Strona główna Gorące tematy Próba przed egzaminem kwalifikacyjnym na nowo pozyskanych autach

Próba przed egzaminem kwalifikacyjnym na nowo pozyskanych autach

Nasza szkoła w okresie od sierpnia 2015 do  lutego 2016 pozyskała 10 samochodów osobowych do realizacji kształcenia praktycznego w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Wszystkie samochody  zostały pozyskane od  Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu w ramach nieodpłatnego przekazania dla jednostek budżetowych. Przywieźliśmy cztery Skody Octavie, cztery Oply Astry, Ford Focusa, Fiata Stilo i większości są to samochody z   2006 roku.  W sprawy organizacyjne związane z pozyskaniem samochodów i   przywóz zaangażowali się nauczyciele przedmiotów samochodowych przede wszystkim  Piotr Dereń, Roman Zięba, Dariusz Nowacki, Marek Sławski. , którzy przygotowują uczniów do zawodu iegzaminów zawodowych.

Od początku  bieżącego szkolnego  w ramach  przedmiotu  pracownia samochodowa w klasach  I, II i III w zawodzie technik pojazdów samochodowych dzięki  posiadaniu ww. samochodów kształcenie praktyczne jest prowadzone na sprzęcie różnych producentów. Pozyskane pojazdy posłużą także do przeprowadzenia  egzaminów  zawodowych w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu  pełni rolę Ośrodka

 

Egzaminacyjnego w kwalifikacjach we wszystkich kwalifikacjach dla technika pojazdów samochodowych tj.;

M.12 („Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych”). 

M.18 („Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych”) o i M.42( „Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodów”).

Na zdjęciach przedstawiono próbny egzamin praktyczny w kwalifikacji M.12  przeprowadzony w dniu 22 kwietnia 2016 r w klasie III TBS w grupie technik pojazdów samochodowych. Zadanie egzaminacyjne polegało na przeglądzie elementów elektrycznych     i elektronicznych według karty przeglądu, znalezieniu usterki, dokonaniu pomiarów diagnostycznych i  usunięciu niesprawności. Wszystkie czynności  sprawdzające stan działania elementów elektrycznych pojazdu, należało odnotować w karcie przeglądu a wyniki pomiarów należało zapisywać w karcie kontrolnej. Ocenie podlegało użycie odpowiednich narzędzi, posługiwanie się aparaturą kontrolno-pomiarową, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz uporządkowanie pojazdu i stanowiska po zakończeniu prac.