Strona główna Gorące tematy To najbardziej oczekiwany dzień roku szkolnego

To najbardziej oczekiwany dzień roku szkolnego

Każdy z Was mi przyzna rację,

że najlepsze są wakacje

Nareszcie WAKACJE!!!  Piątek 26 czerwca 2015 roku to dla uczniów radosny dzień pożegnania  ze szkołą. Czas odbierania świadectw, nagród i dyplomów gratulacyjnych. W tym  dniu, po 3 letnim cyklu nauki, żegnają się z Zespołem  Szkół Budowlanych w Brzegu, uczniowie ostatnich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W pięknie udekorowanej, na ten dzień, sali gimnastycznej spotkała się młodzież, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja i zaproszeni goście.

Szczególnie miły to dzień dla tych, którzy ciężko pracowali przez cały okres nauki oraz angażowali się w wiele przedsięwzięć na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a mamy ich u nas bardzo wielu.

Pani dyrektor Monika Jurek  wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa absolwentom klas 3 ZSZ. Najlepszych uhonorowano nagrodami książkowymi z dedyakcjami wychowawców - pań:  Agaty Scąber, Agnieszki Pietraszek i Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk..

W tym dniu wręczono także Nagrodę Najlepszemu Czytelnikowi roku szkolnego  2014/2015 w kategoerii klas ZSZ. Otrzymała ją uczennica klasy 3 za   Oliwia Smosna.

Do podziękowań za całoroczną działalność dołączyli się także prezes PCK w Brzegu Walerian Twardzik wraz z opiekunką Szkolnego Koła PCK  panią Bogusławą Kopczyńską dziękując naszym Honorowym Krwiodawcom  za najcenniejszy DAR - KREW .

Pan Tomasz Wypych opiekun  Szkolnego Koła Caritas dziękował za dar SERCA jakim jest bezinteresowna pomoc innym. Podziękowano również aktywnym działaczom Samorządu  Uczniowskiego oraz najlepszym sportowcom.

Cech Rzemiosł Różnych w Brzegu ufundował nagrody dla najlepszych uczniów klas 3 ZSZ. To nasi przyszli fryzjerzy, cukiernicy, mechanicy, piekarze, sprzedawcy oraz fachowcy z różnych specjalności.W uroczystym stroju wręczał je Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Brzegu pan Zbigniew Tomków.

W gronie najlepszych  uczniów klas 3 ZSZ znaleźli się:

* Oliwia Smosna               3 za

* Grzegorz Bolechowski   3 zb

* Katarzyna Cebrat           3 zc

* Paulina Wróbel         3 zc

* Marika Beker         3 zc

* Karolina Rosińska         3 zc

* Karol Strona         3 zc

* Jakub Idczak         3 zc

Jak nakazuje tradycja polskiej szkoły absolwenci opuszczający jej mury żegnają się ze sztandarem. Zaszczytu tego dostąpili -Oliwia Smosna,  Jakub Idczak i Grzegorz Bolechowski.

W imieniu rodziców absolwentów  głos zabrała pani Danuta Józefczyk. Przewodniczący SU Kamil Fiedor oraz Paulina Nawrot życzyli wszystkim jej uczestnikom słonecznych, niezwykłych i bezpiecznych WAKACJI.

Na zakończenie uroczystości program artystyczny zaprezentowali artyści z klas młodszych przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Ciszkiewicz-Fedorczuk.