Strona główna Gorące tematy Chrońmy nietoperze

Chrońmy nietoperze

Dnia 30 września 2014 uczniowie z klasy 1 technikum renowacji zabytków architektury, technikum  samochodowego  oraz z klasy  2 ZSZ o profilu samochodowym wzięli udział w  niezwykle interesującym spotkaniu z panem Zbigniewem Hryniukiem, który zapoznał  młodzież ze sposobami czynnej ochrony nietoperzy.

Uczniowie ze szczególnym zainteresowaniem oglądali wykorzystywany w projekcie  „pro Natura", samochód terenowy Land Rover Defender. Nasz Gość bardzo ciekawie opowiada    o wykorzystaniu sprzętu technicznego w terenie, pokazując przyszłym mechanikom rozwiązania podnoszące możliwości samochodu.

Zainteresowani, ochroną nietoperzy, uczniowie otrzymali ulotki dotyczące projektu Life Podkowiec+” realizowanego obecnie przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. Jest on największym i najbardziej kompleksowym programem ochrony nietoperzy realizowanym w Polsce, a zarazem jednym z największych w Europie,