Strona główna Gorące tematy Droga krzyżowa dla wytrwałych

Droga krzyżowa dla wytrwałych

Dnia 23 marca 2016 roku uczniowie ZSB wraz z katechetami panią Iwoną Stroną - Muszczyńską i panem Tomaszem Wypychem pojechali do Sobótki by stamtąd rozpocząć ekstremalną drogę krzyżową na Ślężę. Wybrali się tylko wytrwali. Towarzyszyła im także pani dyrektor Monika Jurek. Wprawdzire słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce ale śnieg na szlaku stanowił utrudnienie sprawiając, że była t\o rzeczywiście ekstremalna droga krzyżowa.

,,Trud ,modlitwa i my czyli Extremalna Droga Krzyżowa ''

Żółtym szlakiem na szczyt góry Ślęża ,taką trasę wyznaczyliśmy na pierwszą extremalną  Drogę Krzyżową uczniów naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunami ( pani dyrektor  Monika Jurek i katecheci Iwona Strona-Muszczyńska oraz Tomasz Wypych) przemierzyli wymagający wysiłku ,usłany skałami i pokryty w połowie śniegiem szlak ,a przemierzając go zatrzymywali się rozważając w milczeniu kolejne stacje męki Jezusa Chrystusa. Każdy z nas wędrował niosąc w sercu swoją intencję ,swoją modlitwę , wędrował w ciszy gór i lasu.Na szczycie góry zakończyliśmy wspólną modlitwą i pieśnią pasyjną po czym udaliśmy się na ciepły posiłek do schroniska. W dół pełni uśmiechów i pozytywnych wrażeń udaliśmy się do przełęczy Tąpadła skąd autobusem wróciliśmy do Brzegu. Tak wspólnie spędzony dzień w okresie Wielkiego Tygodnia jest zaczątkiem tradycji ,którą chcemy kultywować w kolejnych latach . Dziękując sobie nawzajem ,życzymy wszystkim zdrowych ,pogodnych ,pełnym  uśmiechu świąt wielkanocnych.

z pozdrowieniem Tomasz Wypych