Nagrody rozdane

Dnia 28 stycznia 2016 roku w Zespole Szkól Budowlanych w Brzegu odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "Karnawałowy zawrót głowy w oczach młodych fryzjerów" . Organizatorem i pomysłodawcą rywalizacji przyszłych mistrzów fryzjerstwa jest pani Sandra Ledwig. W tym roku na konkurs zgłosiło się aż 15 uczestników z 5 szkół kształcących młodziez w tym zawodzie.

Byli to Jessica Hadelko, Dariusz Kołodziej i Wiktoria Trzask z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Joanna Drozdowska, Róża Kłokosińska i Grzegorz Matras z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Agata Dolech i  Magdalena Kłak  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Oławie,  z Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Andżelika Dec i Karol Gawlica.

Gospodarzy czyli Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu reprezentowały - Monika Nemś, Karolina Durmaj, Klaudia Corald i Nicola Markowska.

Młodzi adepci fryzjerstwa mieli 2 godziny na przygotowanie fryzury karnawałowej. Ważnym elementem oceny szacownego jury, w składzie - panie Beata Czerniawska (fryzjerka, właścicielka studia fryzur i wizażu" Hair Spa"), Katarzyna Rosińska ( kosmetyczka),Małgorzata Stanowska (wydział promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu), panowie Rafał Wiewióra (fryzjer, właściciel Akademii Fryzjerskiej), Wojciech Chnatkowski (kierownik biura Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Brzegu), były nie tylko  umiejętności techniczne ale przede wszystkim kreatywność, a tej uczestnikom konkursu nie zabrakło.

Tegoroczny zwycięzcą II międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego  "Karnawałowy zawrót głowy w oczach młodych fryzjerów" została uczennica klasy 2 zb Zespołu Szkół Budowlanych -  Monika Nemś. Odbierając nagrodę za I miejsce nasza "mistrzyni" nie kryła łez wzruszenia.

II miejsca ex aequo otrzymali Róża Kłokosińska - ZST Nysa oraz Dariusz Kołodziej z CKZiU Strzelce Opolskie

Wyróżnienia przypadły .Grzegorzowi Matrasowi  z Nysy i  Karolowi Gawlicy z Opola.

Cenne nagrody ufundowali nasi jurorzy-  serdecznie dziekujemy. Już teraz zapraszamy na kolejną III edycję konkursu

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Byliście kreratywni, pomysłowi i dobrze przygpotowani technicznie.

Będziecie fachowcami w swoim zawodzie.