Strona główna Gorące tematy Sukcesy szachowe naszych uczniów w turnieju szachowym OŁAWA AUTUMN CHESS CLASSIC 2015

Dnia 12 września 2015 dwoje uczniów naszej szkoły uczesniczyło w turnieju szachowym OŁAWA AUTUMN CHESS CLASSIC 2015 w którym grała młodzież do lat 18. Poziom był wyrównany a rywalizacja zacięta.Każdy starał się zaskoczyć przeciwnika swoją taktyką lecz niekoniecznie udawało się to. Niemniej jednak każdy szachista i szachistka zaczynał i kończył partie uściśnięciem dłoni przeciwnika. Grano systemem szwajcarskim 6 rund z czasem na partie po 30 minut dla kazdego zawodnika, Spośród 18 szachistów w turnieju OPEN troje zawodników zdobyło najwyższą liczbę 5 punktów, a wśród nich rewelacyjnie grający Dawid Jania. Ponieważ grał z silniejszymi zawodnikami posiadajacymi już kategorie szachowe uzyskał najwyższy ranking szachowy i zdecydowanie zwyciężył.

Tym samym wypełnił normę na IV kategorię szachową przeskakując piątą. W nagrodę odjechał do domu z pucharem, dyplomem, nagrodą książkową i słodyczami. Również bardzo dobrze zaprezentował się Miłosz Partyka zdobywając X miejsce co pozwoliło spełnić wymagania normy na V kategorię szachową w i nagrodę otrzymał dyplom i czekoladę.

Innych ucznów a w szczególności klas pierwszych chcących zgłębiać tajniki królewskiej gry zaprasza na zajęcia opiekun szkolnego koła szachowego Piotr Dereń, które odbywają się w każdą środę od godz. 14.15 do 16.00 w sali nr 20