Praktyki zawodowe

PROGRAM LEONARDO DA VINCI W NASZEJ SZKOLE

„Innowacyjne metody w zakresie obsługi i naprawy pojazdów samochodowych”

Nasi mechanicy samochodowi w Dublinie i Plymouth

W dwóch stażach wzięło udział 32 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu.  W listopadzie 2007 r. wyjechało do Dublina 16 uczniów trzeciej i czwartej klasy technikum mechanicznego, a w lutym 2008 r. do Plymouth wyjechało kolejnych 16 uczniów drugich klas technikum. Celem beneficjentów projektu było poznanie innowacyjnych technik stosowanych przy obsłudze technicznej i naprawie różnych typów samochodów. Nasi uczniowie mieli okazję asystować przy naprawach samochodów marek mniej popularnych w Polsce i zdobyli nowe  kompetencje i umiejętności w tym zakresie. Pracując w tamtejszych warsztatach samochodowych wzbogacili swoje doświadczenie i wiedzę w dziedzinie motoryzacyjnej.