Strona główna Gorące tematy Dzień Edukacji Narodowej w ZSB

Dzień Edukacji Narodowej w ZSB

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,
a nową bez przerwy zdobywa,
ten może być nauczycielem innych.

Konfuncjusz

Dzień 14 października 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu rozpoczął się od ważnej, dla klas pierwszych, uroczystości. Było to ślubowanie, po którym już oficjalnie nowi uczniowie weszli w poczet braci żakowskiej budowlanki. Na tak ważną uroczystość zostali zaproszeni szczególni goście.

W progi naszej placówki zawitali w tym dniu wicestarosta Powiatu Brzeskiego Jan Golonka, naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Kultury Fizycznej Mariusz Bochenek, mjr Andrzej Mudrak, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Brzegu Zbigniew Tomków oraz przewodnicząca Rady Rodziców ZSB pani Iwona Linkowska. Po ślubowaniu pani Iwona każdej z klas ofiarowała  słodycze życząc pierwszakom, by pobyt w naszej szkole był tak słodki jak one.

W tym dniu także, z rąk pani dyrektor Moniki Jurek, nagrody otrzymali nauczyciele i pracownicy szkoły. Przedstawiciele SU odziękowali pani Sandrze Ledwig za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Powołano też Rzecznika Praw Ucznia. Wygrał wybory pan Dariusz Nowacki, który będzie pełnił   tę funcję przez ten rok szkolny.

Na zakończenie uroczystości nasza wspaniała młodzież przygotowała zabawny, acz dający do myślenia, program artystyczny.Były kwiaty i słodkościdla nauczycieli i pracowników  jako poiizękowanie za trud nauczania i wychowania.