Strona główna Gorące tematy ATLAS szkoli przyszłych budowlańców - kolejne spotkanie w ramach innowacji

ATLAS szkoli przyszłych budowlańców - kolejne spotkanie w ramach innowacji

Dnia 19 kwietna odbyło się kolejne szkolenie z przedstawicielem firmy Atlas.  Tematem prelekcji były: gipsy.

Teoria rozpoczęła się od sposobu pozyskiwania gipsu, rodzajów gipsów, uczniowie poznali produkty firmy Atlas na bazie gipsu- zarówno przeznaczone do wykonywania posadzek, wypraw tynkarskich, jak i gładzi, zagadnienia dotyczące ich właściwości i zastosowania, technologii wykonania itp. Zaprezentowane zostały narzędzia, które powinno się stosować podczas robót z gipsem, materiały wchodzące w reakcje z tym materiałem i „efekty” niepożądane na powierzchniach ścian i sufitów. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne.

To szkolenie jest kolejnym doświadczeniem, w dodatku popartym praktyką, które podniesie kwalifikacje naszych uczniów.