Strona główna Gorące tematy Wizyta studyjna w Brukseli

Wizyta studyjna w Brukseli

W dniach 23-27 września 2014 roku  uczniowie ZSB - Maximilian Eisele oraz Renata Półtorak wraz z opiekunką panią Iwoną Stroną-Muszczyńką uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Program wycieczki miał na celu zapoznanie młodych ludzi z pracą Parlamentu Europejskiego. Zwiedzano stolicę Belgii oraz siedziby władz Unii Europejskiej.  Bardzo ważnym punktem programu była wizyta w główej siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie zapadają najważniejsze decyzje związane z przyszłością Unii.

Interesującym punktem  było Parlamentarium - gdzie historię integracji europejskiej i jej wpływ na nasze codzienne życie prezentowały dynamiczne, interaktywne ekrany multimedialne. Uczniowie spotkali się  także z posłanką panią Danutą Jazłowiecką,  uczestnicząc w ciekawym wykładzie. Miłym akcentem wizyty była uroczysta kolacja wszystkich uczestników tego wyjazdu. W ostatnim dniu  zawitano do  Brugii,  która z  powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta nazywana jest flamandzką Wenecją.  Rejs po kanałach starego miasta  pozwolił na podziwianie piękna zabytrowej starówki tego miasta.

Wszyscy uczestnicy wizyty studyjnej do Brukseli podkreślają, że wyjazd ten poszerzył ich wiedzę na temat pracy Parlamentu Europejskiego.