Georgianum 2017

Dnia 26 maja 2017 roku młodzież Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu wraz z gimnazjalistami, po raz kolejny, świętowała imieniny patrona księcia Jerzego II Piasta na dziedzińcu Zamlu Piastów Ślaskich. W tym roku w zmaganiach artystycznosportowych wzięły udział: Publiczne Gimnazjum z Kościerzyc, Łosiowa, Olszanki, Skarbimierza oraz brzeskie gimnazja - Zespół Szkól  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi,  Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi i  Publiczne Gimnazjum nr 3. Z ulicy Kamiennej 3 wyruszył barwny i głośny korowód na czele z parą ksiażęcą Barbarą i Jerzym II Piastem. Towarzyszyli im dworzanie oraz Jan Kochanowski z małżonką, Urszulką, mieszczanami w asyście halabardników. Na zamku uroczystego otwarcia Georgianum 2017 dokonali pan dyrektor zamku Paweł Kozerski wraz z panią Moniką  Jurek dyrektorem ZSB. Na nasze święto dotarło wielu znamienitych Gości oraz dzieci z Przedzszkola nr 6. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie na dziedzińcu. 

Zmagania drużyn oceniało szacowne jury. W programie imprezy był konkurs rysunkowy,kreowanie kobiecego styroju renesansowego lub barokowego, prezentacja sportowego układu tanecznego, mini playback show oraz przeciąganie liny i zbiorowa skakanka. W tym dniu działała książęca kawiarenka prowadzona przez kucharzy i cukierników.

Był czas na obejrzenie zabawnych prezentacji zawodów, w jakich można kształcić się w Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Dowiedziedzieć się wszsytkiego o naszej szkole.

W tym roku I miejsce iwywalczył  Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu  Tuż za nimi na II miejscu uplasowało się Publiczne Gimnazjum w Kościerzycach , III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Łosiowie i kolejne Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszance,  Zespół Szkól  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu, Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu oraz  Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu

Cenne nagrody, jak co roku, ufundowali - Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański,  Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, brzeskie oddziały związków zawodowych ZNP i Solidarność. Szczególna nagrodę otrzymali organizatorzy. Rada Rodziców Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu ufundowała dl anaszej młodzieży sprżet sportowy dziękując w ten sposób za trud włożony w przygotowanie święta patrona.