Strona główna Gorące tematy Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

"Życie uczy nas, że miłość  małżeńska,

jest zawsze szczególną próbą całego życia.

Nie wtedy jest wielka i prawdziwa,

kiedy zdaje się łatwa i przyjemna.

Wtedy, gdy potwierdza się w próbach życia

podobnie jak „złoto w ogniu”

św. Jan Paweł II

W dniu Liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 paźdiernika 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego święta  było - Jan Paweł II papież Rodziny. Z tej okazji młodzież  naszej szkoły, pod keirunkiem Iwony Strony-Muszczyńskiej i Wiesławy Szczepaniak, przygotowała program artystyczny, by przypomnieć o wartości Rodziny i słowach św. Jana Pawła II, jakie wypowiadał  w swoich homiliach na jej temat.

W nastrój święta wprowadzili publiczność Patrycja Sowa i Damian Kłyż. Do utworów 'Zanim pójdę, Mój ląd oraz Miłość to wierność" wyśpiewanych przez Paulinę Nawrot oraz Kingę Skwarek pantomimę Narzeczeństwo, Zaręczyny, Ślub, Rodzicielstwo, Szczęsliwą Rodzinę, zaprezentowali Sylwia Kadłubowska, Kamil Fiedor, Dorota Owsiak i Grzegorz Hryniuk..

Przedstawienie rozpoczęła Paulina Nawrot ulubioną pieśnią Jana Pawła II "Barką". Akompaniowali jej Kinga Skwarek na skrzypcach i Szymon Ostrowski na gitarze. Oni także, w duecie, zagrali piękny kanon..

W montażu słowno-muzycznym wykorzystano wiersze - Kazimierza Przerwy-Termajera " A kiedy będziesz moją żoną", księdza Jana Twardowskiego 'Ręce" oraz utwór Karola Wojtyły " Dzieci" zaprezentowanych przez Esterę Pańczyszyn, Magdę Capenko i Piotra Domaradzkiego.

Dla publiczności przygotowano także cytaty o rodzinie św. Jana Pawła II, które rozdano na zakończenia występu.

W trakcie występu uczestnicy mogli obejrzeć prezentację multimedilaną przygootowaną do programu oraz wysłuchać słów papieża o Miłości małżeńskiej, Rodzinie i Rodzicielstwie.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu scenografii, nagłośnienia, kostiumów. Serdecznie  Im dziękujemy za pomoc. Dzięki niej program artystyczny wypadł doskonale.