Strona główna Współpraca z zagranicą

Współpraca z zagranicą

Warning: getimagesize(joomla/images/stories/IMG-20171023-WA0011.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Przygotowania do trójstronnej wymiany

W dniach od 19 do 21 października 2017 roku odbyła się wizyta mająca na celu przygotowanie grudniowego spotkania młodzieży partnerskich szkół z NIemiec P:olski i Czech.Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu w tych rozmowach reprezentowała pani Bożena Basta nauczyciel języka niemieckiego.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/logobozena.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Polsko-NIemiecko-Czeska Wielkanoc

W dniach od 26 do 31 marca 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu  gościliśmy młodzież z partnerskich szkół  z Eilenburga (Niemcy) i z Jihlavy (Czechy) wraz z opiekunami – panią Ireną Buresovą, panami Steffenem Rasenbergerem, Sigurdem Kanitzem i Miroslavem Soukalem. Była to wymiana polsko-niemiecka  z udziałem kraju trzeciego.Tematem przewodnim wizyty były zwyczaje wielkanocne Dolnego Śląska, Saksonii i Moraw. Wymianę zorganizowała pani Bożena Basta wraz z nauczycielkami Sandrą Ledwig, Iwoną Stroną - Muszczyńską, Agnieszką Łukaszów.

Więcej:

   
Warning: getimagesize(joomla/images/stories/14492470_1473641499318635_8739649647452934338_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Niemieccy przyjaciele Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu

W dniach od 12 do 17. września 2016 roku grupa 11 polskich uczniów, reprezentujących ZSB w Brzegu została zaproszona do udziału w wymianie uczniów do Zawodowego Centrum Kształceniowego w Eilenburgu (Saksonia) w Niemczech. Funkcje koordynatorki projektu i tłumaczki pełniła Bożena Basta, a opiekunki młodzieży pani Beata Pastuszka.Celem spotkania było zapoznanie uczniów z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech, poznanie różnic kulturowych  i stylu życia w kraju partnera, przezwyciężanie barier językowych oraz uprzedzeń jak również i przede wszystkim wzmocnienie przyjaźni miedzy partnerami.

Więcej:

   

Tego co działo się na Ukrainie nie da się opisać

Tego, co działo się na Ukrainie, nie da się opisać w kilku zdaniach, ponieważ były to tak niesamowite wrażenia, że trzeba to przeżyć samemu, żeby wiedzieć, jak wspaniale tam jest. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i miłością ze strony nie tylko rodzin, u których mieszkaliśmy, ale także ludzi z zewnątrz. Nawet po całodziennym zwiedzaniu Horodenki i okolic każdy z nas miał ochotę i siłę na dalsze spotkania z wszystkimi członkami wymiany. Najbardziej urzekło mnie poświęcenie i gościnność rodziny, u której byłam, ponieważ traktowali mnie jak członka rodziny i dzięki temu tak właśnie się czułam. Przez to nawet nie było czasu zatęsknić za własną rodziną. Wyjazdu na Ukrainę nie żałuję i wiem, że jeszcze na pewno tam pojadę.

Asia Tomaszewska

Zdjęcia z wyjazdu wykonane przez Filipa Grygiela

 

 

Więcej:

   

Wizyta w partnerskim mieście Horodence

W dniach 23.09.2012-30.09.2012r. delegacja uczniów Zespołu Szkół Budowlanych oraz  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 wraz z panią dyrektor ZSB Moniką Jurek oraz opiekunkami, paniami Krystyną Nachajewską i Anną Rymarczuk, gościła w Horodence na Ukrainie, mieście partnerskim powiatu brzeskiego. Wyjazd ten odbył się w ramach wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej, która została objęta honorowym patronatem przez pana Macieja Stefańskiego, Starostę Powiatu Brzeskiego.

Więcej:

   

Serdeczno Witajemo...

W dzień przyjazdu, gdy oczekiwaliśmy na młodzież z Ukrainy, w obu brzeskich szkołach panowało poruszenie. Przygotowania trwały do ostatniego momentu. Gdy wszyscy zebraliś-my się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i ujrzeliśmy uśmiechnięte twarze i pełne energii osoby z Ukrainy, zapanowała radość. Serdeczno witajemo ……. – tak Ukraińcy zostali powitani przez Mateusza Podgórskiego w ich ojczystym języku.

Więcej:

   

Wizyta w Berlinie Sokrates - Comenius

W ramach przygotowań do projektu Sokrates Comenius w dniach od 10 - 14 marca 2012 uczniowie naszej szkoły z wybranych klas   wraz z opiekunami panią Bożeną Basta i Iwoną Stroną-Muszczyńską wyjechali  do Berlina.

Więcej:

   

Comenius - wizyta w Kusel

Udział nauczycielek z „Budowlanki” w wizycie przygotowawczej w Kusel

W październiku 2011 roku, nauczycielki naszej szkoły (Katarzyna Surdyka i Bożena Basta), wzięły udział w spotkaniu czterech szkół, z czterech różnych krajów, które odbyło się w Kusel w dniach 24 – 26 października.

Spotkanie miało na celu uzgodnienie warunków przyszłej współpracy i spotkań uczniów i nauczycieli z Turcji, Francji, Niemiec i Polski, w ramach programu COMENIUS. Spotkanie odbyło się w siedzibie naszej partnerskiej szkoły z Kusel, Berufsbildende Schule. Ustalono treść wspólnego wniosku o dofinansowanie wyjazdów młodzieży ze środków Unii Europejskiej i wybrano głównego koordynatora projektu – została nim BBS Kusel.

 

Więcej:

   

Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech

W dniach od 19 - 26 września 2010 roku w ramach wymiany młodzieży gościć będziemy w murach naszej szkoły uczniów Berufsbilder school z Kusel. Tegoroczny program wymiany  realizowany jest pod hasłem "Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech". Koordynatorami projektu są pani Bożena Basta oraz Beata Ciszkiewicz-Fedorczyuk. Wizyta Gości zawsze sprawia naszej młodzieży wiele przyjemności - wspólnie uczą się języka niemieckiego i polskiego, poznają miasto Brzeg.

Więcej:

   

Berlin 2011

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w różnych projektach unijnych.  Już wkrótce po raz kolejny  będziemy realizować  zadania w ramach  programu Sokrates Comenius.
W związku z tym grupa naszej młodzieży wraz z panią  dyrektor Moniką Jurek,  wicedyrektorem Sylwią Jamką oraz organizatorami i opiekunkami Bożeną Bastą, i Beatą Pastuszką, wyjechały na wycieczkę  do Berlina.Wyjazd ten wsparła finansowo organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy i  za to serdecznie dziękujemy.

Więcej:

   

Strona 1 z 2