Design Thinking

W dniach 28-29 września 2015 roku Damian Kita, Grzegorz Klucznik, Szymon Ostrowski oraz Bartosz Chmielewski z klasy 2 TRS wraz z opiekunem panem Dariuszem Nowackim, uczezstniczyli w wyjeździe studyjnym multidyscyplinarnym zespołów roboczych"design thinking" w Poznaniu. Na warsztatach młodzież pozna ła nową metodologię rozwiązywania problemów projektowania metodami zaczerpniętymi z branży kreatywnej. Metoda ta polega na głębokim zrozumieniu potrzeb użytkownika, diasgnozowaniu sytuacji i dobrym sformułowaniu problemu, generowaniu innowacyjnych rozwiązań, prototypowaniu i testowaniu poprzez ciągłe weryfikację załozeń i róznych propozycji. Meroda ta uczy pracy w zespołach projektowych bgdzie bierze się pod uwagę każdy pomysł uczestników zespołu. Młodzież zwiedziła poznańską uczelnię  Colledium da Vinci zapoznając się z jej ofertą edukacyjną.