanych. Uczniowie chcieli zobaczyć czego można się w naszej szkole nauczyć, jak wyglądają zajęcia w pracowniach. Zostali tam oprowadzeni przez nauczycieli i uczniów kierunków technikum budowlanego i technikum pojazdów samochodowych oraz ucznia technikum renowacji architektury. Zobaczyli jak odbywają się praktyczne lekcje z przedmiotów zawodowych, zademonstrowano działanie różnych specjalistycznych urządzeń. Mamy nadzieję, że wszystko się podobało. Tym bardziej, że całość była zorganizowana przez naszych niezastąpionych logistyków, którzy z  wielkim zaangażowaniem zajęli się grupą młodszych kolegów oraz zademonstrowali swoje umiejętności z przygotowania wojskowego. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem szkolnego doradcy zawodowego :).

 


 

           

   

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach kampanii odbywającej się w dniach 15.02.2018 i 19.02.2018 wyświetlono film i prezentację na temat  – cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, praw autorskich i ochrony danych osobowych. Przeprowadzono także prelekcję dla wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich tj. technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej - prowadził ją p. D. Nowacki. Oplakatowaniem szkoły materiałami edukacyjnymi oraz przeprowadzeniem ankiety on-line dla nauczycieli i uczniów na temat „Bezpieczeństwa w internecie” zajął się P. Dereń. Całość wydarzenie sfilmowała i sfotografowała p. K. Sternal.

Ponadto można zgłaszać do p. T Starzyńskiego i przedstawiać prace konkursowe w formie plakatu na temat „Bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych”. Najlepsze plakaty  zostaną zaprezentowane, a ich autorzy nagrodzeni.

Niebawem zostaną również rozdystrybuowane wśród uczniów  materiały z Polskiego Centrum  Programu Safer Internet. 

 


 

Kliknij na przycisk Youtube, by obejrzeć film.

 

    

   

I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska

28 lutego na terenie naszej szkoły odbędzie się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska. Impreza skierowana jest do adeptów fryzjerstwa ze szkół zawodowych oraz techników z całego województwa fryzjerskiego. W przerwach konkursu odbędą się pokazy barberskie. Olimpiada ma na celu promowanie zawodu fryzjera i rozwijanie umiejętności oraz wyobraźni wśród uczniów. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody oraz świetną zabawę :) 

 


 

   

Za 100 dni matura

Studniówka w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. 

 


 

   

Szkolenie z firmą SENTECH

 

W dniu 5 lutego 2018 r. uczniowie z klasy I, II,III Technikum pojazdów samochodowych oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w naszej szkole w szkoleniu z firmą SENTECH producentem elementów układów zapłonowych. Tematem szkolenia był: Układ zapłonowy, elementy składowe, diagnostyka oraz nowe rozwiązania techniczne w przewodach i cewkach zapłonowych.

 

Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w szkoleniu. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat układów zapłonowych, dzięki czemu poszerzyliśmy dotychczasową wiedzę.

 

 


 

 

   

Opolski Przegląd Muzyczny

Paulina Nawrot i Damian Lis to uczniowie naszej szkoły, których pasją jest śpiew. Swoje umiejętności wokalne mieli oni okazje zaprezentować podczas Opolskiego Przeglądu Muzycznego pn. "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne". Gratulujemy talentu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!  

 


 

      

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/24852556_1974457222570678_5678359495728523590_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Zapraszamy

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG-20171218-WA0015.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Wigilia Samorządu Uczniowskiego

Dnia 18 grudnia 2017 roku  w auli szkoły członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządów klasowych wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. Pod czujnym okiem opiekunek Agaty Scąber i Marty Rabendy przygotowano Wigilię SU. Przy pięknie udekorowanym stole z licznymi ppotrawami wigilijnymi uczniowie dzieli się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Nie zabrakło wspólnego kolędowania.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/DSC09627.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Światło w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnia

To już po raz 14 w Zespole Szkół Budwlanych w Brzegu w świąteczny nastrój wprowadziły nas szkolne jasełka przygotowane przez panią Iwonę Stronę-Muszczyńską przy wsparciu opiekunek SU pań Agaty Scąber i Marty Rabendy. Nasza młodzież jak zawsze niezawodna.  Tegoroczne przedstawienie miało charakter tradycyjny - były więć diabły, Anioły,Święta Rodzina. Śpiewano tradycyjne kolędy i wspólczesne utwory świąteczne. Zawitali pastuszkowie i trzej królowie by złożytć pokłon Dzięiątktu Jezus, Maryi i Józefowi.

