Strona główna Gorące tematy Wizyta naszych uczniów w Eilenburgu na zaproszenie szkoły partnerskiej Berufliches Schulzentrum

W dniach od 19. do 21. lutego 2016 grupa 6 uczniów z klasy II TRS przebywała w Eilenburgu na zaproszenie nauczyciela Sigurda Kanitz ze szkoły partnerskiej - Berufliches Schulzentrum Eilenburg. Opiekunką grupy i tłumaczem była Bożena Basta, która towarzyszyła grupie podczas zwiedzania szkoły, warsztatów, kościoła św. Mikołaja w Eilenburgu i lotniska w Lipsku/Halle jak również targów w Lipsku i pięknego miasta.

“Restauratorzy z Polski z wizytą w Eilenburgu” Artykuł ukazał się w lipskiej regionalnej gazecie. - tłum. B. Basta

Maciej Dewerenda zna urządzenie pomiaru wytrzymałości betonu z Polski z własnego wykształcenia i pokazuje jak to działa. Egzamin zawodowy należy również do podstaw wykształcenia kolegów szkoły zawodowej w Saksonii. Co prawda nie spotkali się z powodu ferii, ale wymiana między obydwoma szkołami została zapoczątkowana. Młodzi Polacy powinni najpierw poznać region.
“Lubię architekturę. To jest coś, czego potrzebuje świat”, okazała zachwyt swoim zawodem przyszła restauratorka Kinga Skwarek. Nauczyciel zawodu Steffen Rasenberger i emerytowany kolega Sigurd Kanitz mają z nauczycielką języka niemieckiego Bożeną Bastą dalsze spojrzenie w przyszłość:
“Ewentualnie wyniknie z tej wizyty w kościele w Eilenburgu wspólny projekt restauratorski poprzez program Erasmus plus.”