Strona główna Gorące tematy STOP wariatom drogowym!

STOP wariatom drogowym!

Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym

W ramach propagowania wśród naszych uczniów bezpiecznej jazdy pojazdami silnikowymi  dnia 14 listopada 2014 roku gościliśmy w naszej szkole instruktorów jazdy z Akademii Auto Świat ( znanego czasopisma motoryzacyjnego). Jednym z działań prowadzonych tego dnia było uczestnictwo naszych uczniów i nauczycieli w próbie dachowania na symulatorze. Pojazd marki Volvo obracający się wokół własnej osi pozwalał  siedzącym wewnątrz pojazdu uczniom,nauczycielom na doświadczenie sytuacji dachowania, która może towarzyszyć wypadkowi.

W pojeździe, w którym znajdowały się lekkie przedmioty takie jak piłki do tenisa,pluszowe zabawki  latające wewnątrz kabiny podczas obrotu pozwalały na uświadomienie  zagrożenia jakim są ciężkie przedmioty i elementy bagażu, często umieszczane wewnątrz pojazdów w niezabezpieczony sposób. Uczestnicy prób pozytywnie oceniali  akcję i podkreślali potrzebę jej rozszerzenia o nowe elementy.Dziękujemy inicjatorowi i koordynatorowi  spotkania  tj.firmie Oliwera Sp. z o.o.,Skarbimierz-Osiedle, ul. Biedronkowa 6 za zorganizowanie  prelekcji i symulacji dachowania."