Na koniec dyrektor szkoły pani Renata Jabłońska-Denes złożyła  Wszystkim świąteczne życzenia i wspólnie śpiewano kolędy.Było wzruszająco i pięknie jak zawsze.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/20171215_103753.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Łatwiej jest być dobrym dla wszystkich niż dla kogoś.

Dnia 15 grudnia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu dzielili się sercem z potrzebującymi. Na kiermaszu świątecznym, zorganizowanym przez  Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań Agaty Scąber i Marty Rabendy oferowali samodzielnie wykonane dekoracje oraz świece z firmy Bartek by wspomóc akcję.pomocy świątecznej. W trakcie  kiermaszu, nasi utalentowani artyści śpiewali i grali.Opiekunem była   pani Beata Ciszkiewicz-Fedorczuk.

 

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/christmas.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

   

EGZAMINY ZAWODOWE STYCZEŃ - LUTY 2018

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/24991314_1987528787929901_1647258696838900396_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

"Tu Nie Chodzi O"

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych brali udział w warsztatach i spotkaniach w ramach projektu pn. "Tu Nie Chodzi O", dotyczącego zaburzeń odżywiania. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania.


Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/24852487_1980528048629975_6130140523390177826_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Dzień z Aniołem

 Dziś rusza akcja świątecznej pomocy pn. "Dzień z Aniołem". Wydarzeniem tym chcemy wesprzeć rzeczowo osoby najbardziej potrzebujące z naszego lokalnego środowiska.
Wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową nr 6, Publiczną Szkołą Podstawową nr 3, 
Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu Osiedle, Niepubliczne Przedszkole "Akademia Skrzata" i Fundacja "Uskrzydleni" chcemy zebrać jak najwięcej żywności, by te święta były dla nich bardzo radosnym czasem.  Pomysłodawcą akcji jest nasz nauczyciel - Tomasz Wypych

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/25158040_1988717001144413_1185741605753025544_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Zapraszamy na kiermasz świąteczny

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/npwosci.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245 Warning: getimagesize(joomla/images/stories/spotkania.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Nowości i wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/biblioteki.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Polecamy zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej i i Biblioteki Pedagogicznej w Brzegu

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG_0522.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Warto pomagać, to nic nie boli

Dnia 12 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w spotkaniu promującym ogólnopolską akcję "Zostań Dawcą Komórek i uratuj komuś życie". Po raz kolejny  pan Tomasz Wypych- namawiał naszą młodzież do zapisywania się do banku dawców szpiku. Prezentowany był film poświęcony Oli, którą uratował dar drugiego człowieka, omawiał zasady rejestracji oraz przekonywał do udziału w tak szczytnej akcji

W szkole otwarty był także punkt rejestracji, nad którym czuwała pani Iwona Strona-Muszczyńska.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330879.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Zostań dawcą szpiku

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/20171206_104316.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Mikołajowy taniec

Dnia 6 grudnia 2017 roku na holu szkoły uczniowie pod kierunkiem pań Agaty Scąber i Marty Rabendy tańczyli, jak co roku, mikołajowy taniec. Było wesoło i radośnie. Były cukierki od pani dyrektor Renaty Jabłońskiej-Denes oraz wspólne pamiątkowe zjęcie z wszystkich tancerzy ze szkolnym Mikołajem.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330830.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu

W roku szkolnym 2017/18 odbyły się już 2 spotkania (29 listopada i 4 grudnia 2017r.) uczniów klas kończących szkołę z panem majorem Krzysztofem Zalewskim. Dotyczyły ochotniczych form pełnienia służby wojskowej. Pan major omówił zasady dotyczące warunków, jakie musi spełniać kandydat ubiegający się o pracę w wojsku. Ponadto przedstawił infrastrukturę oraz sprzęt, będący wyposażeniem współczesnych jednostek wojskowych. 

