Strona główna Gorące tematy Lepiej wiedzieć ,,,,

Lepiej wiedzieć ,,,,

Zespół Szkół Budowlanych  po raz kolejny przyłączył się do akcji Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS prowadzonej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Brzegu oraz Sekcję Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzegu. Koordynatorem zajęć edukacyjnych na ten temat  w szkole jest pani pedagog Beata Łukaszewicz a spotkania prowadził pracownik poradni pani Renata Straub-Pieczykolan. W czasie 2 godzin uczniowie zapoznali się z aktualnymi danymi  epideń HIV i zachorowań na AIDS w Polsce i na świecie, możliwościami w zakresie uniknięcia zakażenia wirusem oraz  poradnictwa, badań w kierunku obecności przeciwciał wirusa HIV.

Zajęcia umożliwiają refleksję na temat własnych postawi przekonań wobec intymnej sfery życia oraz problemu biopsychospoecznych towarzyszących HIV i AIDS. Uczestnikami programu są ucznikowiek wszystkich klas drugich.