Strona główna Gorące tematy Nasza drużyna w Finale Krajowym XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Nasza drużyna w Finale Krajowym XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych ;  Szymon Ostrowski- kapitan drużyny, Grzegorz Klucznik , Piotr Domaradzki Mistrzowie Opolszczyzny wzięli  udział w Finale Krajowym XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 6 i 7 czerwca 2017 roku w Poznaniu. Reprezentacje 16 województw  poddane zostały  testom wiedzy z przepisów ruchu drogowego( test bezpieczeństwa ruchu drogowego i test  pierwszeństwa przejazdu) oraz testom  z historii motoryzacji. W konkurencjach praktycznych sprawdzane były umiejętności udzielania pierwszej pomocy, obsługi samochodu osobowego i motocykli, jazdy po placu manewrowym motorowerem oraz specjalnie przygotowanym samochodem z talerzem Stewarda. nasi uczniowie wykazali  się wiedzą  i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie.

Po bardzo   wyrównanej walce nasz zespół zajął 12 miejsce niewiele ustępując  najlepszym.  Zawodnicy podkreślają doskonałą organizację imprezy i to, że doświadczenie tegoroczne będzie procentować w  rywalizacji przyszłorocznej. Drużyna   do finału przygotowywała się pod kierunkiem Romana Zięby  a opiekunem  w finale był Tomasz Wypych  ( autor zdjęć).

relacja  R.Zięba