Strona główna Gorące tematy Miłosierdzie to dobro czynione drugiemu

Miłosierdzie to dobro czynione drugiemu

Z okazji jubileuszu 25 lecia parafii p.w.Miłosierdzia Bożego w Brzegu dnia 4 czerwca 2017 roku dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego oraz młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowała program słowno-muzyczny „Miłosierdzie to pokora”. Głównym przesłaniem występu były słowa Miłosiernym może być każdy ale też każdy z nas potrzebuje miłosierdzia.

Do wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. dzieci i młodzież skierowała słowa św. Faustyny zaczerpnięte z jej Dzienniczka. Recytowano utwór księdza Mariusza Bernysia „Miłosierdzie to wielka pokora” oraz przedstawiono działalność św. Matki Teresy założycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia,  Joanny Ochojskiej prezeski Polskiej Akcji Humanitarnej, księdza Jana Kaczkowskiego założyciela Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio oraz Anny Dymnej prowadzącej Fundację „Mimo wszystko”. Przesłaniem były też utwory muzyczne - Hymn Światowych Dni Młodzieży i Miłość to wierność wyborowi.

Najmłodsi artyści z wielkim przejęciem recytowali wiersz ‘Wędrówka przez życie to droga niełatwa” oraz zaśpiewali, z ogromną energią i radością, piosenkę „Jezu ufam Tobie” stanowiącą kwintesencję idei Miłosierdzia Bożego.

W programie wystąpiły  dzieci – Wiktoria Jurkowska, Elena Di Base, Hania Mrozek, Lila Dorociak, Michalina Skotnicka, Dawid Pawłowski, Tomasz Snopkowski, Maksymilian Kielbowicz i Gabriel Michurki  oraz młodzież Karolina Włodarczyk (II LO), Paulina Nawrot, Dorota Owsiak i Szymon Ostrowski (ZSB). Przygotowały go panie Joanna Grudzińska, Magdalena Piskorska  i Wiesława Szczepaniak.