Strona główna Gorące tematy Wizyta studyjna w Jihlavie w Czechach

Wizyta studyjna w Jihlavie w Czechach

W dniach 2 - 3 czerwca 2016r. delegacja z naszej szkoły: dyrektor Monika Jurek, panie Bożena Basta i Sandra Ledwig, przebywała w czeskiej Jihlavie. Była to wizyta przygotowawcza mająca na celu nawiązanie nowych kontaktów i poszerzenie współpracy międzynarodowej ZSB.

Zawodowa Szkoła Średnia w Jihlavie jest nowoczesną placówką kształcącą  pielęgniarki, opiekunów medycznych, kosmetyczki, fryzjerów, fotografów, kucharzy-kelnerów, sprzedawców, ekonomistów i sportowców. Mamy więc wiele pól do współpracy międzyszkolnej. Pierwszym efektem rozmów jest zaproszenie naszych uczniów do udziału w międzynarodowym konkursie fryzjerskim Hairdresser Open 2016 w Austrii oraz w konkursie fryzjerskim w Jihlavie. Planujemy też międzynarodowe wymiany młodzieży i dzielenie się dobrymi praktykami przez nauczycieli naszych szkół.

W czasie pobytu w Jihlavie uczestniczyliśmy w imprezie „Dzień Rzemiosła”, gdzie różne szkoły z regionu w bardzo ciekawy sposób prezentowały swoje oferty edukacyjne, głównie poprzez pokazy umiejętności uczniów. Mogliśmy przyjrzeć się jak promują szkolnictwo zawodowe nasi południowi sąsiedzi.

Czekamy na rewizytę w naszej szkole we wrześniu 2016r. i już rozpoczynamy prace nad wspólnym projektem.