Strona główna Gorące tematy Świadectwa dla absolwentów

Świadectwa dla absolwentów

"Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami"

Adam Mickiewicz

Dnia 25 kwietnia 2014 roku żegnaliśmy niezwykłą młodzież -  zaangażowaną w  życie szkoły, utalentowaną artystycznie i wokalnie. To uczniowie, którzy bezinteresownie poświęcali swój czas dla tej szkoły swoich koleżanek i kolegów oraz mieszkańców Brzegu i okolic. Aktywni, pełni energii, zawsze  uśmiechnięci z poczuciem humoru. Gotowi do realizacji każdego zadania. uczniowie czwartych klas technikum budowlanego, kamieniatswa artystycznego i logistycznego  otrzymali świadectwa ukończenia nauki. Towarzyszyła im ogromna radość a jednocześnie świadomość nieuchronnego zbliżania się egzaminu dojrzałości.

W uroczystości pożegnania  uczestniczyło całe Grono Pedagogiczne, rodzice oraz wielu znamienitych Gości. Pani dyrektor Monika Jurek, ze wzruszeniem, wspominała cztery lata nauki oraz aktywności artystycznej, społecznej i organizacyjnej tych młodych ludzi.

W tym  dniu żegnając  się z maturzystami  uhonorowaliśmy ich  wielokrotnie -  nagrodami  rzeczowymi, książkowymi i dyplomami jako, że praca na rzecz innych nie przeszkodziła im osiągać najwyższe wyniki w nauce.

Najlepsze świadectwa, z rąk pani dyrekto Moniki Jurek oraz wychowawców Anny Rymarczuk, Iwony Strony-Muszczyńskiej oraz Tomasza Starzyńskiego, otrzymali - Adam Drożdżak, Bartosz Malarz, Dominika Misztal, Anna Capenko,Beata Tyńiuk i Kornela Uzyńska.

Nie zapomniano o honorowych krwiodawcach -  wolontariuszach - Janku Chołoniewskim oraz sportowcach - Przemysłwie Mykicie, Karolu Stefańskim, Damianie Nagaju.. Podziękowano także przedstawicielom klas maturalnych za  4 lata godnego  reprezentowania ZSB w Poczcie Sztandarowym. Dagmara Sieńko, Adam Drożdżak i Jan Chołoniewski uczestniczyli w  każdej uroczystości szkolnej i  patriotycznej potwierdzając swoją postawą dojrzałość jaką winien wykazać się uczeń  polskiej szkoły

Najlepsi absolwenci otrzymali także nagrody i prawo do bezpłanego miesięcznego studiowania w  Międzynarodowej Wyższej  Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Z żalem rozstawali się z tegorocznymi maturzystami  nie tylko opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie  szkolnych kół PCK i "Caritas" ale wszyscy, którzy z nimi współpracowali przez 4 lata przy organizacji imprez szkolnych i pozaszkolnych.

Aleksandra Sulikowska i Damian Nagaj, dziękowali  dyrekcji, i swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i kształcenie, za pomoc udzielaną w każdej sytuacji w szkole i poza nią. Za kształtowanie ich postaw, napominania i nagradzanie, wskazywanie właściwego kierunek rozwoju.

Swoje koleżanki i kolegów  żegnali uczniowie klas młodszych.programem artystycznym przedstawiającym na wesoło ewolucję człówieka w okresie edukacyjnym pt." Do zobaczenia w dorosłym życiu" przygotowanym pod kierunkiem pani Sandry Ledwig. Byli to  Dominika Linkowska, Anna Malewicka, Agnieszka Poborska,Grzegorz Malewicki,  Dorian Macyszyn, Damian Bojdo, Konrad Rozpek, Szymon Ostrowski, Kamil Fiedor oraz Damian Kita  Absolwent Jan Chołoniewskiz klasy 4 TBR, po raz ostatni jako uczeń tej szkoły, akompaniował  i śpiewał wraz z Pauliną Nawrot i Kingą Skwarek.