Strona główna Gorące tematy Kolejna wizyta w Strefie Młodzieży

Kolejna wizyta w Strefie Młodzieży

"Jak odróżnić zwykłego doła od depresji?", "Kto jest najbardziej narażony na depresję?", "Czy to prawda, że na psychologię idą ludzie, którzy sami mają problemy ze sobą?", "Jak poznać, że przyjaciółka, która mówi o samobójstwie nie żartuje?". Są to jedne z najczęściej pojawiających się pytań zadawanych przez młodzież podczas warsztatów. Nasi uczniowie po raz kolejny, dzięki pani pedagog Beacie Łukaszewicz,odwiedzili Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Tym razem tematem warsztatów psychologicznych była DEPRESJA. "Low point - dół czy depresja? to tytuł spotkania w Strefie Młodzieży.

W warsztatach wzięły udział klasy 2 TBS, 3 zc i 3 TL. Spotkania te cieszą się dużą popularnością wśród naszej młodzieży

Strefa Młodzieży jest projektem profilaktyczno-edukacyjnym SWPS skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej, jej rodziców oraz nauczycieli. Podczas Spotkań Psychologicznych poruszana jest tematyka związana z okresem dorastania, problemami występującymi w tym momencie życia. Terapeucie omawiają także tematy, które powszechnie traktowane są jako tabu, dyskutuje się na temat o różnic między ludźmi i wskazuje możliwe drogi rozwiązywania często bardzo poważnych problemów.

Dlatego polecamy stronę projektu - zajrzyjcie