Strona główna Archiwum

Archiwum

Stowarzyszenie Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego

Dnia 2 czerwca 2009 w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu odbyło się seminarium dla dyrektorów należących do Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego . Tematem przewodnim spotkania było „Geogrianum 2009”  jako jeden  z realizowanych w naszej szkole elementów edukacji regionalnej  i  forma innowacji.

 

Więcej:

 

Nowa pracownia do zajęć praktycznych już otwarta

Dnia 19 stycznia 2010 o godzinie 10.00   odbyło się  niezwykle ważne dla naszej szkoły  wydarzenie -  otwarcie pracowni zajęć praktycznych dla  uczniów kształcących się   w zawodach budowlanych.  Starosta Powiatu Brzeskiego pan Maciej Stefański oraz pani dyrektor ZSB Monika Jurek   uroczyście przecięli wstęgę  i zaprosili do obejrzenia efektów  jednego z realizowanych  przez Starostwo w latach 2007-2013  projektu unijnego „ Unowocześnienie bazy kształcenia zawodowego szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Brzeskim.

Więcej:

   

Targi Budma 2010

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla branży budowlanej w tej części Europy.

Tematem przewodnim obecnej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbywały się w dniach 19-22 stycznia 2010 w Poznaniu, było „Zrównoważone budownictwo". Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki.

Więcej:

 

Studniówka 2010

W ten piątkowy wieczór  nasi maturzyści  bawili się na Balu Studniówkowym. Mimo temperatury minus  16 stopni na sali w Brzezinie panowała bardzo gorąca atmosfera. Jak nakazuje tradycja  impreza rozpoczęła się polonezem. Uczniowie dziękowali dyrekcji, wychowawcom oraz rodzicom za trud jaki wkładają w ich edukację i wychowanie.

Więcej:

   

Praktyki na szóstkę

Uczniowie klasy 2 TBR  pod czujnym okiem nauczyciela zawodu pana Józefa Kopyta  w lutym odbywali  praktykę zawodową. Był to sprawdzian wiedzy, którą zdobywają na lekcjach w trakcie nauki. Praktyka odbywała się na terenie szkoły a dzięki umiejętnościom naszych przyszłych budowlańców hol ZSB oraz wytypowane do remontu gabinety wypiękniały.

Więcej:

 

Certfyfikaty rozdane

Dnia 19 lutego 2010 roku na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu  odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów  uczniom uczestniczącym w Projekcie unijnym „Motywacja+Praktyka= Sukces”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Starostwa Powiatowego w Brzegu. W Zespole Szkól Budowlanych asystentem koordynatora była pani Bogusława Kopczyńska.

Więcej:

   

Były najlepsze

W Brzeskim Centrum Kultury dnia 18 lutego 2010 odbyły się eliminacje miejskie w turnieju recytatorskim w  kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Zespół Szkół Budowlanych  reprezentowały uczennice Patrycja Zöldy  (1TBR)  i Justyna Perzyńska  ( 2 TL), które okazały się najlepsze. Zajęły  I i II miejsce co gwarantuje im. udział   w dalszym etapie  wojewódzkim  55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Więcej:

 

Etap szkolny XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

W dniu 1 i 2 marca 2010 pod czujnym okiem pani Beaty Pastuszki odbyły się eliminacje szkolne  XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej  Szkoły Zawodowej.

Więcej:

   

Mamy nowe władze Samorządu Uczniowskiego

Młodzież naszej szkoły wybrała nowe władze Samorządu Uczniowskiego.

 

 

Przewodnicząca

 

Justyna Perzyńska

3 TL    

 

Zastępcy

 

Klaudia Rusnarczyk

Marcin Małecki

3TBR

2 TBR

 

 

To będzie niezwykły bo Jubileuszowy rok

To będzie niezwykły jubileuszowy rok. Już 60 lat kształcimy fachowców w tak wielu zawodach.

1 września wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęliśmy w ZSB nowy rok szkolny 2010/2011.

Naukę podjęła młodzież, która swoją przyszłość zawodową wiąże, ze zdobyciem  interesującego i poszukiwanego na rynku pracy zawodu.

Więcej:

   

Pomagamy Ziemii codziennie

Ekologiczne wyzwania stojące w tej chwili przed Polską to przede wszystkim osiągnięcie zapisanych w dyrektywach Unii Europejskiej poziomów odzysku i recyklingu odpadów (do 2014 roku min. 60 proc. ogólnego poziomu odzysku i od 55 do 80 proc. recyklingu w zależności od materiałów, od 2012 roku systemowo powinny być także przetwarzane bioodpady - 50% z nich powinno być kompostowane) oraz podjęcie kroków zmierzających do lepszej ochrony klimatu i adaptacji do pojawiających się zagrożeń klimatycznych.

Więcej:

 

Poznajmey nasze mioasto

Dnia 18 września 2010 uczniowie klas pierwszych wyruszyli na Zamek Piastów Śląskich by poznać  historię naszego miasta i najważniejszego zabytku Brzegu jakim jest piastowski zamek.

Więcej:

   

Nakręć się na przyszłość

Od września 2010  do czerwca 2011 roku  w ZSB realizowany jest kolejny już projekt "Nakręć się na przyszłość" finansowany przez Unię Europejską. Obecny projekt skierowany jest  do uczniów klas trzecich technikum budowlanego ze względu na duże zapotrzebowanie rynku pracy na tych pracowników, do uczniów technikum logistycznego i technikum samochodowego. Technik logistyk jest to nowy kierunek (określany często jako zawód przyszłości), na który według prognoz będzie duże zapotrzebowanie.

Więcej:

 

Relacja fotograficzna z Jubileuszu 60 lecia ZSB

Relacja fotograficzna z programu artystycznego przygotowanego przez młodzież ZSB na uroczystość Jubileuszu 60 lecia

Więcej:

   

Dziękujemy za jubileuszowe życzenia

Serdecznie dziękujemy za Jubileuszowe życzenia.
Jest nam bardzo miło, że mamy tak wielu przyjaciół.
Wierzymy, że wszystkie one spełnią się już wkrótce.

 

 

 

Więcej:

 

„Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

Obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Chcielibyśmy aby ta miłość do naszych czworonożnych braci nie przejawiała się tylko w tym miesiącu. To przecież psy i konie towarzyszą nam od zarania naszych dziejów. Pies jest najprawdziwszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka.

Więcej:

   

„WIRTUALNE LABORATORIA – SUKCES INNOWACJI”

Zespół Szkół Budowlanych wraz z 48 innymi szkołami kształcącymi w profilach technik logistyk i technik spedytor na terenie całej Polski przystąpił do realizacji projektu „Wirtualne laboratoria-sukces innowacji”. Koordynatorem projektu jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Projekt kierowany jest do uczniów klasy trzeciej i czwartej technikum logistycznego i odbywać się będzie w ramach przedmiotów: laboratorium logistyczno-spedycyjne i laboratorium magazynowe.

Więcej:

 

Sukces na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Aż 15 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. To znaczący sukces młodzieży klas logistycznych. O wejście do ścisłego finału powalczą już 10 grudnia. 2010 roku w murach Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu, który jest organizatorem II etapu okręgowego. Na finalistów czeka zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego a na laureatów - indeksy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Finał odbędzie się 18 marca 2011 w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu- organizatora III Oglnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

 

Więcej: