Strona główna Gorące tematy Zapraszamy na wrocławski finał Dni Kromki Chleba Caritas,

Zapraszamy na wrocławski finał Dni Kromki Chleba Caritas,

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich członków Parafialnych Zespołów Caritas wraz z rodzinami, Szkolne Koła Caritas oraz wszystkich naszych podopiecznych i przyjaciół do wzięcia udziału we wrocławskim finale Dni Kromki Chleba Caritas, który odbędzie się w dniu 19 września 2015 roku. Ta ogólnopolska akcja Caritas ma rozwijać wrażliwość społeczną na problem osób bezdomnych i ubogich. Postaramy się pokazać, że każdy – w miarę swoich możliwości – może pomóc

Podczas imprezy będziemy promować aktywność społeczną  i solidarność międzyludzką.  Chcemy zintegrować środowisko wolontariuszy, którzy już aktywnie działają na rzecz potrzebujących i zainteresować tymi ideami  osoby dotychczas niezaangażowane.

Program wydarzeń jest następujący:

10:00 –  uroczysta Eucharystia w Archikatedrze Wrocławskiej

11:15 – wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz nasi podopieczni wraz z opiekunami przemaszerują w radosnym korowodzie na Plac Solny (prosimy o przyniesienie transparentów, szarf, balonów i włożenie koszulek Caritas)

12:00 – obchody na Placu Solnym.

12:15 - W Ratuszu odbędzie się specjalna konferencja z elementami warsztatowymi  dla wolontariuszy PZC na temat: „Jak rozmawiać z cierpiącymi”. Spotkanie poprowadzi znany vloger i działacz charytatywny, ks. dr Jan Kaczkowski, który sam zmaga się z chorobą nowotworową.W programie przewidziano różnorodne formy artystyczne, związane z tematyką chleba i miłosierdzia, przedstawione przez naszych podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczych i zaprzyjaźnionych szkół.  W rozstawionych namiotach można będzie się zapoznać z wieloma dziełami pomocy dla najuboższych prowadzonymi zarówno przez Caritas jak i MOPS. Centralny punktem będzie stół z chlebem, wokół którego wszyscy się spotkamy. Nie zabraknie też gorącej zupy i atrakcji dla dzieci.

KAŻDEGO ,WOLONTARIUSZA ,SYMPATYKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W NASZEJ SZKOŁY ,KTÓRY JEST ZAINTERESOWANY WYJAZDEM PROSZĘ O KONTAKT DO 7 .09.2015.

pozdrawiam  Tomasz Wypych

opiekun SKC