Strona główna Gorące tematy Symbole Światowy Dni Młodzieży w ZSB

Symbole Światowy Dni Młodzieży w ZSB

Dnia 5 kwietnia 2016 roku  symbole ŚDM zostały przywiezione do Zespołu Szkół Budowlanych w ramach Ich peregrynacji po Diecezji Wrocławskiej.

Minęło już 20 lat jak św. Jan Paweł II papież powierzył młodym ludziom z całego świata krzyż, który odwiedza wszystkie zakątki ziemi a młodzież ,której został powierzony niesie przesłanie by nieść go na cały świat jako znak miłości Chrystus, który  umarł i zmartwychwstał, i jest jedynym ratunkiem, i odkupieniem. Przekazał również kopię ikony Salus Populi Romani, ikonę Matki Bożej czczonej od wieków w cudownym wizerunku.

Jednocześnie wlał w serca młodzieży zapewnienie ,że Maryja jest z nami zawsze , w każdej chwili ,szczególnie kiedy jest nam ciężko. Krzyż i ikona są symbolami światowych dni młodzieży ,które w tym roku odbędą się w Krakowie. I właśnie z tej okazji peregrynują po Polsce a dzisiaj zawitały do naszej szkoły. Wszyscy chętni zebrali się w auli gdzie młodzież przygotował pod okiem katechetów i poprowadziła adorację. W tej chwili zamyślenia i modlitwy każdy obecny mógł powierzyć swoje troski Chrystusowi i Maryi ,każdy mógł stać się tym jednym z milionów młodych z całego świata ,którym św. Jan Paweł II papież przekazał odpowiedzialność za przyszłość. Ten wyjątkowy dzień zapewne na zawsze utkwi i pamięci wielu uczniów naszej szkoły…..Więc do zobaczenia w Krakowie.

tekst Tomasz Wypych