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG_4559.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Szymon Ostrowski stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Dnia 29 listopada 2017 r.  88 najlepszych uczniów z Opolszczyzny a wśród nich Szymon Ostrowski z klasy IV technikum pojazdów samochodowych    uroczyście odebrało  dyplomy potwierdzające przyznanie  stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej.   Stypendia są przeznaczone dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i wykazują się dodatkową aktywnością, działalnością społeczną .  Dyplomy zostały wręczone na uroczystości w Państwowej Szkole Muzyczne im. Fryderyka Chopina   w Opolu. Szymonowi  podczas uroczystości  towarzyszył Roman Zięba –kierownik szkolenia praktycznego a wychowawcą jest Beata Jakimiuk. 

 

Szymonowi  gratulujemy postawy i stypendium.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/Clipboard02(1).jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Książki niespodzianki na ferie zimowe

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330772.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Wizyta logistyków w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu

Dnia 28 listopada 2017 roku  uczniowie klas pierwszych logistycznych o profilu wojskowym pod opieką pana Andrzeja Pawlickiego odwiedziły Wyższą Szkołę Oficerską we Wrocławiu. W programie wizyty była sala tradycji, pokazy sprzętu, nauka pierwszej pomocy, oferty edukacyjne uczelni oraz działających kół naukowych. Młodzież  mogła przymierzyć elementy umundurowania, obejrzeć różne rodzaje broni, dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat zawodu żołnierza RP.Była to pierwsza z wielu zaplanowanych w ramach edukacji klasy logistycznej wizyt w jednostkach wojskowych.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330633.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Miś Bartek w przedszkolu

W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu - Damian Kita, Julia Krakowiak i Marta Gołębiewska wraz z panią Wiesławą Szczepaniak odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego w Brzegu. Celem spotkania byli bohaterowie wielu bajek dla dzieci - najsypmatyczniejsze pluszaki światra. Damian w  kostiumie misia wraz z koleżankami sprawili przedszkolakom wiele radości. W tym dniu wszystkie grupy pod kierunkiem swoich pań zaprezentowały historię pluszowej zabawki, śpiewano piosenki oraz przytulano przyniesione z domu misie. Był też młodszy kolega naszego  Misia Bartka, bo takie imię wybrały dzieci z PPnr 7 Integracyjnego dla naszego dużego pluszaka. Było wesoło i radośnie. Wspólne spotkanie przedszkolaków z Misiem Bartkiem uwieczniono na zdjeciach. Już po raz kolejny uczniowie ZSB w Brzegu odwiedzają w Dniu Pluszowego Misia zaprzyjaźnione przedszkole.

Czytanie bajek to pierwszy i najważniejszy krok w karierze czytelniczej każdego z nas. Czytajmy bajki dzieciom.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1030328.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Europasy rozdane

W Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu dnia 24 listopada 2017 roku  po raz kolejny podsumowano staż zagraniczny uczniów szkoły. W tym roku dwie grupy trzecioklasistów wyjechały na staże do Hiszpanii i Włoch w ramach projektu Erasmus plus. Logistycy, technicy pojazdów samochodowych i renowatorzy elementów architektury przez miesiąc szkolili swoje umiejętności zawodowe. Dziś otrzymali oficjalne potwierdzenie - Europass - Mobilność. Koordynatorem projektu była pani Anna Paprotna-Pańko. Z ramienia szkoły Erasmusem  plus zajmowała się pani Monika Jurek. Opiekunami młodzieży były panie Bogusława Kopczyńska, Beata Musiał, Sandra Ledwig i Beata Cuszkiewicz-Fedorczuk. Uczestnicy praktyk zagranicznych przygotowali prezentacje multimedialne, które omawial i- Dorota Owsiak i Nikola Wojtarowicz reprezentujące Hiszpanię oraz Szymon Ostrowski i Miłosz Partyka będący we Włoszech. W uroczystości udział wzięli dyrekotr ZSB pani Renata Jabłońska-Denes oraz  zaproszeni goście - wicestarosta Powiatu Brzeskiego pan Jan Golonka oraz  Naczelnik Wydziały Oświaty, Kultury i Kultury  Fizycznej pan  Mariusz Bochenek
   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/23843627_1965989746750472_8445182048907899514_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Ekoenergetyka

Nasi uczniowie uczestniczyli w IX Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki. Była to dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z nowymi trendami na rynku ekoenergetyki. Wydarzenie zorganizowały Polski Związek Motorowy w Opolu oraz Fundacja Zielony Feniks. 

