Strona główna Gorące tematy SZKOLNE KOŁO CARITAS WYRÓŻNIONE

Wiadomość

• JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
  • JW_SIG_PRG

SZKOLNE KOŁO CARITAS WYRÓŻNIONE

Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu  zostało wyróżnione jako grupa podczas eliminacji XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Działalność laureatów opiera się na systematycznej pracy w ramach wolontariatu wśród uczniów szkoły, jak i na rzecz środowiska lokalnego.  Do głównych działań należy zaliczyć pracę wśród uczniów naszej szkoły poprzez zbiórkę żywności, odzieży , artykułów szkolnych oraz współpracę z Brzeskim Centrum Medycznym ,Fundacją ,,Marko", Caritas miasta Brzeg i fundacją ,,DKMS" i ,,dar szpiku".

Wolontariusze od dwóch lat wyróżniają się w organizowaniu dnia poświęconego oddawaniu szpiku kostnego ,podczas którego  można zarejstrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Akcja ta cieszy się dużym uznaniem w środowisku szkolnym i lokalnym, a znaczna liczba młodych ludzi ,którzy zarejstrowali się w bazie dawców może tylko cieszyć. Prócz tego typu przedsięwzięć wolontariusze wspierają uczniów naszej szkoły, odwiedzają dzieci w szpitalu ,osoby starsze w ich domach. Cała działalność uczy nas wrażliwości , tolerancji, promuje ideę wolontariatu w środowisku szkolnym i lokalnym.

24 maja w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu podsumowano XVII edycję Opolskiego Samorządowego konkursu nastolatków ,, 8 Wspaniałych " , w którym udział brała młodzież poświęcająca swój wolny czas na pracę wolontaryjną . Wśród laureatów tegorocznej edycji jest nasze szkolne koło wolontariuszy Caritas. Jest to dla nas i podziękowanie i motywacja do pracy na przyszłość. Dziękuję wszystkim wolontariuszom ,którzy zaangażowali się w tym roku szkolnym w pracę wolontaryjną.

Tomasz Wypych

{gallery}wolonariatopole{/gallery}