Strona główna Gorące tematy Certyfikaty rozdane

Certyfikaty rozdane

Dnia 19 grudnia 2016 roku w auli Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu zebrali się uczniowie z klas trzecich technikum logistycznego, budowlanego oraz samochodowego, by z rąk pani dyrektor Moniki Jurek, pana wicestarosty  Jana Golonki oraz twórcy projektu pani Anny Paprockiej, odebrać certyfikaty potwierdzające udział w miesięcznej praktyce zagranicznej. Młodzież pojechała do Saragossy i Berlina w ramach projektu Powervet - Staż zagraniczny szansą na rozwój osobisty. W uroczystości wzięli udział również pan naczelnik. Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Mariusz Bochenek oraz kierownik szkolenia praktycznego pan Roman Zięba. Na wręczenie europasów zaproszono także obecne klasy trzecie, które mają podjąć decyzję w sprawie udziału w tego typu praktykach oku 2017.

Spotkanie rozpoczął pokaz multimedialny przygotowany przez uczestników praktyki oraz ich opiekunów panią Bogusławę Kopczyńską i pana Piotra Derenia. Młodzież w trakcie jej prezentacji opowiadała o swoich wrażeniach, zachęcając obecne klasy trzecie do takiej formy nauki zawodu.

Miesięczne praktyki zagraniczne realizowane są w ZSB w Brzegu już od wielu lat. Uczniowie sprawdzali się pod względem wiedzy praktycznej, umiejętności językowych i komunikacyjnych w Irlandii, Anglii, Niemczech i Austrii.

W tym roku szkolnym logistycy pojadą po raz drugi do Hiszpanii a mechanicy i renowatorzy do Włoch.To bardzo interesująca i rozwijająca forma edukacji zawodowej i językowej.