Strona główna Gorące tematy ,, Bądź dobry jak kromka chleba"

,, Bądź dobry jak kromka chleba"

Wraz z grupką wolontariuszy z naszego szkolnego koła Caritas uczestniczyliśmy w spotkaniu wszystkich wolontariuszy szkolnych i parafialnych kół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kromka Chleba ". Celem spotkania była integracja i prezentacja środowisk wolontaryjnych. Spotkanie rozpoczęliśmy mszą św. w katedrze wrocławskiej ,a słowo do zebranych wygłosił założyciel i opiekun hospicjum im. św. ojca Pio w Pucku , ks. Jan Kaczkowski. Po mszy w barwnym korowodzie ,przy akompaniamencie orkiestry z Domaniowa udaliśmy się na Plac Solny .

Tam poszczególne  koła prezentowały swoją twórczość ,również kulinarną. My udaliśmy się do sali ratusza na konferencję , którą prowadził ks. Jan Kaczkowski pt. ,, Jak rozmawiać o cierpieniu ". Po tak ciekawym i pełnym dobrych wrażeń dniu wróciliśmy z uśmiechem do Brzegu .Dziękuję wolontariuszom SKC i zapraszam do dzielenia się sobą ,pomagania drugiemu człowiekowi.

opiekun SKC Tomasz Wypych