Strona główna Gorące tematy Technik logistyk - logistyka wojskowa

Technik logistyk - logistyka wojskowa

NOWOŚĆ !!! TECHNIK LOGISTYK – LOGISTYKA WOJSKOWA

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu oferuje absolwentom gimnazjów kształcenie w następujących zawodach technicznych:

• technik logistyk – innowacja logistyka wojskowa,
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik budownictwa,
  • technik renowacji elementów architektury

oraz w zasadniczej szkole zawodowej w zawodach: sprzedawca, kucharz, murarz - tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, elektryk, piekarz, cukiernik, lakiernik, krawiec, blacharz samochodowy i innych.

Nowością w naszej szkole jest innowacja - logistyka wojskowa w zawodzie technik logistyk. Ma ona zapewnić uczniom nie tylko podstawową wiedzę specjalistyczną z  przedmiotów logistycznych, ale również niezbędne przygotowanie do pracy w jednostkach wojskowych.

Będą oni mieli zajęcia z:

· podstaw samoobrony,

· strzelectwa,

· przygotowania wojskowego na poligonie - dla kandydatów na wyższe uczelnie wojskowe,

· ratownictwa medycznego.

Ponadto cyklicznie będą brali udział  w zajęciach i wykładach specjalistycznych z logistyki wojskowej, które odbywać się będą w jednostkach wojskowych:

· 1 Brzeski Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki w Brzegu,

· Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,

· 10-ta Brygada Logistyczna w Opolu.

Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach na wyższych uczelniach stale współpracujących z naszą szkołą, gdzie zdobędą wiedzę na temat logistyki wojskowej. Są to:

ü Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu,

ü Wyższa Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu,

ü Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Nasza szkoła zapewnia wam  możliwość odbycia zawodowej praktyki zagranicznej w międzynarodowej firmie transportowo-spedycyjnej LKW  WALTER w Austrii. Dzięki niej możecie zdobyć ciekawe doświadczenie zawodowe, a w przyszłości  dobrze płatną pracę w tej firmie.

Wszystkich tegorocznych gimnazjalistów serdecznie zapraszamy do naszej szkoły, gdyż tylko z nami możecie zdobyć pasjonujący zawód i wysokie kompetencje w jednej z najważniejszych dziedzin logistycznych – logistyce wojskowej.