Nagrody rozdane

Rozdano nagrody w  I  Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim zatytułowanym "Karnawałowy zawrót głowy w oczach młodych fryzjerów" zorganizowanym dnia10 marca  2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Młodzi fryzjerzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom o czym możemy przekonać się oglądając zdjęcia z jego przebiegu. To prawdziwy sprawdzian umiejętności, wiedzy oraz fantazji przyszłych adeptów tego niezwykłego zawodu.

Zanim rozpoczęto zmagania, pani dyrektor Monika Jurek oraz pan Rafał Wiewióra, uroczyście przecięli wstęgę tym samym otwierając szkolną pracownię fryzjerską, w której nasi uczniowie będą szkolili swoje umiejętności praktyczne. Dzięki hojności pana Rafała oraz pracy uczniów klas budowlanych mamy kolejną pracownię do nauki zawodu.

W szranki stanęło aż 15 uczniów z klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zespołu Szkół Zawodowych z Opola oraz gospodarze czyli młodzież ZSB w Brzegu.Szacone jury, w składzie fryzjer Rafał Wiewióra - właściciel sieci salonów fryzjerskich, fryzjerka i nasza absolwentka Joanna Girzycka, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu pani Brygida Jakubowicz oraz kierownik Biura Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Brzegu pan Wojciech Hnatkowski, po 2 godzinnym wysiłku uczestników konkursu ocenili efekt końcowy pracy uwzględniając , ubiór modelki oraz estetykę wykonania fryzury.

Nasi jurorzy mieli nie lada zadanie. Przyszli, młodzi fryzjerzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Ich fryzury  to prawdziwe karnawałowe szaleństwa. Piękne modelki prezentowały pracę swoich "Mistrzów" w dopsaowanych do fryzury strojach karnawałowych.

W I Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Brzegu I miejsce wyczesała Marika Beker z klasy 3 zc Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.Jej modelką była Albina Zygadło. II i III miejsce również należało do uczniów naszedj szkoły - Natalii Białobrzyckiej z klasy 3 zc( modelka Angela Wróbel) i Barbary Bielskiej z  klasy 2 zb (Żaneta Derewlana). Wyróżnienia wywalczyli - Karol Gawlica oraz Bartosz Szczepuch z Zespołu Szkół Zawodowych z Opola.

Fundatorami nagród w konkursie byli pan Rafał Wiewióra,Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Brzegu, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Firma Magtrix dystrybutor kosmetyków fryzjerskich oraz Rada Rodzicłów ZSB.

Organizatorką konkursu była pani Sandra Ledwig nauczyciel zawodu w klasach o specjalności fryzjer.

Dla uczestników młodzież z klas o specjlaności cukierniczej przygotowała słodki poczęstunek - obsługą zajęli się nasi kucharze Maria Koziarska, Karolina Kądziel oraz Szymon Ciecierski i Jakub Śnigurski.

Zmaganiom uczestników konkursu przyglądała się młodzież z gimnazjów zaintersowana zawodem fryzjer oraz innymi kierunkami kształcenia naszego zespołu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dzisiejszy fryzjerski zawrót głowy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejne zmagania.