Strona główna Gorące tematy „Przyhamuj, życie przed Tobą” nasza drużyna najlepsza

„Przyhamuj, życie przed Tobą” nasza drużyna najlepsza

Dnia  20 października 2017 r. Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu był gospodarzem Opolskiej Kampanii Edukacyjnej pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą” Jej celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe zachowania kierowców, zwłaszcza w kontekście prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Skierowana była  do młodzieży  szkół ponadpodstawowych.

W programie przewidziano prelekcje, które  wygłosili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Polskiego Związku Motorowego. Tematami prezentacji było Bezpieczeństwo młodego kierowcy w ruchu drogowym, Chcę być bezpieczny  „Wybrane zagadnienia techniki kierowania samochodem – ich wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego” .

W ramach kampanii odbyły się także powiatowe eliminacje wiedzy z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy dla drużyn 7 szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Zwycięzcy spotkają się w Niemodlinie w czerwcu 2018 roku w finale podsumowującym V edycję kampanii. Otwarcia kampani dokonała pani dyrektor Renata Jabłońska-Denes witając gości, którzy przybyli do naszej szkoły. Byli to Michał Siek Opolski Kurator Oświaty, Joanna Wnuk dyrektor Wydziału Rozowju Edukacji, Robert Socha główny specjalista Kuratorium Oświaty, Dominik Grabowski egzaminator WORD z Opola, Maciej Milewski podinspektor Wydziału Ruchu Drogowego KWP z Opola, Robert Gwóźdź - starszy wizytator, Marek Pańka - Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego, Joanna Burzyńska reprezentująca Wydział Oświaty, Kultury i Kutury Fizycznej w Brzegu oraz przedstawiclele Brzeskiej Komendy Policji.

Program imprezy był bardzo bogaty. Z Opole dotarł na plac przed ZSB w Brzegu symulator czasu reakcji i w zależności od warunków atmosferycznych symulator dachowania i symulator zderzeń. Uczestnicy  i uczniowie mogli sprawdzić jak zachowuje się organizm kierowcy i pasażerów  podczas wypadku samochodowego.Dodatkowo można było sprawdzić czas reakcji za kierownicą samochodu.

Na kampanię do Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu zaproszono także gimnazjalistów zainteresowanych zawodem   technik i mechanik pojazdów samochodowych, w których to zawodach można kształcić się w naszej szkole

Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu reprezentowali Szymon Ostrowski,  Piotr Domaradzki i Grzegorz Klucznik.

Sprawdzony zespół samochodziarzy z klasy  3TBS i 4 TRS w V edycji kampanii zajęli po raz kolejny I miejsce.

Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu a III ex aequo LO z Grodkowa i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 z Brzegu.

Wszystkim zespołom GRATULUJEMY