Strona główna Gorące tematy Warto pomagać to nic nie boli

Warto pomagać to nic nie boli

Dnia 1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu już po raz 6 członkowie z Drużyny Szpiku oraz  uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wraz z panem Tomaszem Wypychem zorganizowali  akcję Zostań Dawcą Szpiku - podziel się życiem.

Do auli zaproszono wszystkie klasy, których uczniowie mogą już rejestrować się jako dawcy. Na spotkaniu wyjaśniano na czym polega bycie dawcą, w jaki sposób  oddaje się komórki macierzyste, kiedy i gdzie można to robić oraz jak ważna jest to decyzja. Zaprezentowano także film o Oli Gref i jej rodzicach, której uratowano życie dzięki ludziom dobrej woli.

W tym dniu także czynny był punkt rejestracyjny, do którego  zgłaszała się  młodzież. Było jej o wiele więcej niż w roku ubiegłym. Cieszy nas  taka postawa uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

Każdy z nas może potrzebować pomocy,  może  swoją decyzją  dać szansę życia drugiemu człowiekowi dlatego co roku organizowana jest  w ZSB w Brzegu akcja Bądź Dawcą  podziel się życiem!.

Podejmując decyzję o rejestracji bądźmy jednak odpowiedzialni - nie rezygnujmy kiedy zadwoni telefon bo skazujemy w ten sposób na śmierć kogoś, kto czeka na dar życia.