 

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG_20171116_124948.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Szachy gra królów

Po raz kolejny nasza szkoła startowała w Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego Szkół Ponadpodstawowych w szachach drużynowych. Tym razem nie udało się obronić 3 miejsca wywalczonego w ubiegłym roku szkolnym i nasza szkoła uplasowała się na 5 miejscu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV technikum logistycznego: Dawid Jania, Jakub Lipa i Dawid Babiarz oraz Oliwia Flis z klasy III ZA. Punkty dla naszej drużyny zdobywali  Dawid J. i Oliwia a kibicowali im : Artur Szymszon, Dawid Pokrzywa, Radek Babiarz, Michał Radomski  i Nikola Wojtarowicz.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330590.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Wstań, Polsko moja!

Dnia 10 listopada 2017 roku młodzież Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu zebrała się w sali gimnastycznej by obejrzeć program artystyczny poświęcony najważniejszym wydarzeniom z dziejów narodu polskiego. Program przygotowała klasa II technikum logistycznego pod opieką wychowawczyni pani Sandry Ledwig. Zaprezenorwano drogę Polski do niepodległości. Na scenie pojawiła się Polska w koronie, z berłem będąca symbolem świetności i wielkości oraz  trzej zaborcy  reprezentujący  rozbiory Polski.Byli także polscy żołnierze walczący o wolność. Kajdany na rękach Polski wymownie podkreślały losy naszej Ojczyzny.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/Kola%C5%BCe4.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Nowości z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/20171028_124454.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

VIII Konkursie Piosenki Turystycznej w Pokoju

Dnia 28.10.2017 uczennice klasy II TL - Ewa Szeja, Laura Wojciechowska, MartaKaleta, Kinga Sługocka i Nikola Piekoszewska pod opieką wychowawczyni Elżbiety Francuz wzięły udział w VIII Konkursie Piosenki Turystycznej w Pokoju. Dziewczyny reprezentując naszą szkołę zostały wyróżnione za udział w konkursie. Ponadto otrzymały podziękowania od Pani Jadwigii Kulczyckiej Prezes Stowarzyszenia Stobrawski Zielony Szlak za pomoc i zaangażowanie w przebiegu konkursu.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/P1330559.JPG) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Spotkanie autorskie

Dnia 27 pażdziiernika 2017 roku w auli Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu uczniowie klasy 1 technikum logistycznego oraz  młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych spotkali się z panią Ewą Fonfarą autorką książek poświęconych naszemu miastu. Spotkanie autorskie to forma bezpośredniego kontaktu z pisarzem. To możliwość zadawania pytań nie tylko o napisane pozycje ale także o wiele innych spraw związanych z wyborem tematyki , form pracy z tekstem, prywatnych zainteresowań i preferencji czytelniczych. Gościa przywiitała pani dyrektor Renata Jabłońska-Denes. Książkii pani Ewy - Brzeg - legendarny, tajemniczy, twój czy Brzeg - dotknij legendy prowadzą nas ulicami miasta odkrywając niezwykłe miejsca i związane z nimi zapomanie wydarzenia z przeszłości. 

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/22770761_1932885833394197_1590389725903085972_o.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Wycieczka krajoznawcza

Dnia 6 października 2017 roku  klasa III TL wraz z nauczycielką geografii E. Francuz i wychowawczynią S. Ledwig odbyła wycieczkę po okolicach czeskiego Jesenika. Uczniowie zwiedzili Jaskinię na Pomezi, gdzie w praktyce poznali procesy i formy krasowe. Odwiedzili również Jesenik Lazne - uzdrowisko, gdzie leczy się zimną źródlaną wodą. Wycieczka, mimo niesprzyjającej pogody, udała się doskonale.

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG-20171026-WA0000.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Sukces naszych piłkarek

Nasze piłkarki wywalczyły 3 miejsce w zawodach miejskich. Gratulujemy 

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG-20171023-WA0008.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Wizyta w Eilenburgu

W dniach od 19 do 21 października 2017 roku odbyła się wizyta mająca na celu przygotowanie grudniowego spotkania młodzieży partnerskich szkół z NIemiec P:olski i Czech.Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu w tych rozmowach reprezentowała pani Bożena Basta nauczyciel języka niemieckiego.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/studiuj_facebook_eventCover_Brzeg_02.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Miasteczko Akademickie

 

   

Nowości w ZSB Brzeg z NPRC

   

Strona 1 z 14