Strona główna Gorące tematy Spotkanie w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa

Spotkanie w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dnia 4 grudnia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Budownaych w Brzegu spotkali się  w auli z kierwnikiem brzeskiego Oddziału Krwiodawstwa lek. med. Katarzyną Wellner-Szokalską. Spotkanie zorganizował opiekun Szkolnego Koła PCK pani Bogusława Kopczyńska. Młodzież dowiedziała się kto może być honorowym dawcą krwi, jakie choroby dyskwalifikują nas całkiem a jakie na krótko. Jak przebiega pobieranie krwi w placówce kriodawstwa. Parę słów o swoich doiświadczeniach jako krwiodawcy koleżankom i kolegom przekazali nasi uczniowie zaliczający się do grona Honorowych Dawców Krwi.

Tego typu spotkania są bardzo potrzebne. Powiększają grono Honorowych Dawców Krwi a tymn samy ratuja nam życie.

Wszystkich zachęcamy do dzielenia się tym co mamy najcenniejszego - Krwią ratującą życie.