Strona główna Współpraca z zagranicą

Współpraca z zagranicą

Warning: getimagesize(joomla/images/stories/14492470_1473641499318635_8739649647452934338_n.jpg) [0function.getimagesize0]: failed to open stream: No such file or directory in /home/vmail/wodip.opole.pl/zsbbrzeg/www/joomla/plugins/content/smartresizer.php on line 245

Niemieccy przyjaciele Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu

W dniach od 12 do 17. września 2016 roku grupa 11 polskich uczniów, reprezentujących ZSB w Brzegu została zaproszona do udziału w wymianie uczniów do Zawodowego Centrum Kształceniowego w Eilenburgu (Saksonia) w Niemczech. Funkcje koordynatorki projektu i tłumaczki pełniła Bożena Basta, a opiekunki młodzieży pani Beata Pastuszka.Celem spotkania było zapoznanie uczniów z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech, poznanie różnic kulturowych  i stylu życia w kraju partnera, przezwyciężanie barier językowych oraz uprzedzeń jak również i przede wszystkim wzmocnienie przyjaźni miedzy partnerami.

Więcej:

 

Tego co działo się na Ukrainie nie da się opisać

Tego, co działo się na Ukrainie, nie da się opisać w kilku zdaniach, ponieważ były to tak niesamowite wrażenia, że trzeba to przeżyć samemu, żeby wiedzieć, jak wspaniale tam jest. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i miłością ze strony nie tylko rodzin, u których mieszkaliśmy, ale także ludzi z zewnątrz. Nawet po całodziennym zwiedzaniu Horodenki i okolic każdy z nas miał ochotę i siłę na dalsze spotkania z wszystkimi członkami wymiany. Najbardziej urzekło mnie poświęcenie i gościnność rodziny, u której byłam, ponieważ traktowali mnie jak członka rodziny i dzięki temu tak właśnie się czułam. Przez to nawet nie było czasu zatęsknić za własną rodziną. Wyjazdu na Ukrainę nie żałuję i wiem, że jeszcze na pewno tam pojadę.

Asia Tomaszewska

Zdjęcia z wyjazdu wykonane przez Filipa Grygiela

 

 

Więcej:

   

Wizyta w partnerskim mieście Horodence

W dniach 23.09.2012-30.09.2012r. delegacja uczniów Zespołu Szkół Budowlanych oraz  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 wraz z panią dyrektor ZSB Moniką Jurek oraz opiekunkami, paniami Krystyną Nachajewską i Anną Rymarczuk, gościła w Horodence na Ukrainie, mieście partnerskim powiatu brzeskiego. Wyjazd ten odbył się w ramach wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej, która została objęta honorowym patronatem przez pana Macieja Stefańskiego, Starostę Powiatu Brzeskiego.

Więcej:

 

Serdeczno Witajemo...

W dzień przyjazdu, gdy oczekiwaliśmy na młodzież z Ukrainy, w obu brzeskich szkołach panowało poruszenie. Przygotowania trwały do ostatniego momentu. Gdy wszyscy zebraliś-my się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i ujrzeliśmy uśmiechnięte twarze i pełne energii osoby z Ukrainy, zapanowała radość. Serdeczno witajemo ……. – tak Ukraińcy zostali powitani przez Mateusza Podgórskiego w ich ojczystym języku.

Więcej:

   

Wizyta w Berlinie Sokrates - Comenius

W ramach przygotowań do projektu Sokrates Comenius w dniach od 10 - 14 marca 2012 uczniowie naszej szkoły z wybranych klas   wraz z opiekunami panią Bożeną Basta i Iwoną Stroną-Muszczyńską wyjechali  do Berlina.

Więcej:

 

Comenius - wizyta w Kusel

Udział nauczycielek z „Budowlanki” w wizycie przygotowawczej w Kusel

W październiku 2011 roku, nauczycielki naszej szkoły (Katarzyna Surdyka i Bożena Basta), wzięły udział w spotkaniu czterech szkół, z czterech różnych krajów, które odbyło się w Kusel w dniach 24 – 26 października.

Spotkanie miało na celu uzgodnienie warunków przyszłej współpracy i spotkań uczniów i nauczycieli z Turcji, Francji, Niemiec i Polski, w ramach programu COMENIUS. Spotkanie odbyło się w siedzibie naszej partnerskiej szkoły z Kusel, Berufsbildende Schule. Ustalono treść wspólnego wniosku o dofinansowanie wyjazdów młodzieży ze środków Unii Europejskiej i wybrano głównego koordynatora projektu – została nim BBS Kusel.

 

Więcej:

   

Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech

W dniach od 19 - 26 września 2010 roku w ramach wymiany młodzieży gościć będziemy w murach naszej szkoły uczniów Berufsbilder school z Kusel. Tegoroczny program wymiany  realizowany jest pod hasłem "Perspektywy zawodowe w Polsce i w Niemczech". Koordynatorami projektu są pani Bożena Basta oraz Beata Ciszkiewicz-Fedorczyuk. Wizyta Gości zawsze sprawia naszej młodzieży wiele przyjemności - wspólnie uczą się języka niemieckiego i polskiego, poznają miasto Brzeg.

Więcej:

 

Berlin 2011

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w różnych projektach unijnych.  Już wkrótce po raz kolejny  będziemy realizować  zadania w ramach  programu Sokrates Comenius.
W związku z tym grupa naszej młodzieży wraz z panią  dyrektor Moniką Jurek,  wicedyrektorem Sylwią Jamką oraz organizatorami i opiekunkami Bożeną Bastą, i Beatą Pastuszką, wyjechały na wycieczkę  do Berlina.Wyjazd ten wsparła finansowo organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy i  za to serdecznie dziękujemy.

Więcej:

   

Praktyki zawodowe

PROGRAM LEONARDO DA VINCI W NASZEJ SZKOLE

„Innowacyjne metody w zakresie obsługi i naprawy pojazdów samochodowych”

Nasi mechanicy samochodowi w Dublinie i Plymouth

 

Więcej:

 

Pracownie komputerowe dla szkół

Projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W czerwcu 2008 r. szkoła pozyskała kolejną już pracownię komputerową wyposażoną w 14 stanowisk uczniowskich, o wysokich parametrach technicznych jedno nauczycielskie, 4 kompletne stanowiska do pracowni multimedialnej, serwer zarządzający cała siecią, laptop i projektor multimedialny. Zarówno pracownia komputerowa jak i centrum multimedialne zostało wyposażone w laserową drukarkę i skaner oraz w ciekłokrystaliczne monitory LCD. Pracownia komputerowa jak i kolejne centrum multimedialne zostały podłączone do sieci internetowej o stałym dostępie. Pracownia komputerowa będzie służyła do zajęć z technologii informacyjnej jak i do zajęć z innych przedmiotów, gdzie zajdzie potrzeba wykorzystania komputerów. Należy zaznaczyć ,ze jest to już trzecia pracownia komputerowa i trzecie centrum multimedialne pozyskane z funduszów EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego).

O pozyskanej pracowni poinformowaliśmy uczniów na apelu szkolnym w czerwcu 2008 r., na gazetce ściennej oraz rodziców na zebraniach rodzicielskich

Ponadto biblioteka szkolna od lipca 2007 wyposażona została w drugie już 4 stanowiskowe internetowe centrum multimedialne  również sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czasie ferii szkolnej tj. od 30 stycznia 2009 w naszej szkole powstał HotSpot  do bezpłatnego bezprzewodowego korzystania z Internetu. Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy darmowy HotSpot w Brzegu.