Strona główna Gorące tematy Edukacja w terenie

Edukacja w terenie

Dnia 22 września 2015 roku uczniowie ZSB wraz z opiekunkami paniami Iwoną Stroną-Muszczyńską i Agnieszką Pietraszek pojechali do Lubicza. Pogoda sprzyjała edukacyjnej wyprawie rowerowej. W programie była nauka orientacji w terenie , z czym nie jeden z nas ma problem. Młodziez korzystała  z nawigacji elektronicznej oraz tradycyjnych map. W agroturystycznym gospodarstwie "Cichy zakątek" pod okiem pani Danuty Majewskiej uczniowie własnoręcznie przygotowali pierogi ze śliwkami. Były gry i zabawy oraz wspólny plenerowy posiłek przy ognisku.Taka forma edukacji  najle[iej  utrwala zdobywane wiadomości i umiejętności., integruje grupę, wyzwala pozytywne emocje, stanowi doskonały relaks i jest sprawdzianem sprawności fizycznej.