Strona główna Gorące tematy Zajęliśmy II miejsce

Zajęliśmy II miejsce

Dnia 17 marca 2016 odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym konkurs w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto Żołnierzy Niezłomnych obchodzone jest 1 marca i poświęcone jest pamięci żołnierzy, którzy po 1945 r. nie złożyli broni i dalej walczyli o niepodległą Polskę z radzieckim agresorem. Ranga święta i konkursu systematycznie rośnie. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Brzeski – Maciej Stefański. W Jury zasiadał m.in. Wiceprezes Stowarzyszenia „Odra–Niemen” – Eugeniusz Gosiewski. Drużynę naszej szkoły, Zespołu Szkół Budowlanych, reprezentowali Marcin Warowy (IV TB) i Arkadiusz Ordijewicz (III TL).

Opiekunem drużyny był Piotr Medyński. Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą i dzielnie rywalizowała z innymi szkołami. Po dramatycznej dogrywce przegrała z II LO. 2. miejsce w konkursie jest kolejnym sukcesem uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

relacja P.Medyński