Strona główna Gorące tematy Wiktoria Kamińska z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu wygrywa ogólnopolski konkurs plastyczny

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej uczennicy Wiktorii Kamińskiej, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Święte Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego  zorganizowanym przez fundację Bo Warto.  Dnia 31 maja 2016 roku Wiktoria wraz z  panią Iwoną Stroną- Muszczyńską  pojechały do Instytutu Jana Pawła II w Warszawie by na uroczystej gali odebrać nagrodę. Na konkurs nadesłano ponad 700 prac z 200 szkół. Jury wybrało pracę Wiktorii jako najlepszą pod względem emocji przekazu i zrozumienia tekstu kardynała Stefana Wyszyńskiego: Smutek jest przepaścią, w której może wszystko utonąć, a pociecha jest podaną dłonią, wyciąga z przepaści.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o osobie, życiu i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego, kształtowanie postaw współczesnej młodzieży i promowanie wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia, poprzez prezentację własnych uczuć zamkniętych w formie plakatu. Z tym, jakże trudnym zadaniem, uczennica drugiej klasy szkoły zawodowej o specjalności cukiernik poradziła sobie najlepiej w Polsce. To nie pierwszy sukces Wiktorii. Jej plakat ekologiczny również zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologicznym. To bardzo zdolna i wrażliwa osoba. Jako Szkoła Odkrywców Talentów będziemy wspierać Wiktorię w jej rozwoju artystycznym.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.