Strona główna Gorące tematy Praktyki logistyków w Wiedniu

Praktyki logistyków w Wiedniu

W tym roku  po raz kolejny 2 uczniów z klasy 3 technikum logistycznego wyjechało  na zagraniczną praktykę w Firmie WALTER GROUP w Wiedniu. Zespół Szkół Budowlanych zapewnia  swoim uczniom możliwość odbycia miesięcznej praktyki w firmie LKW  Walter Group. Warunkiem wyjazdu jest krótka rozmowa kwalifikacyjna w języku niemieckim. W tym roku  do Wiednia pojechali Kornela Uszyńska i Tobiasz Preis.

Walter Group to jeden z prywatnych austriackich koncernów zatrudniających ponad 3 500 ludzi. Od wielu lat firma odnosi sukcesy w dziedzinie logistyki. Główne obszary jej działalności to realizacja transportu ładunków cało pojazdowych na terenie Europy, transport drogowy i intermodalny, sprzedaż i wynajem kontenerów biurowych, magazynowych i sanitarnych na terenie Europy.Walter Group prężnie rozwija się w dziedzinie inwestycji, w nieruchomościach  przemysłowych i mieszkalnych. W ramach spółki działają WALTER BUSINESS-PARK, WALTER LAGER-BETRIEBE, WALTER IMMOBILIEN, WALTER LEASING. I CONTAINEX IMMOBILIEN świadczące usługi magazynowania oraz leasing naczep i ciągników siodłowych.

Od początku roku szkolnego 2013/2014 do marca  uczniowie przygotowywani byli na dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego by bez problemu porozumieć się przez telefon z pracownikiem wiedeńskiej firmy i zakwalifikować na miesięczną praktykę.

Młodzież skorzystała także z Projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy", które zapewniło zakwaterowanie, wyżywienie i transport do Wiednia. Za praktykę  otrzymali wynagrodzenie w kwocie 1000 Euro oraz  propozycję pracy w firmy LKW WALTER po ukończeniu szkoły.

Praktyka  zawodowa w Wiedniu to nie tylko  praca ale także liczne wycieczki po mieści, poznawanie zabytków stolicy Austrii oraz miejsc związanych z naszą wspólną historią.