Strona główna Gorące tematy Bycie uczniem naszej szkoły to zaszczyt

Bycie uczniem naszej szkoły to zaszczyt

W Dniu Edukacji  Narodowej 14 października 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu młodzież klas pierwszych została przyjęta w poczet społeczności szkolnej. Ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się w, pięknie udekorowanej na ten dzień, sali gimnastycznej w obecności dyrektora paniMoniki Jurek, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. To ważny dla młodych ludzi dzień - oficjalnie zostali włączeni w poczet naszego zespołu. Bycie uczniem Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu  to zaszczyt

tym dniu także nowi członkowie Pocztu Sztandarowego, Paulina Nawrot, Magda Capenko i Kamil Fiedor, z rąk pani dyrektor Moniki Jurek oraz opiekunki Iwony Strony-Muszczyńskiej, otrzymali tekst "Ceremoniału" oraz dokument powołujący Ich do tej zaszczytnej służby. Sprawowanie opieki nad sztandarem  oraz reprezentowanie ZSB na uroczystościach szkolnych, państwowych i religijnych to ogromne wyróżnienie przyznawane tylko wybranym. Każdy z członków musi być zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną stąd uroczysty charakter prezentacji  nowych członków Pocztu całej społeczności uczniowskiej.

Dzień Edukacji Narodowej dla nauczycieli to także czas podsumowania pracy poprzedniego roku szkolnego. To wręczanie przez dyrektora szkoły nagród za aktywną, twórczą, innowacyjną, wolontariacką działalność na rzecz młodzieży społeczności lokalnej i szkoły.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!! życząc by nie ustawali w podejmowaniu nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą praca w szkole.