Strona główna Gorące tematy Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

 "Przyszłóść zaczyna się

  dziś, nie jutro"

 

Absolweci Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu z klas technikum budolwanego, logistycznego i samochodowego dnia 28 kwietnia 2017 roku odebrali świadectwa ukończenia nauki. Zakończył się czteroletni etap edukacji na poziomie ponadgimnazjalnym a rozpoczął czas dorosłego życia, ważnych decyzji, które zaważą na dalszym życiu naszych uczniów.

W auli zgromadzili się dzisiaj absolwenci klas 4, rodzice, dyrekcja i grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Na uroczystość przybyli pan Mariusz Bochenek naczelnilk Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Brzegu, pani przewodniczącą Rady Miejskiej Brzegu Barbara Mrowiec, major Krzysztof Zalewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz pan Walerian Twardzik prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu. Jak zawsze obecna była przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Linkowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość, jak nakazuje tradycja, rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru ZSB oraz odśpiewania hymnu narodowego. Głos zabrała pani dyrektor Monika Jurek. Życzenia na dalszą drogę żąycia skierowali także zaproszeni goście.

Najlerpszym Absowlentem w roku szkolnym 2016/2017 została Sylwia Kadłubowska z klasy 4 technikum logistycznego, która w tym roku była także stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Na jej ręce list gratulacyjny,  w imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, przekazał pan Mariusz Bochenek. Sylwia odebrała, nie tylko świadectwo z najwyższą średnią ale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wyróżniono także Jolantę Pawlak, Aleksandrę Pańkowską, Patrycję Samochwał, Gabrielę Multan, Karolinę Borkowską, Paulinę Pazerę, Aleksandrę Joniak, Paulinę Kućmierz, Ewelinę Gruszczyńską i Jakuba Markowskiego oraz  Michała Borkowskiego.

Zaszczytu pożegnania sztandaru ZSB dostąpili Sylwia Kadłubowska, Patrycja Samochwał i Michał Borkowski.

Świadectwa absolwenci odebrali z rąk pani dyrektor Moniki Jurek i wychowawców pań Bogusławy Kopczyńskiej i Arlety Włodarczyk. 

Opiekunka SU Agata Scąber  dziękowała uczniom angazującym się w pracę Samorządu.

Nagrody otrzymali też nasi wspaniali sportowcy, a pan Walerian Twadzik dziękował krwiodawcom, dzięki którym brzeski bank krwi nie musi martwić się o ten najcenniejszy dar jak może ofiarować człowiek człowiekowi.

W imieniu społeczności uczniowskiej ZSB najlepsze życzenia złożyli Dorota Owsiak i Szymon Ostrowski. Ze szkołą i gronem nauczycielskim żegnali się, w imieniu tegorocznych absolwentów, Karolina Borkowska i Jakub Markowski.

Dla absolwentów program artystyczny przygotowała klasa 1 technikum logistycznego pod kierunkiem pani Elżbiety Francuz. A byli to: Justyna Chrustowska, Paulina Farganus, Paulina Jastrzębska, Marta Cyganiuk Marta Kaleta, Kinga Sługocka, Nikola Piekoszewska, Oliwia Porębska, Laura Wojciechowska, Marcelina Najduch, Kamil Guźmiczak, Sylwester Rzucidło, Gracjan Smijski oraz Mateusz Bartosik. Wsparli artystycznie pierwszoklasistów doświadczeni artyści Kinga Skwarek ( skrzypce, pianino i śpiew), Paulina Nawrot ( śpiew) oraz Szymon Ostrowski (gitara).

Gratulujemy absolwentom ukończenia nauki.

Życzymy połamania piór na maturze i egzaminach zawodowych oraz dobrego, szczęsliwego życia.