Strona główna Gorące tematy Cóż znaczyłby Książę bez swojego dworu

Cóż znaczyłby Książę bez swojego dworu

Od dnia 1 maja 2014 Brzeg ma drugiego Księcia brzeskiego Pierwszym jest nasz szkolny wybierany co roku by w dniu Georiganum panować na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Drugim jest wybrany na rok 2014 Grzegorz Kapela student AWF mieszkaniec miasta.

Orszak księcia Grzegorza  tworzyła młodzież Zespołu Szkół Budowlanych Im. Księcia Jerzego II Piasta.  Nasza szkoła od momentu nadania imienia uroczyście obchodzi urodziny swojego patrona. Do tego roku było to święto starszych żaków czyli uczniów szkół średnich. Obecnie na dziedzińcu brzeskiego zamku przed obliczem księcia Jerzego II i jego małżonki Barbary zmagać się będą gimnazjaliści kontynuując radosne  tradycje żaków Brzeskiego Gimnazjum założonego przez Jerzego.

Nasi uczniowie , w strojach z epoki renesansu, uświetnili obchody Dni Księstwa Brzeskiego.

Oto relacja fotograficzna z tego dnia

Teleexpress - Dni Księstwa