Strona główna Gorące tematy Kolejne szkolenie klas budowlanych z firmą Atlas

Kolejne szkolenie klas budowlanych z firmą Atlas

Dnia 12 kwietnia 2016 roku odbyło się kolejne szkolenie techniczne firmy Atlas skierowane do klas budowlanych. Szkolenie dotyczyło systemów tarasowych.
Problematyka związana z wykonywaniem izolacją balkonów i tarasów jest w zdecydowanej większości przypadków niedoceniana tak przez projektantów, jak i wykonawców.

Prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie warstw wykończeniowych tarasu jest prawdziwym sprawdzianem dla osób zajmujących się profesjonalnie izolacjami budowlanymi. Korzyści, jakie wynikają z posiadania tarasu, przyćmiewają często kłopoty z:

• przeciekami przez płyty tarasowe i balkonowe;
• odpadającymi płytkami;
• przeciekami przez szczeliny dylatacyjne;
• spękaniem podłogi.

Problemów tych można uniknąć, jeśli w czasie budowy prace wykonane zostaną wyjątkowo starannie, a zastosowane materiały i technologia będą dopasowane do warunków użytkowania i konstrukcji tarasu.

Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na praktykę,  ćwiczenia prowadzone pod opieką pana Rafała Toppicha  szkoleniowca posiadającego nie tylko ogromną wiedzę i umiejętności, ale również talent do ich przekazywania.